1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Animale de companie!

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by creizi, Jul 28, 2004.

1. creizi

creizi embedded intelligence

Ce animale de companie aveti? Eu am o pisica maidaneza de vreo patru ani si un acvariu locuit de:

- 2 guppy
    - 2 xifo
    - 3 ornatus
    - 4 neoni
    - 6 pui de guppy
    - 2 sanitari
    - 1 zebra
    - 3 melci

Attached Files:

2. Xllerator

Xllerator Colţ Alb

Io nu vad decit vreo 4-5 pesti pe-acolo. Restul sint deghizati? :biggrin:

3. Mistral

Mistral Alien

Restul sint in tigaie. :biggrin:

PS. Eu vreau poza cu pisicu'.

4. creizi

Daca te uiti mai atent, sunt 10 vizibili :biggrin:. Restul da, sunt deghizati prin plante :smile:.
    Cand vin ai mei de la tara, Mistral.

Danzanfir likes this.
  5. unic

unic Membru Senior

Mie îmi place macrameul :wink:

6. morph

morph Membru Senior

fiara mea

I se mai zice "teroristu", face numai ce vrea muschiu' lui.

Attached Files:

7. Lord Death

Lord Death Membru

Un căţel tembel.

Attached Files:

8. creizi

Femela de guppy "strikes again". De data asta mi-a fatat aproximativ 30 de pui. In momentul acesta, aproximativ 24 inoata. Cum nu am spatiu pentru toti (mai am 6 dintr-o "cultura" anterioara), sa va asteptati la o oferta de guppy in curand :smile:. Asta daca supravietuiesc, bineinteles.

9. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Ok, neonii (neoanele) sunt pentru iluminarea acvariului. Da' de ce a trebuit să bagi zebra? Mai pui o girafă şi schimbi acvariul.

10. Zâna Măseluţă

Zâna Măseluţă Membru Senior

Nu-mi amintesc să-l fi văzut vreodată treaz. Nici când invitaţii se şterg pe el la intrare sau când îl mestecă pekinezul vecinului.

Attached Files:

11. L

L factorul uman

Aha... e mort? :biggrin:

O sa (da, chiar o sa... :smile:) pun la vedere aratari cu Gore (ciobanesc carpatin... cica) si Shobos (motan european in convalescenta).

12. Raptor

Raptor Guest

Clumsy (broasca prietenei - care e plecata in vacanta acum) - ce i-ar mai placea sa imparta acelasi acvariu cu pestii tai :biggrin:

13. [Diablo]

[Diablo] Guest

al meu catzel named n00b, un rottweiler de 6 luni si broasca mea Toidal impreuna cu a lu' raptor (a mea e aia calarita de a lu' raptor, deh vroiam sa le facem cunostintza :biggrin:)

Edited by Wolfie: am şters al doilea post deoarece conţinea aceeaşi imagine.

Attached Files:

14. creizi

O broasca testoasa nu poate sa locuiasca in acelasi acvariu cu pestii din trei motive:
    1. Cand se face mare, exista sansa ca pestii mici sa fie mancati.
    2. Hrana difera si risti sa murdaresti apa si acvariul pentru ca nu e consumata in intregime.
    3. Urina broscutelor este extrem de toxica pentru pesti, toxicitate ce duce in cele mai multe cazuri la moartea acestora.
    La fel, nu se recomanda nici tritonii (niste soparle semi-acvatice), racii si alte vietuitoare de acest gen decat daca ai un acvariu imens. Singurele vietati compatibile cu pestii exotici care ii gasesti pana si in Obor sunt melcii.

De ce vrei sa imi dai idei, Edis0n? :biggrin:

15. Zâna Măseluţă

Zâna Măseluţă Membru Senior

Nu cred. Cineva îşi face nevoile în ligheanul lui şi mie mi-au spus că nu mai sufăr de automatism ambulator nocturn.
    - Pun şi poza pekinezului care-mi rumegă motanul.

Attached Files:

16. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Aha. Ăla din prim-plan sau din planul secund?:biggrin:
    btw, din câte înţeleg îi zice Ed Harris?
    Nene, da' nu mai bea atâta!:biggrin:

Last edited: Aug 8, 2004
  17. Wolfie

Wolfie ulf de mare

Am doi peruşi, se pune? :biggrin: Voi ataşa şi o poză cand îmi termin transceiverul IR, ca să o scot din telefon :smile:.

18. Lord Death

Lord Death Membru

The one from the back is a fr0g. :biggrin:
    Chiar, am uitat ce film începea. Acum sunt chiar curios.:smile: And his name is Arpaj (Arpaş cum îl strig, căci Arpaj e cam greu de pronunţat).

Zâna Măseluţă: Nice puppy.

19. hulubei

hulubei questionable intruder

Va prezint animalul Ţiţi si limba sa cea lunga.

Attached Files:

20. hulubei

hulubei questionable intruder

Animalul meu e putin aurolac; ii plac pungile.

Attached Files: