Filme, seriale, actori, popcorn

Tocmai am fost la Jack Reacher (2): Never Go Back. Imi placuse primul si era interesant trailerul pentru partea a doua. Din pacate, trailerul a fost mai interesant decat tot filmul, caci spre final nu am mai rezistat, si am iesit din sala. :frown:
Un film atat de prost si predictibil incat ai impresia ca l-au facut intr-o pauza de 15 min. Cred ca astia de la Holywood au un tipar undeva pentru filmele astea: aici e actiunea si ordinea evenimentelor, completati voi dialogul.
 
Last edited:
Si eu tocmai am fost la Nerve. M-a invitat cineva la alt film, dar nu mai erau bilete ("Bacalaureat" la Cinema Pro) si atunci l-a ales pe asta ca auzise ceva despre el. Am rezistat in sala, probabil sunt masochist.
 
Nu suficient. Eu am ajuns in acest moment la jumatatea Dark Star Nu stiu daca sa râd sau sa plang. In curand cred ca sparg ceva, sa ma mai calmez. :zbang:
 
După Marţianul şi Elysium (4k) :biggrin:, eu am văzut ceva vechituri: Unknown (cu Lian Neeson, 2011), Presumed innocent (cu Harrison Ford, 1990). Bunicele.
 
Let there be light! :biggrin: Cred ca il mai vad inca o data diseara. Am ramas cu ceva pe creier dupa prima vizionare. Nu pot sa mi-l scot din minte. :biggrin:

PS: Sau te referi la surferul galactic? :biggrin:
 
Sa zicem ca Solarisul nou ( cu George Clooney) nu e chiar atat de rau cum mi s-a parut acum multi ani, la prima vizionare. Vazut si Snowpiercer, placut. Pacat ca povestea se flescaie rau dupa ce se deschide usa de la locomotiva. :frown:

Seara 2. Battle Royale si Idiocracy. Nu am rezonat aproape deloc. Incep sa cred ca Dark Star e o capodopera. :biggrin:
 
Battle Royale nu e asa rau vazut a 4-a oara :tongue: Idiocracy nu e deloc amuzant daca ne gandim cati oameni cunoastem care s-ar incadra foarte bine in film (eu: prea multi). Dar daca toti s-ar uita numai la filme extraordinar de bune inseamna ca stacheta e atat de sus incat civilizatia curenta ar disparea cu generatia curenta pentru ca 95% din femei nu ar face pe nimeni sa "rezoneze aproape deloc".

De pilda majoritatea episoadelor de la aproape orice serial SF sunt idioate, dar plictiseala bate idiotenia si hormonii ... nu comentez.
 
De pe alt topic:
Apropo de seriale. Acum revăd toată seria Voyager pe care n-am mai văzut-o de la prima difuzare pe TV.
Remember? :smile:

fka1qf.jpg
 
Eu tocmai am terminat de revazut Voyager. Asta si Next Generation au fost ok, restul Treck-urilor inseriate nu s-au lipit de mine deloc. Mi-au placut in schimb ultimele variante artistice, cu Chris Pine. Nu-s cine stie ce, dar merg cu un popcorn.
 
Mie mi-a plăcut suficient de mult încât să o revăd de câteva ori şi seria cu Scott Bakula, Enterprise. Făcând abstracţie de animaţiile computerizate puerile de la vremea aceea, au fost ceva idei isteţe şi acolo. Dacă ar fi fost făcut acum, altfel ar fi arătat.
Oricum, la serialele astea te loveşti de faptul că nu toate episoadele au fost reuşite. Dar ăsta-i avantajul colecţiei, poţi revedea doar ce-a fost OK. :smile:
 
Suicide Squad văzut aseară. Un maraton al răbdării, o oră și ceva de definire a intrigii, am crezut că fac cu nervii. Apoi hopa tropa, 10 minute de cafteală slăbuță, și gata. DC Comics, never again.
 
Fury n-are nici o treaba cu realitatea, de acord. Oricine cunoaste macar notiuni elementare despre militarie/razboi sau chiar bun simt isi pierde vremea cu acest film.
 
Dacă (mai) interesează pe cineva (desene animate) Jakku to Mame no Ki (Gisaburō Sugii, 1974), varianta originală, în japoneză + subtitrare. Mi-a luat ceva să găsesc această variantă. Cea în engleză e o porcărie. Coloana sonoră mi-a plăcut la nebunie. Muzica e absolut superbă. Mai ales cântecul lui Crosby. :biggrin:
Localizare: server ftp miahi --> folder ursa.
 
Am fost la Star Wars Rogue One și părerea împărțită la doi a fost meh. Ca idee, amândoi suntem fani die hard Star Wars, nu știu, i-a lipsit acel "ceva". Prea multe repetiții și clișee și-o poveste care știam deja cum se va termina.

Măcar apare Darth Vader 10 minute în total în cele 2h de rulare și salvează tot filmul :biggrin:
 
Back
Top