1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Noi apariţii/versiuni de software popular

Discussion in 'Software și sisteme de operare' started by Rabbit, Oct 14, 2003.

1. |nrg|

|nrg| Membru Senior

Aşa, era greu de explicat? :biggrin:
    Thks, pentru informare. De unde iau µTorrent-u` ăla? :smile:

2. Rabbit

Rabbit Nebun

Să dau eu search pe Google în locul tău? :smile:

3. Gabriela

Gabriela Dominion

4. |nrg|

|nrg| Membru Senior

Free Download Manager - ver 2.0
    No adds included!

5. satov

satov Membru Senior

Nu stiu cat de popular este pe aici dar ...

vim 7

Mai multe informatii aici.

6. Rabbit

Rabbit Nebun

7. Gabriela

Gabriela Dominion

8. Gabriela

Gabriela Dominion

9. Rabbit

Rabbit Nebun

10. chrisTian

chrisTian Membru

11. Black Mamba

Black Mamba Membru Senior

Sau Adobe Reader-ul 7.0.8 de aici.

12. Gabriela

Gabriela Dominion

Nu e chiar o noutate de ultimă oră, însă în caz că mai era cineva interesat şi care nu ştia, începând cu versiunea 1.72, FlashGet a devenit complet gratuit.
    Desigur, pentru utilizatorii Firefox, integrarea se poate face cu "same old" FlashGot extension. :smile:

De asemenea, dacă sunt persoane interesate să încerce soluţii alternative de securitate şi câteva alte "free goodies", Comodo oferă o gamă interesantă de aplicaţii.

13. chrisTian

chrisTian Membru

Opera 9.0
    Din cate am observat, merge si pe paginile pe care inainte nu putea / dorea sa le afiseze. Parca vad ca ma reconvertesc la prima mea iubire.

14. Quark

Quark zis şi Brucan

Mrrr... 6MB kitul de instalare? Astia au luat-o pe urmele M-oft se vede. :biggrin: Deocamdata raman la 8 si ai sai 3MB/kit fara Java.

15. hulubei

hulubei questionable intruder

NU, 4.2MB dacă nu cumva vrei să îţi afişeze meniurile în arabă.

16. Gabriela

Gabriela Dominion

A fost lansat Yahoo! Messenger 8 Beta - de remarcat sunt introducerea unui sistem de plugin-uri (accesibile aici), precum şi o integrare mai bună cu serviciul Yahoo! 360.

De asemenea, cei de la Microsoft oferă şi ei propriul Windows Live Messenger.

17. bausto

bausto The year of grace, 2007

O integrare mai buna cu Yahoo! 360? :smile: How about "bagare pe gat a serviciului"? Nu poti sa dezactivezi aceasta binefacere cu numele de 360 si iti mai si trimite automat la toate contactele invitatiile alea. :mad:
    Poate live messenger e mai bun...

18. Gabriela

Gabriela Dominion

Afaik, invitaţiile nu se trimit automat, ci se oferă posibilitatea alegerii cui şi dacă vrei (alături de opţiunea pentru amânare).

Oricum, de acord, e bloatware, dar în general se poate dezactiva cam tot ce e deranjant pe acolo. :rolleyes:

19. hulubei

hulubei questionable intruder

În curând ajungem la o versiune pe lună \o/

20. bausto

bausto The year of grace, 2007

Gabriela, eu nu am trimis nici un fel de invitatie contactelor din lista mea. Totusi unii (doar cei cu care am vorbit si mi-au spus) au primit aceste invitatii (e vorba de cel waiting room din care alegi who stays and who goes). Pot sa presupun ca Yahoo! a purces de la sine putere sa trimita aceste invitatii, pe care eu le consider spam :frown:. Si eu am primit zeci de astfel de mailuri. Deja devine deranjant.