1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Articole şi teste interesante

Discussion in 'PC Hardware' started by Rabbit, Aug 17, 2004.

1. chrisTian

chrisTian Membru

2. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Astia planuiesc unirea?

3. dreamer

dreamer Little Devil

Nu, doar s-au platit niste patente si s-a decis AMD ca n-ar strica sa aiba SLI pe chipset-urile lor. Nicio conspiratie aici, move along. :goofy:

4. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Oau. Astia chiar vor SLI la comun? Sa vezi atunci compatibilitate...

5. bausto

bausto The year of grace, 2007

Adica implementeza SLI in chipset, nu inventeaza nici un hibrid SLICF, adica SLI + CF :smile:.

6. chrisTian

chrisTian Membru

Apple angajeaza omul din spatele standardului THX - link. Asta inseamna numai bunatati pentru posesorii produselor merelor otravite si inca un etalon de depasit pt. restul industriei.

7. Foxter

Foxter Membru Senior

Intel GMA 950 Review

Un articol vechi dar care poate fi util pt gamerii pe sisteme office mai vechi.

8. Spawn

Spawn Membru Senior

Am dat de o chestie interesantă la testele de plăci video de pe behardware.com: infrared thermography.

9. war4peace

war4peace Membru Senior

10. miahi

miahi Wizzard

Pai e diferenta de vreo 2 generatii, nu e ceva anormal. Din cate stiu 660 e mai silentioasa, ca presupun ca asta ar fi scopul - upgrade-urile doar pentru scaderea consumului (adica platit mai putin la electrica) rar se amortizeaza.

11. war4peace

war4peace Membru Senior

Dude, mi se rupe dacă e mai silenţioasă :smile: Sunt interesat pe considerente de performanţă şi consum.
    Întrebarea e dacă trebuie să schimb sursa sau nu.

12. Neo

Neo Motan agresif

Nu prea vrei 660 simplă fără Ti în coadă.

De asemenea, da, consumă mai puțin cel mai probabil deci upgrade la sursă pare inutil.

13. war4peace

war4peace Membru Senior

Ba vreau fără Ti, în afară de cazul în care plăteşti tu diferenţa de 120 EUR.

14. IceCub

IceCub Membru Senior

15. L

L factorul uman

As fi rectionat cu "Ba, esti prost?!"... dar imediat pe urma mi-am dat seama ca "Ba, sunt prost". :smile:

16. war4peace

war4peace Membru Senior

17. miahi

miahi Wizzard

Nu e pasiv, e plin de chestii Asus, nu poți să asamblezi singur (90% of the fun) și mai costă și $13k. Pass.

18. war4peace

war4peace Membru Senior

Şi vopseaua custom costă 700 coco :smile:

19. miahi

miahi Wizzard

Da, nici măcar Neo nu cred că și-ar lua.

20. Neo

Neo Motan agresif

Sincer aș prefera Alienware oricând chestiei ăleia :smile:

LE: nu prea pricep ce-aveți cu mine, eu îmi construiesc singur PCurile dinainte de-a face cunoștință cu voi :biggrin: Mai puțin laptops, dar la alea nu prea se poate...