Filme, seriale, actori, popcorn

Pe partea de filme online cum stă? Asta m-ar interesa, în ideea de a cumpăra un mini box Android.
 
Și eu îl am sub forma OSMC pe RPi2. (Sub RPi3 cică are încă niște bug-uri.) Filme online n-am încercat, trebuie să instalezi diverse plugin-uri pentru asta.
 
Pentru filme online ai nevoie de diverse add-on-uri. În momentul de față, la modă e Exodus. Problema e că add-on-urile astea necesită ceva mai multe resurse și am senzația că RPi nu le are în totalitate, deci plimbatul prin meniuri și căutatul funcționează mai greu când folosești aceste add-on-uri. De asemenea, găsitul de conținut poate fi problematic. Dacă vrei chestii populare, probabil găsești fără probleme (dar nu musai la calitate HD). Dacă vrei ceva mai vechi, s-ar putea să găsești mai greu.

Prin urmare, eu îl folosesc în principal pe post de player pentru conținut local (am NAS separat). Mi se pare prea mare bătaia de cap cu găsitul de filme online 1080p. Am să-ncerc să integrez Exodus cu ceva gen real-debrid care, pentru $4 pe lună îți oferă acces la surse private de conținut, dar nu-mi fac prea mari iluzii.
 
The Night Manager mi-a plăcut. E ecranizarea nuvelei lui John Le Carre, dar e adaptată la subiectele zilei.
 
Tocmai am vazut al doilea episod din (noul) Top Gear si mi-a lasat un gust amar. :frown:

Mai amuzant si interesant a fost sa ma uit la asta:

 
Fost la Warcraft.

Pentru început... For Thrall's Horde!
biggrin.gif
Ca şi fan, mi-a fost greu să nu fiu prea critic. Dar n-a fost cazul. Fost, văzut, plăcut, mai aşteptăm şi continuarea sau potenţialul serial. Actorii au jucat bine, rolul lui Dominic Cooper a fost mai bine pus la punct decât a reieşit din trailere; Gul'dan e bine reprezentat, antagonistul care te face să-l urăşti; muzica excelentă; twist-urile bine puse la punct, fiind o variantă alternativă faţă de Warcraft 1 / cărţile originale; totuşi, uşor fugărit pe alocuri şi personajele puteau fi un pic mai bine detaliate, deşi poate devenea greoi la o lungime de 2 ore jumate către 3. Aşteptăm Director's Cut. :biggrin:

Fucking Grom was there! OMG WTF BBQ!


PS2: ca fânul 3D-ul la CinemaCity în Polus. De-abia aştept un RIP bun să-l pot vedea şi fără 3D.
PS3: au încercat să facă filmul din ambele perspective şi le-a cam ieşit. Dar tot rămâi cu impresia că Hoarda e "ăia răi".
 
Am zis sa vad si eu "Independence day 2"... dupa 20 de ani de la primul. Timp pierdut. O porcarie imensa. Nici nu merita alte comentarii.
 
Am zis sa vad si eu "Independence day 2"... dupa 20 de ani de la primul. Timp pierdut. O porcarie imensa. Nici nu merita alte comentarii.
Acum 20 de ani mi-a placut mult Independence day 1 (mai putin faza cu virusul), dar probabil ca eram mic si prost. Independence Day 2 a fost pierdere de vreme.
 
Da, păi, nu trebuiau să arate cât de dăştepţi-s americanii? :wink:
Acum au trebuit să arate că-s şi dăştepţi şi daţi dreaq. :hihi: Şi-a ieşit un 'cat mult mai mare decât prima dată.
 
Star Trek, Stargate, Solaris... S-uri la greu. :hihi:
Acu' pe bune, n-am mai văzut SF-uri bune de pe vremea Star Trek-urilor. În ciuda părerilor altora, mie mi-au plăcut toate seriile, mai mult sau mai puțin. Poate-s eu mai romantic (SF) dar ce se vede acum ca SF aduce mai mult cu horror.
 
Tocmai am terminat Star Trek Enterprise. Doar seria originala n-am vazut-o.
Am vazut toate S-urile tale, dar Solaris, scuza-ma, nu-i SF.
Abia astept seria urmatoare din The Expanse, dar pana atunci sunt in sevraj. Rau. Help!
 
Solaris e doua. E originalul rusesc (pe care nu cred ca l-ai vazut) si e remake-ul de Hollywood, cu Jorj Cluni. :biggrin: Pe ala nou nu l-am vazut. :tongue: Pe ala vechi sper sa-l inteleg pana mor.

A. pentru doritori am originalul, subtitrare ok. Pot sa-l urc la Miahi.
 
Solaris-ul lui Tarkovsky l-am vazut intr-o rezolutie destul de proasta si am cam aceeasi speranta ca si Quark. Din pacate nu il recomand.

Am vazut acum ceva timp Oblivion. Nu e rau, dar nici grozav - merge in lipsa de altceva. Sau Source Code, de vazut tot de plictiseala. Nu Deadpool. Poate Mad Max: Fury Road pentru muzica :tongue: Twelwe Monkeys. Stalker, daca ai rabdare (cartea e sensibil mai buna). Martianul. Serenity, daca nu l-ai vazut deja (si Firefly inainte). The man from Earth. Edge of Tomorrow. Children of Men.

Astea sunt ce mi s-a parut acceptabil din ce am vazut din lista IMDB top 100 SF. Dar daca te plictisesti iti recomand sa citesti, tiparituri, cel mai la indemana Nemira. Am vreo cateva zeci prin biblioteca si mi s-au parut toate interesante, multe le gasesti ca ebook.
 
Last edited:
Back
Top