Întrebări pe care ni le punem de mult

Thor

Membru Senior
Sugar daddy
Secretul e sa nu ai mai mult de 8 clase. Intrebarile alea sunt puse intr-un limbaj de lemn pe care doar politistii il pot intelege, asa ca nu ma mira deloc.

SCViper

Membru Senior
Sugar daddy
Haha, exact ce spune Thor. Am dat sala de 3 ori (primele doua initial cand am luat B, a treia cand am dat de A), 21, 23, 23. Ultimele doua cu teoria invatata foarte bine.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Win7 nu-mi recunoaşte microfonu' (de 5 lei) sub nici o formă. Nu-i rupt cablu, nu-i firu' deconectat, mufa e OK... h4lp pl0x!

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Ultimele drivere pt. sunet (ALC 882, placă integrată în DFI Infinity P965), pe XP mergea (mai demult, nu l-am mai folosit de câteva luni, da' nici şoareci n-am avut prin dulap :tongue:), mergea direct, fără Device Manager sau ceva de genu'.

QQ!

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
"Numai" ce am luat carcasa, am încercat să bag căştile, da' nu s-a auzit nimic. Încă e conectat, dar mufa aia e chiar sub placa video, nu pot ajunge chiar acum în locu' ăla. :smile:

PS: Da. :biggrin:

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Microfon nou, mă aud în boxe când suflu în el, dar tot are ceva driveru' ăsta, nu merge Ventrilo/TS. :mda:

Later edit: mdaaaaaaaa, fail. Era microfonu' "disabled" din Sound -> Recording. WTF!

Bart

Membru Senior
Sugar daddy
Ok. Deci cum pot sa aflu cum se numeste o melodie daca stiu sa o fredonez?:biggrin:
Site-ul asta nu prea merge, in sensul ca am incercat cu 5 melodii si doar la una a foast pe aproape.
Suna cam asa: nah-naaah-nana nananana nah-na-na-na.:banplz:
Nu stiu pe unde am auzit-o, cred ca la radio sau prin vreo reclama.
Innebunesc.

:gay:

ursamajor

Doubting Thomas
Sugar daddy
Fă un wav/mp3 cu fredonarea ta şi urc-o aici. Poate s-o găsi cineva s-o cunoscă. Şi eu am muuuulte melodii (ce-i drept de prin anii '80) la care nu-mi mai amintesc numele.

Bart

Membru Senior
Sugar daddy
LOL. La ce voce am eu...Incerc sa improvizez ceva...:smile:

EDIT: Atasez o arhiva cu un wav, e cam aproximativ dar ar trebui sa va faceti o idee. Mie imi sta pe limba, dar nu imi amintesc nici macar un cuvant din melodie:capu: Primele 2 sec nu au ce cauta acolo, mi-e mie lene sa mai editez:biggrin:.

Attachments

bausto

The year of grace, 2007
Mie prima jumatate a melodiei imi aduce foarte bine cu Forever Young. Dar a doua parte mi-e complet straina :smile:.

Bart

Membru Senior
Sugar daddy
Sarumana. Aia e.:biggrin:. Si da, ai dreptate in legatura cu a doua parte. Aia imi aminteam eu:smile:.

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Cueşceăn.

Am un bec de 100W în cameră, da' când e vorba de învăţat nu-i tocmai optim. Nu (cred că) pot pune candelabru cu două becuri, n-am sârme pt. aşa ceva, iar cam orice candelabru de la Praktiker/Baumax/etc au "warning" cu maxim 60W. H4lp?

Mulţam!

korby

The Cleavemaster
Sugar daddy
Am ceva lampă cu LED-uri, lumină puternică, etc, da' prefer ceva... general. F'un bec puternic cu consum "mic"? :goofy:

Top Bottom