Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Probabil nodul CloudFlare la care se întâmpla să fiți conectați la momentul respectiv nu a putut accesa host-ul. Pentru search, destul de puține elemente din pagină pot fi livrate din cache-ul cloud-ului. Dacă e chiar deranjant, pot opri serviciul de accelerare.
 
Dis hepănd ărliăr.
 

Attachments

  • Icsef.png
    Icsef.png
    154.1 KB · Views: 51
Fixed.

Am făcut ieri un upgrade, și mă trezesc că a crăpat tot. Juma' de ecran plin de erori, canci acces în zona de admin. Dobitocii de la vBulletin au lansat noua versiune în batjocură; se pare că are nevoie de PHP 5.3, dar nu au scris niciunde asta, nici nu au pus vreo validare în installer, să vadă că pe hosting am 5.2.17 și să-mi dea un avertisment sau ceva. Sau, mai elegant, să treacă plugin-urile în Compatibility Mode, opțiune care există dar despre care spun DUPĂ ce ai dat cu capu'. Soluția? Să editez eu de mânuță niște PHP-uri, că pe ei îi doare să repare kit-ul și să-l publice cum trebuie. Bine că sunt obsedați de a-mi suprascrie toate iconițele și smailicii la fiecare upgrade. Ce le-am umplut frigiderele și dezgropat rubedeniile ieri...
 
Bine că sunt obsedați de a-mi suprascrie toate iconițele și smailicii la fiecare upgrade. Ce le-am umplut frigiderele și dezgropat rubedeniile ieri...

Măi, asta n-o înțeleg nici eu, ceplm au cu icoanele și smilies ffs.
 
Probabil e mândria personală a vreunui ciumpalac de la ei cu ce PNG-uri a făcut în locul smailicilor de la Yahoo (pentru care trebuie licență :biggrin:). De ce mai pot defini propriile seturi de iconițe dacă le face overwrite de fiecare dată? Și favicon-ul ăla că nu ratează ocazia să se branduiască. Le doresc un vagon de iubire proaspătă.
 
Nope... Template-ul și funcționalitatea sunt strâns integrate, vBulletin a reușit să facă o tocană între cele două deși se lăudau cu versiunea 4 care va avea teme simple și ușor de modificat. Yeah right. De la niște germani mă așteptam să ducă organizarea WordPress-ului cel puțin trei pași în viitor. Dar assumption is the mother of all fuck-ups, prin urmare am fost grav dezamăgit. Acum bat toba pe versiunea 5, care nu are nimic schimbat pe partea de forum, ci doar un CMS îmbunătățit (funcțional, dar la fel de tocană după cortină) față de cel din versiunea 4. Iar tot ce înseamnă smilies, steluțe, etc. sunt definite global, fără legătură cu tema, și - din câte se vede - ignorate la fiecare upgrade.

O fi fost vBulletin o opțiune viabilă acum un deceniu, dar acum e varză. VARZĂ!!!
 
Probabil e mândria personală a vreunui ciumpalac de la ei cu ce PNG-uri a făcut în locul smailicilor de la Yahoo (pentru care trebuie licență :biggrin:). De ce mai pot defini propriile seturi de iconițe dacă le face overwrite de fiecare dată? Și favicon-ul ăla că nu ratează ocazia să se branduiască. Le doresc un vagon de iubire proaspătă.

faviconul iar a crăpat lol
 
Asta e de la CDN, caching-ul durează un pic :smile: Btw, ciudățenie produsă de CDN - Tapatalk nu vrea să-mi meargă prin WiFi acasă nici mort, deși prin browser pot intra; pe 3G n-are grețuri. WTF?
 
Parca am mai auzit de problemele cu Tapatalk si WiFi si pe alte forumuri. Cred ca e de la client, probabil incearca sa ia altfel elementele paginilor, cu mai multe detalii.
 
Back
Top