1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. hulubei

hulubei questionable intruder

Da, Vista cu downgrade.

2. Quark

Quark zis şi Brucan

Downgrade faci tu cand iti vine NAD-ul ala... :biggrin:

3. hulubei

Pai mi-a venit :biggrin:
    Si taci ca ma enervez! :smile:

4. IceCub

IceCub Membru Senior

Conform noilor reglementari Microsoft in privinta licentierii, produsele OEM pot fi vandute fara hardware asociat cu conditia ca pachetul continand software-ul in cauza sa fie nedesfacut.

Windows XP Pro inca se gaseste prin magazine.

5. JustIn

JustIn Membru Senior

Eu stiam ca nu se mai vinde XP OEM de la 1 noiembrie 2008. Pretul unei licente GGK e mai mare decit a celei OEM si se mai gaseste inca, probabil in jurul sumei de 700 ron.

6. IceCub

IceCub Membru Senior

Eu nu mai inteleg nimic::confused:

Pe de o parte zice:

Iar pe de alta parte
    :
    Windows XP OEM
    .
    Sa fi picat asta dupa aparitia Get Genuine Kit?

7. neaxu

neaxu Rătăcit

La un win xp care a suferit de virusi si am fost nevoit sa-i schimb fisierele cu alea din "c:\windows\repair",
    unde mai pot eu gasi ce IP/dns/gateway avea calculatorul setat la retea inainte de belea?

8. jarod

jarod Super Moderator

Ai nevoie să ştii valorile anterioare sau îţi trebuie doar nişte adrese funcţionale? La mine, în registry apar în HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces.

9. war4peace

war4peace Membru Senior

ANL

Mă tot uit de ceva vreme la site-ul ANL şi mă întreb dacă merită să mă apuc de dosar şi alte cele în programul "locuinţe pentru tineri". Aş vrea să ştiu dacă merită speranţa, în sensul că am auzit mai peste tot că apartamentele se dau acolo pe pile şi nepotisme şi şpăgi, etc.

10. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Azazel a reușit să obțină ceva la ANL, fără pile se pare. E o garsonieră, dar tot e un acoperiș deasupra capului.

11. war4peace

war4peace Membru Senior

OK, foarte interesant; cât timp a durat? Că eu am 29 de ani, şi sper doar să ajung undeva până la 35 :smile:

12. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Întreabă-l pe el.

13. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

E mai mare speranţa de viaţă în RO. :tongue:

14. hulubei

E vreo explicatie sau motivatie pentru care computerele care sunt introduse intr-un domeniu functioneaza mai lent?

15. maxu

maxu Membru Senior

Aplicarea politicilor de domeniu, startup scripts, SAM, controlul accesului la resurse partajate... Dar stai, cat de "mai lent"?

16. war4peace

war4peace Membru Senior

Nu şi la ANL, în programul "Locuinţe pentru tineri" :smile:

17. burebista

burebista Manic Miner

Mda, eu am fo' 70 de calculatoare in domeniu si intr-adevar un pic de delay la boot pina se executa citeva scripturi si logari pe foldere parolate dar nimic suparator.
    In rest mie mi se pare ca totul e OK.

18. _~_

_~_ Membru

Sunt foarte multe posibilități. De exemplu, ai IPv6? Vezi că PC-urile cred că ai, și așteaptă serverul DHCP să-i dea o adresă IPv6, care nu mai vine.

19. miahi

miahi Wizzard

Delay-uri mari la boot pe domeniu ai dacă DC-ul n-are chef să răspundă, din diferite motive.

20. hulubei

Userii din diferite DC-uri, unele facute de mine altele de altii (poate la fel de profesionisti ca mine :tongue:) se vaita de mers ingreunat in general. Si nu ma refer la startup unde sa zicem ca e normal si ma astept la un delay ci efectiv la lucrul normal.