1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Animale de companie!

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by creizi, Jul 28, 2004.

1. AdrianG

AdrianG Membru

Cam tarziu dar here goes
    Presenting BuBu, o pisica de curte foaarte alintata in varsta de 5 ani, tragand un pui de somn fara se se deranjeze ca era fotografiata. :goofy:

calitatea pozei lasa de dorit deoarece e facuta cu telefonul :/

Attached Files:

2. Apophis

Apophis Membru

Uitaţi şi o poză cu pisica mea. O cheamă Sara:

Attached Files:

3. war4peace

war4peace Membru Senior

Bufniţu':

Attached Files:

4. Wolfie

Wolfie ulf de mare

The one and only... Becky. Corcitura (chihuahua + pechinez :biggrin:).

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016
  5. Rabbit

Rabbit Nebun

Boxer găsit, băiat, ~1 an. Nu-l vrea nimeni? :frown:

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016
  6. Gabriela

Gabriela Dominion

Ma laud şi eu cu prinţesele mele aici: una de semi-rasă albastră rusească şi o mică maidaneză pur-sânge culeasă de pe stradă. :tongue: Ar mai fi şi un acvariu cu peştişori, dar momentan n-am nici o poză sugestivă.

Attached Files:

7. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Miţi, birmană, aproape 11 ani. Încă se joacă, deşi e o bătrînică.

Attached Files:

8. danix71

danix71 Banned

puii mei mici

Aici aveti poze cu perusii mei (fiecare cate un anisor): cel alb este Papica (Papi), si Fetita, albastria. Amandoi locuiesc in provincie :biggrin: , cu noi.

Attached Files:

9. maxu

maxu Membru Senior

Asta primavara a aparut un acvariu. Home, made, nu cine stie ce. L-am populat cu niste melci (de rau) si, ca sa nu se simta urat, am adus ceva plante dintr-un lac. Dupa cateva zile observ cu uimire noi locatari: doi pestisori, microscopici, as zice.
    Intre timp au crescut devenind vizibili (si mai usor de capturat cand schimbam apa), ~3cm. Din pacate unul dintre ei s-a sinucis. L-am gasit intr-o dimineata in afara acvariului.
    Ma gandesc sa il eliberez pe singurul ramas, probabil la primavara, cand s-o mai incalzi apa. Inca nu am identificat "brand-ul", dar banuiesc ca este un oblete.
    Melcii insa nu ai nici o treaba, mananca intr-una si se inmultesc pe rupte. Mai nou am adus doua exemplare mai exotice (nu stiu cum sa le zic, dar nu sunt de rau/balta).

10. judy

judy Membru

Faceti cunostinta cu Saşa :smile:
    Ce-i drept am un motiv intemeiat pentru acest prim post: speram ca poate se va indragosti cineva nebuneste de ea pentru a i-o face cadou:biggrin:
    Cu alte cuvinte, daca v-ar interesa o pisicuta sau cunoasteti pe cineva, va rog sa ma contactati.

Attached Files:

• sasa.jpg
      sasa.jpg
      File size:
      196.5 KB
      Views:
      712
  11. Pache

Pache Administrator

La mine pe balcon, într-o găleată roşie a apărut o broască ţestoasă. Cum să o cheme?

12. hulubei

hulubei questionable intruder

Ţuşca.

13. Pache

Pache Administrator

Errr ... probabil că e bărbat luând în seamă sfaturile de aici. Adică, are coada destul de lungă.

14. hulubei

hulubei questionable intruder

Eu am un astfel de animal de pluş, în schimb, pe monitor. L-am numit Pistosul. :biggrin:

15. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Blue Thunder

16. war4peace

war4peace Membru Senior

Turtle.

17. maxu

maxu Membru Senior

Brosky, Ţestoza, GodSpeed, Celerita, Sena (ca Schumi nu suna feminin). Daca nu mi se sterge postul, o sa fac un LE. Acum sunt in pana de idei.
    LE: Tora, Medeea, Vasilica, Burta, RadeTot, Cita, T-Rex.

Last edited: Jun 22, 2006
  18. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Turty. :biggrin:

19. Bico

Bico Membru

Nu foarte original...Oachi.

20. lai

lai 370HSSV-0773H

Rabbit.