Animale de companie!

creizi

embedded intelligence
Ce animale de companie aveti? Eu am o pisica maidaneza de vreo patru ani si un acvariu locuit de:

- 2 guppy
- 2 xifo
- 3 ornatus
- 4 neoni
- 6 pui de guppy
- 2 sanitari
- 1 zebra
- 3 melci

Attachments

creizi

embedded intelligence
Femela de guppy "strikes again". De data asta mi-a fatat aproximativ 30 de pui. In momentul acesta, aproximativ 24 inoata. Cum nu am spatiu pentru toti (mai am 6 dintr-o "cultura" anterioara), sa va asteptati la o oferta de guppy in curand :smile:. Asta daca supravietuiesc, bineinteles.

Edis0n

addiction syndrome
Originally posted by creizi
- 2 guppy
- 2 xifo
- 3 ornatus
- 4 neoni
- 6 pui de guppy
- 2 sanitari
- 1 zebra
Ok, neonii (neoanele) sunt pentru iluminarea acvariului. Da' de ce a trebuit să bagi zebra? Mai pui o girafă şi schimbi acvariul.

Zâna Măseluţă

Membru Senior
Nu-mi amintesc să-l fi văzut vreodată treaz. Nici când invitaţii se şterg pe el la intrare sau când îl mestecă pekinezul vecinului.

Attachments

L

factorul uman
Aha... e mort? :biggrin:

O sa (da, chiar o sa... :smile:) pun la vedere aratari cu Gore (ciobanesc carpatin... cica) si Shobos (motan european in convalescenta).

R

Raptor

Guest
Clumsy (broasca prietenei - care e plecata in vacanta acum) - ce i-ar mai placea sa imparta acelasi acvariu cu pestii tai :biggrin:

D

[Diablo]

Guest
al meu catzel named n00b, un rottweiler de 6 luni si broasca mea Toidal impreuna cu a lu' raptor (a mea e aia calarita de a lu' raptor, deh vroiam sa le facem cunostintza :biggrin:)

Edited by Wolfie: am şters al doilea post deoarece conţinea aceeaşi imagine.

Attachments

creizi

embedded intelligence
O broasca testoasa nu poate sa locuiasca in acelasi acvariu cu pestii din trei motive:
1. Cand se face mare, exista sansa ca pestii mici sa fie mancati.
2. Hrana difera si risti sa murdaresti apa si acvariul pentru ca nu e consumata in intregime.
3. Urina broscutelor este extrem de toxica pentru pesti, toxicitate ce duce in cele mai multe cazuri la moartea acestora.
La fel, nu se recomanda nici tritonii (niste soparle semi-acvatice), racii si alte vietuitoare de acest gen decat daca ai un acvariu imens. Singurele vietati compatibile cu pestii exotici care ii gasesti pana si in Obor sunt melcii.

Ok, neonii (neoanele) sunt pentru iluminarea acvariului. Da' de ce a trebuit să bagi zebra? Mai pui o girafă şi schimbi acvariul.
De ce vrei sa imi dai idei, Edis0n? :biggrin:

Zâna Măseluţă

Membru Senior
Originally posted by varzmaster
Aha... e mort? :biggrin:
Nu cred. Cineva îşi face nevoile în ligheanul lui şi mie mi-au spus că nu mai sufăr de automatism ambulator nocturn.
- Pun şi poza pekinezului care-mi rumegă motanul.

Attachments

Edis0n

addiction syndrome
Originally posted by Lord Death
Un căţel tembel.
Aha. Ăla din prim-plan sau din planul secund?:biggrin:
btw, din câte înţeleg îi zice Ed Harris?
Originally posted bai Zâna Măseluţă
Nu-mi amintesc să-l fi văzut vreodată treaz.
Nene, da' nu mai bea atâta!:biggrin:

Last edited:

Wolfie

ulf de mare
Am doi peruşi, se pune? :biggrin: Voi ataşa şi o poză cand îmi termin transceiverul IR, ca să o scot din telefon :smile:.

Lord Death

Membru
Originally posted by Edis0n
Aha. Ăla din prim-plan sau din planul secund?
btw, din câte înţeleg îi zice Ed Harris?
The one from the back is a fr0g. :biggrin:
Chiar, am uitat ce film începea. Acum sunt chiar curios.:smile: And his name is Arpaj (Arpaş cum îl strig, căci Arpaj e cam greu de pronunţat).

Zâna Măseluţă: Nice puppy.

Top Bottom