1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. Thor

Thor Membru Senior

Secretul e sa nu ai mai mult de 8 clase. Intrebarile alea sunt puse intr-un limbaj de lemn pe care doar politistii il pot intelege, asa ca nu ma mira deloc.

2. SCViper

SCViper Membru Senior

Haha, exact ce spune Thor. Am dat sala de 3 ori (primele doua initial cand am luat B, a treia cand am dat de A), 21, 23, 23. Ultimele doua cu teoria invatata foarte bine.

3. miahi

miahi Wizzard

Procesul ăla rulează în spate toate gadget-urile. Dacă unul din ele e prost scris şi papă RAM, asta e. Poţi găsi vinovatul prin eliminare.

4. korby

korby The Cleavemaster

Win7 nu-mi recunoaşte microfonu' (de 5 lei) sub nici o formă. Nu-i rupt cablu, nu-i firu' deconectat, mufa e OK... h4lp pl0x!

5. miahi

miahi Wizzard

Încearcă altă versiune de drivere audio. Pe alt OS a mers? Placa are vreo șmecherie de folosit mufele atât pentru input cât și pentru output (și ar trebui să recunoască automat/forțat ce ai băgat)?

6. korby

korby The Cleavemaster

Ultimele drivere pt. sunet (ALC 882, placă integrată în DFI Infinity P965), pe XP mergea (mai demult, nu l-am mai folosit de câteva luni, da' nici şoareci n-am avut prin dulap :tongue:), mergea direct, fără Device Manager sau ceva de genu'.

QQ!

7. miahi

miahi Wizzard

Ai folosit vreodată conectorul front? Dacă acum nu mai e conectat, verifică jumperii de pe acel conector. Dacă e conectat, scoate-l, pune jumperii la loc și încearcă iar.

PS: Același DFI cu BIOS de la Neo? :biggrin:

8. korby

korby The Cleavemaster

"Numai" ce am luat carcasa, am încercat să bag căştile, da' nu s-a auzit nimic. Încă e conectat, dar mufa aia e chiar sub placa video, nu pot ajunge chiar acum în locu' ăla. :smile:

PS: Da. :biggrin:

9. korby

korby The Cleavemaster

Microfon nou, mă aud în boxe când suflu în el, dar tot are ceva driveru' ăsta, nu merge Ventrilo/TS. :mda:

Later edit: mdaaaaaaaa, fail. Era microfonu' "disabled" din Sound -> Recording. WTF!

10. war4peace

war4peace Membru Senior

[Palpatine]Gooood, gooood... I have foreseen this![/Palpatine]

11. Bart

Bart Membru Senior

Ok. Deci cum pot sa aflu cum se numeste o melodie daca stiu sa o fredonez?:biggrin:
    Site-ul asta nu prea merge, in sensul ca am incercat cu 5 melodii si doar la una a foast pe aproape.
    Suna cam asa: nah-naaah-nana nananana nah-na-na-na.:banplz:
    Nu stiu pe unde am auzit-o, cred ca la radio sau prin vreo reclama.
    Innebunesc.

:gay:

12. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Fă un wav/mp3 cu fredonarea ta şi urc-o aici. Poate s-o găsi cineva s-o cunoscă. Şi eu am muuuulte melodii (ce-i drept de prin anii '80) la care nu-mi mai amintesc numele.

13. Bart

Bart Membru Senior

LOL. La ce voce am eu...Incerc sa improvizez ceva...:smile:

EDIT: Atasez o arhiva cu un wav, e cam aproximativ dar ar trebui sa va faceti o idee. Mie imi sta pe limba, dar nu imi amintesc nici macar un cuvant din melodie:capu: Primele 2 sec nu au ce cauta acolo, mi-e mie lene sa mai editez:biggrin:.

Attached Files:

14. bausto

bausto The year of grace, 2007

Mie prima jumatate a melodiei imi aduce foarte bine cu Forever Young. Dar a doua parte mi-e complet straina :smile:.

15. Bart

Bart Membru Senior

Sarumana. Aia e.:biggrin:. Si da, ai dreptate in legatura cu a doua parte. Aia imi aminteam eu:smile:.

16. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

17. Bart

Bart Membru Senior

Stiu a cui e melodia.
    Doar aveam un lapsus.:wink:

18. korby

korby The Cleavemaster

Cueşceăn.

Am un bec de 100W în cameră, da' când e vorba de învăţat nu-i tocmai optim. Nu (cred că) pot pune candelabru cu două becuri, n-am sârme pt. aşa ceva, iar cam orice candelabru de la Praktiker/Baumax/etc au "warning" cu maxim 60W. H4lp?

Mulţam!

19. Bart

Bart Membru Senior

Eu folosesc o lampa de birou cu bec de genul asta de 40W.

20. korby

korby The Cleavemaster

Am ceva lampă cu LED-uri, lumină puternică, etc, da' prefer ceva... general. F'un bec puternic cu consum "mic"? :goofy: