Animale de companie!

Cam tarziu dar here goes
Presenting BuBu, o pisica de curte foaarte alintata in varsta de 5 ani, tragand un pui de somn fara se se deranjeze ca era fotografiata. :goofy:

calitatea pozei lasa de dorit deoarece e facuta cu telefonul :/
 

Attachments

  • photo-0028.jpg
    photo-0028.jpg
    37.1 KB · Views: 1,192
The one and only... Becky. Corcitura (chihuahua + pechinez :biggrin:).

image_0007.jpg

cutzu_0003.jpg

dsc00286.jpg
 
Last edited by a moderator:
Ma laud şi eu cu prinţesele mele aici: una de semi-rasă albastră rusească şi o mică maidaneză pur-sânge culeasă de pe stradă. :tongue: Ar mai fi şi un acvariu cu peştişori, dar momentan n-am nici o poză sugestivă.
 

Attachments

  • kitties.jpg
    kitties.jpg
    99.8 KB · Views: 954
Miţi, birmană, aproape 11 ani. Încă se joacă, deşi e o bătrînică.
 

Attachments

  • 1miĂži.jpg
    1miĂži.jpg
    43.3 KB · Views: 890
puii mei mici

Aici aveti poze cu perusii mei (fiecare cate un anisor): cel alb este Papica (Papi), si Fetita, albastria. Amandoi locuiesc in provincie :biggrin: , cu noi.
 

Attachments

  • 11270001.jpg
    11270001.jpg
    62.6 KB · Views: 782
Asta primavara a aparut un acvariu. Home, made, nu cine stie ce. L-am populat cu niste melci (de rau) si, ca sa nu se simta urat, am adus ceva plante dintr-un lac. Dupa cateva zile observ cu uimire noi locatari: doi pestisori, microscopici, as zice.
Intre timp au crescut devenind vizibili (si mai usor de capturat cand schimbam apa), ~3cm. Din pacate unul dintre ei s-a sinucis. L-am gasit intr-o dimineata in afara acvariului.
Ma gandesc sa il eliberez pe singurul ramas, probabil la primavara, cand s-o mai incalzi apa. Inca nu am identificat "brand-ul", dar banuiesc ca este un oblete.
Melcii insa nu ai nici o treaba, mananca intr-una si se inmultesc pe rupte. Mai nou am adus doua exemplare mai exotice (nu stiu cum sa le zic, dar nu sunt de rau/balta).
 
Faceti cunostinta cu Saşa :smile:
Ce-i drept am un motiv intemeiat pentru acest prim post: speram ca poate se va indragosti cineva nebuneste de ea pentru a i-o face cadou:biggrin:
Cu alte cuvinte, daca v-ar interesa o pisicuta sau cunoasteti pe cineva, va rog sa ma contactati.
 

Attachments

  • sasa.jpg
    sasa.jpg
    196.5 KB · Views: 715
La mine pe balcon, într-o găleată roşie a apărut o broască ţestoasă. Cum să o cheme?
 
Errr ... probabil că e bărbat luând în seamă sfaturile de aici. Adică, are coada destul de lungă.
 
Brosky, Ţestoza, GodSpeed, Celerita, Sena (ca Schumi nu suna feminin). Daca nu mi se sterge postul, o sa fac un LE. Acum sunt in pana de idei.
LE: Tora, Medeea, Vasilica, Burta, RadeTot, Cita, T-Rex.
 
Last edited:
Back
Top