Vreau masina. Ce masina vreau?

Da, are un condensator și poate alimenta accesoriile mai mult cât timp e motorul oprit de i-Stop.
 
Trebuie să sap prin portbagaj să identific mățăraia și mufa aia minune, apoi să sap la chineji după mufă inline (dacă nu mi se potrivesc cumva pinii de acasă) și apoi o cameră alimentată la 6V sau una mai standard cu convertor DC-DC. Dilema rămasă e sistemul video - NTSC sau PAL?
 
Asadar? Recomandari? :tongue:
 

Attachments

  • remorcaj.jpg
    remorcaj.jpg
    503.9 KB · Views: 35
Știi că am vedere bună și descifrez și rețete ilizibile de doftori. Eh, am dat zoom pe tăblița aia albastră, nu-s 100% sigur și mă poți corecta dacă n-am văzut bine, dar am impresia că pe ea scrie „uită-te în jur un pic și gândește-te dacă nu cumva ai alte destinații mai bune de vizitat, pe drumuri practicabile și în țări mai civilizate, decât să insiști să-ți rupi fiarele pe aici, mniezo fie cu tine că altfel nici primăria locală, nici CNADNR și nici ACR nu-ți va salva curu pe coclauri, te-a mâncat în fund apăi te scarpini singur”.

[later edit] Ca să fie descifrarea completă, mai scrie mic jos „indicator finanțat prin fonduri europene” și o listă de unii care trebuie periați pentru șpaga încasată pe aprobarea proiectului măreața treabă făcută.
 
Last edited:
Intamplator eram pe jos. Destinatia ritualica (intotdeauna in decembrie sunt aici), nu vreau sa o schimb. Scuzati calitatea lentilei (aburite) de pe mobil. :tongue:
 

Attachments

  • WP_20171212_12_34_36_Pro.jpg
    WP_20171212_12_34_36_Pro.jpg
    299.7 KB · Views: 27
Ca de obicei, este doar o chestie legata de buget.
Daca ai un buget care trece de 30 mii de eur (trece in sus, evident), atunci discutam. Daca nu, vei continua sa mergi pe jos sau vei sta acasa.

L.E. Scuze, dar poate te pricepi la tractorul Universal650 si scapi fara suma de mai sus.
 
U650 are doar motor, in rest nu prea se distinge prea tare de o caruta la capitolul capabilitati. E bun pe teren uscat si accidentat, in noroi ramane impotmolit usor cu tot cu diferentialul lui blocabil.
 
Am vazut azi o "chestie", arata ca o buburuza cu cauciucuri de monster-truck, care tragea bustenii la deal, pe o panta la vreo 45 de grade... efortless. Noroiul era acelasi. No pics available, ca am ramas cu gura cascata. :capu: Si era genul de utilaj veeechi, care clar facuse aceleasi lucruri si inainte de '89. :nuts:
 
Am avut o vreme un TAF, era o minunatie de masina, numai ca impozitul in Bucuresti pentru motoare asa mari Diesel e cam mare :biggrin:
 
Aaaa... "buburuza". Am inteles. :biggrin:

Uitasem: se pare ca nimic nu rezista drumurilor locale: bucse sarite peste tot. :smile:
 

Attachments

  • pot.jpg
    pot.jpg
    111.2 KB · Views: 19
Suzuki Jimny nu trece de asa ceva fara sa fie tarat de troliu. De fapt foarte putine vehicule trec pe acolo, exceptii notabile fiind camioanele rusesti 6x6, 8x8 si alte minuni Gaz, Kraz, etc
 
Back
Top