1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. Pache

Pache Administrator

Ba, da' prost is.
    Multam :smile:

2. hulubei

hulubei questionable intruder

Ca mi-ati amintit, m-am intrebat vreme buna cum planeaza acesti oameni. Costumele lor nu par facute special pentru planari de genul (vedeti de la minutul 4 pentru planari mult mai explicite).
    Cand zic planare nu ma refer la caderea simpla ca bolovanul ci zborul efectiv pe care oamenii aceia il fac, indepartandu-se de peretele unui munte spre exemplu.

3. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Nu, nu esti. Playerul este!

Referitor la planari, pozitia corpului in timpul caderii este suficienta.

4. zgobyliticu

zgobyliticu Membru

Sunt mai multe stiluri de cădere în paraşutism, fiecare cu specificul lui. Stilul "săgeată", cel din clip, prin care se poate atinge o viteză de cădere de 55 m/s, permite îndepărtarea rapidă de punctul fix de unde s-a făcut lansarea. În acelaşi timp, poziţia membrelor accentuează sau atenuează traiectoria curbă de cădere.

Last edited: May 15, 2009
  5. _~_

_~_ Membru

LSD? :biggrin:.

6. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Doar atât? :hihi:
    PS: nickul spune o poveste şi el.

7. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Sursa: Karl Marx - Manifestul Comunist.

Cum vi se pare citatul?

8. Stek`Ra

Stek`Ra Membru

E "FAIK".
    A umblat acum ceva vreme pe net multi luand de bun tot ce primesc, dar daca verificati veti afla ca acest text nu se regaseste in nici o opera a lui KM.

9. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Te rog sa ma scuzi. Citatul este luat fix din cartzulia cu pricina.

10. maxu

maxu Membru Senior

11. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Nu. Este din attachment.

/LE: Am citit pe diagonala din link-ul dat de tine si seamana exprimarile. Nu este un text original sau ce?

Attached Files:

12. termita

termita Membru Senior

Pai omu a scris textu original in engleza? sau a fost tradus de unu sau mai multi oameni?

13. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Cartea am luat-o o data cu un pachet mai mare de carti de filosofie de pe un site de torrente. Toate erau in engleza.

Imi cer scuze ca am postat acel text, vad ca a produs un efect diferit de cel pe care-l asteptam. Toata lumea este extrem de interesata de sursa acelui text si mai putin spre deloc de textul propriu-zis.

Inca o data, scuze.

14. war4peace

war4peace Membru Senior

Măi, eu am citit textul. E la fel de teoretic ca şi atunci. Umanitatea nu e făcută să acţioneze în stil furnicar.

15. sabertooth

sabertooth Membru Senior

N-am vrut s spun prin acel text decat ca in atata amar de timp nu s-a schimbat nimic fundamental.

Am dat un citat din Marx nu pentru ca as avea tendinte comuniste, ci pentru ca m-a surprins actualitatea frazei. Atat.

Acum incerc sa citesc carti care se leaga de orinduirea sociala. Pur si simplu a fost la rand Marx, din care am si dat citatul. Asta a fost tot.

16. lai

lai 370HSSV-0773H

17. miahi

miahi Wizzard

Eu n-am gasit nici o mufa de-aia cu 4 contacte in magazinele de la noi (luat la rand maica domnului). Daca gasesti ceva de genul ala, restul e simplu.

LE: uite că am găsit ceva, ăsta e. Îs la Oradea din păcate; dacă poţi fă comandă de vreo 3-4 şi iau eu două, facem pe jumate transportul. De fapt cred că iau vreo 10, dacă tot au în stoc, că am tot felul de device-uri cu mufă d-asta.

18. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Adauga /SOS in boot.ini la sfarsitul liniei corespunzatoare windowsului tau. Sper ca temnicierii n-au scos functia cand au scris Vista. :rolleyes:

19. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Mulţumesc, am rezolvat demult. Dar e bine să se ştie.

20. Quark

Quark zis şi Brucan

Se mai poate cumpara de undeva din .RO Win XP Pro "curat" (adica nu OEM), cu acte, factura, TVA, etc... pentru firma?

PS: Nu e pentru mine, evident. :smile: