1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Noi apariţii/versiuni de software popular

Discussion in 'Software și sisteme de operare' started by Rabbit, Oct 14, 2003.

1. Thor

Thor Membru Senior

Pentru cea mai recenta versiune a Media Player Classic (6.4.8.9) se pare ca nu exista changelog. :confused:

What's New in Bitcomet 0.63:
    - GUI Improved: fix the bug that somtimes torrent file can't be open properly after downloaded in BitComet embedded browser
    - Core Improved: Remove the old protocol header encryption, add new protocol encryption compatible with Azureus and uTorrent

Sper ca a scapat de problemele cu DHT-ul, care au determinat multe trackere sa-l baneze.

2. whiskas

whiskas Chronic suicidal

foobar2000 0.9

foobar2000 0.9.
    Changelog:
    - Reworked UI structure, removed various redundant / rarely used features.
    - New: Media Library, replacing old “database” functionality.
    - Improved playlist management - better handling of multiple playlists, native multilevel undo and more.
    - Changes in title formatting script (field remappings) to make common operations easier.
    - New: Converter, replacing old “Diskwriter” component. Includes album image writing (cuesheet creation, direct encoding to MP4 with chapters), preview generation and multi-CPU optimizations. Most popular encoders are supported out-of-the-box; more encoders can be added using generic commandline encoder setup.
    - Improved support for specific file formats: faster tag updates with MP3 and FLAC, new native ID3v2 support, rewritten MP4 support now including chapters, rewritten cuesheet handling with improved handling of embedded cuesheets, improved AAC streaming support, and more.
    - Various speed optimizations, improved UI responsivity during time-consuming operations; better handling of overkill playlist scripts.
    - New: file type associations page in preferences.
    - New and improved ReplayGain scanner with proper multichannel support and multi-CPU optimizations; now with option to apply RG adjustment directly to audio data in MP3 files.
    - Improved audio CD support, with simple secure ripping functionality.
    - Rewritten network code.
    - Improved security by replacing various third party libraries with own implementations.
    - Various usability improvements.
    - Dropped Windows 95/98/ME/NT4 OS support. Windows 2000, XP or newer is now required.

Audiofil, frate!

3. chrisTian

chrisTian Membru

4. PigBrother

PigBrother Membru Senior

5. chrisTian

chrisTian Membru

6. PigBrother

PigBrother Membru Senior

...In care au reaparut bannerele. Damn, Yahoo

7. hulubei

hulubei questionable intruder

Şi ce aduce nou 7.5 faţă de 7.0?

LE: am postat în acelaşi timp şi eu. În afară de bannere mai aduce ceva nou? :biggrin:

8. Da.
    Dorinta de a folosi Gaim :wink: .

9. Ch3m1kal

Ch3m1kal Lethal

Sau un serviciu IM decent. :wink:

10. Gabriela

Gabriela Dominion

Funcţiile "Phone In" şi "Phone Out" (pentru convorbiri la tarife reduse cu reţele de telefonie fixă sau mobilă)... care încă nu sunt funcţionabile la noi, afaik.

11. cart00n

cart00n Twisted User

Mai introduce şi sms-urile.

12. hulubei

hulubei questionable intruder

Erau introduse încă din 6.x din câte ţin minte. Şi evident că nu funcţionau în .ro :smile:

13. Xllerator

Xllerator Colţ Alb

Si nu cred ca vor functiona in viitorul apropiat. Despre ce bannere e vorba? Ca mie nu mi se pare ceva diferit fata de 6 (in afara de un usor redesign).
    :confused:

14. Gabriela

Gabriela Dominion

În 7.5 e un banner jos, sub lista de contacts. Nu e supărător în sine, dar existenţa lui e deranjantă.

Iar SMS-urile erau într-adevăr introduse din versiunile anterioare şi, afaik, funcţionau cumva şi în .Ro - dar numai cu anumite telefoane.

15. Gabriela

Gabriela Dominion

DOSBox 0.65

16. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Dar de sunet, adica "THE problem", nu zice nimic.

17. Rabbit

Rabbit Nebun

WinRAR 3.60 beta 1, cea mai importantă îmbunătăţire fiind legată de optimizarea pentru procesoarele dual-core. Oricum, se pare că şi celelalte procesoare vor avea parte de creşteri de 5-15% la capitolul viteză de compresie.

18. Quark

Quark zis şi Brucan

Azi am avut neplacuta surpriza sa fiu anuntat de catre Opera 8.53 (fara a fi solicitat acest lucru) ca a aparut o noua versiune... Cum sunt total impotriva ideii ca softul face ce vrea el si nu ce vrei tu, am cautat "botonul" care dezactiveaza optiunea de "check for new version at startup". Lipsa. Mrrrr... :mad:

19. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

O sa te obisnuiesti cu ideea. Corporatiile stiu de ce. :smile:

20. Quark

Quark zis şi Brucan

Si uite asa apare un nou URL in blacklist-ul proxy-ului. Pam-pam. :smile: