World of Tanks

Mai baieti voi intrati acolo si vedem noi ce iese. :biggrin:
Chestia e ca eu as vrea sa jucam tot un fel de echipe gen random si in niciun caz nu vreau sa joc cu 5 IS-3/T32/KT si 2 loltractoare. Nu asta e scopul meu ci doar un fel de random dar facut intre noi si cu comunicare.
Probabil ca o sa fiu dezamagit de setup-ul/stilul de joc al echipei adverse da' macar incerc ceva nou fata de aceleasi nesfirsite random battles.

unic vezi ca nu ti-ai completat la Gameaccounts WoT EU si nu esti membru full. :smile:
 
Nu chiar random ca nu are sens nici asa. Se poate construi o echipa echilibrata tier 5-8 (ca tier 5 ma gandesc doar la un scout) care sa includa sau nu si artilerie. 42 de puncte la 7 tancuri e destul de putin, daca bagi 2 IS-3 restul ii arunci in tier 5 si sunt carne de tun pentru orice mediu de tier 6-7.

PS Imi trimiti si mie parola?
 
Sigur. d5afeb19
Am facut-o publica pe CG ca nu's ce mi-a venit cu secretomania asta.
Se poate construi o echipa echilibrata tier 5-8 (ca tier 5 ma gandesc doar la un scout) care sa includa sau nu si artilerie.
Ceva de genu' aveam si io in minte dar pe CG s-a inoculat ideea ca echipele adverse o sa fie ceva de genu' 5xIS-3 plus 2 loltractoare lucru care mie-mi displace profund. Nu vreau copie nereusita de CW as vrea ceva distractie cu o echipa echilibrata.
Nu joc pentru goldu' lor ci pentru distractie cu colegi de forumareala. :smile:
 
Pai noi putem sa ne gandim la o echipa echilibrata, una care sa bata si 5 IS-3-uri. Doar daca vin in gasca au sanse de ceva, cu ce se poate combate o haita de IS-3 in afara de arty si TD-uri?
 
Eu aveam in minte ceva de genu': ISU cu BL-10, o arty, un T-50, un Lorraine, 2 IS-3 si un LOLtractor. :biggrin:
ISU la defense taie macaroana la orice tanc ii trece prin catare cu cei 750 HP alpha-strike, scout-ul sa lumineze de la distanta ce se poate iar arty sa le mai inmoaie din timp, Lorrena e de fapt o artilerie mobila, ori face curat la resturile care ramin dupa confruntarea celor 2 IS-uri ori rade un tanc cu totul in 12 secunde iar cele 2 IS-3 sa fie nucile mai grele de spart.
LOLtractoru e ca sa fie 7 jucatori si 42 de puncte evident.

Dar depinde si de harta si din pacate cred ca o sa facem fata si la gold-ammo (eu n-am folosit niciodata si n-am de gind sa folosesc munitie pe bani).
 
Pai fiind un concurs ar trebui o regula clara, ori e voie (si atunci probabil toti care isi permit vin cu ea) ori e interzisa complet.

In combinatia de ai pus-o nu am ce cauta decat cu T-50-ul sau Loltractorul, ca altceva nu am din lista.
 
Yo guys, asta-mi trece mie prin minte, nu e batuta-n cuie. :smile:
Pina la urma majoritatea o sa decida ce si cum. Vad ca deja s-au adunat 18 oameni in echipa, si de aici si de pe CG.
Iar daca o sa fie ceva de genu' 5xTier 8 si 2 loltractoare eu ma retrag ca nu mi se pare distractiv deloc.
 
Nu-i nici o suparare, dar pur si simplu ce am in garaj si stilul meu de joc nu se potrivea in acea echipa.
Vom vedea ce-o fi.
 
burebista cam are dreptate cu combinatia aia, practic la orice tier si tip ai un model care e mai bun decat celelalte, IS-3 e cel mai bun heavy din tier, ISU probabil la fel (nu am jucat cu Ferdinand inca), Lorraine suna ok, daca mergi ca sa castigi trebuie sa te duci cu configuratia optima, nu cu ce ai prin dulap.

Asta inseamna ca imi duc Loltractorul la spalatorie ca sa fie pregatit. Si eventual schimb si uleiul la T-50, sa fie.
 
Acum ca stau sa ma gandesc, eu am doar E50, IS4 si T34 in garaj, plus un AMX 13 75 (imediat 13 90), so i'll pass.
 
Pai meciul e simbata la 16:00.
O sa intreb pe CG care o sa fie structura tancurilor si vedem ce si cine intra/iese/isi baga picioarele. :d
 
Se pare că există și o aplicație Android pentru WoT, care-ți prezintă statisticile in-game și comparații cu alți jucători sau istoricul tău pe ultima zi/săptămână/2 săptămâni. Mai are și o listă de știri și ceva chestie de sharing pe care n-am încercat-o. Există și un widget, dar la mine stă într-un mesaj "Updating..." de o zi întreagă.

LE: se pare că funcția de sharing salvează de fapt tot un fel de screenshot, pe care-l poți trimite prin e-mail și restul de chestii posibile (BT, dropbox, mms și alte asemenea).

SC20120307-201324.png SC20120307-201338.png
 
Am incercat si eu aplicatia chiar in ziua in care a aparut, dar sincer ... n-o gasesc prea utila. Nu e nimic in plus sau minus fata de ce arata contul tau din pagina web.
 
Ok guys, am lansat intrebarea si pe CG asa ca hai sa vedem voi ce ziceti.

Apropo baieti, azi se termina inscrierile pentru ESL ala si peste doua zile ne caftim. Cum ramine pina la urma cu componenta echipei?
In mare sunt doua alegeri mari si late:
- forta bruta cu 5 heavy Tier 8 si 2 loltractoare
- flexibilitate cu 4 Tier 8 (intre ele poate fi un Lorri si/sau un ISU cu BL-10), o arty, un scout si un loltractor.

Mai avem fo' doua zile de discutii asa ca start brainstorming.
:biggrin:
 
Pai e simplu: eu nu am nimic tier 8 cumparat (am cercetat, dar asta inseamna neechipat si fara experienta), asa ca ies din poza. Varianta a doua pare mai buna daca e bine jucata, cu scout tier 4 (Leopard?) si arty 5 (ca sa sparga blindaje). Am Leopard si Loltraktor :smile:
 
Oricum o dam un loltractor tot trebuie asa ca ai un loc asigurat cred. :biggrin:
Ca scout ma gindeam la T-50. E mai agil decit Leo parca.

LE: M-am cam dezumflat de ESL asta dupa ce-am citit postul unui nene pe CG:

Am jucat săpt. trecută cu cei din clan. Am ajuns în runda a 2a mai mult din noroc. Noi am jucat cu un IS-3, un AMX50 100, un Lowe parcă, un KV-3, 2 tetrach şi un type. Ne-am furat-o rău de tot de la o echipă cu 2x IS-3, 3x T32 şi 2x T1. Ăia s-au grupat şi au luat drumul de tracks şi au dat push. Ai noştri ăştia mai mari au rămas în spate să apere baza şi cei 2 tetrarchs s-au dus să căp-uiască. Ne-am furat-o oricum, că nu ne lăsau T1 să facem nimic şi ăia normal că au trecut prin AMX, KV-3, Lowe şamd ca prin brânză şi ne-au căpuit.

Dacă nu joci cu 5 heavy de tier 8, sau cel puţin 4 şi un AMX50, degeaba intri în cupă. E cam imba treaba. Mult noroc!
 
Eu doar ca tier 8 (IS-3, probabil, ca Type-ul nu cred că merită). Arty, franceze și scout nu am.
 
Back
Top