1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Jocuri noi, addon-uri, ştiri

Discussion in 'Jocuri' started by Xllerator, Nov 27, 2003.

1. Scytale

Scytale Twisted Mentat

Se pare ca se pregateste un MMORPG bazat pe universul Stargate. Cica e facut de o companie mica numita Cheyenne Mountain Entertainment, care a semnat un contract cu MGM foarte recent (la inceputul lui 2006). Personal, sper sa fie kickass; am valsat pe langa tentatiile WoW sau Eve, dar un MMORPG cu Stargate nu cred ca voi putea refuza, chiar daca e lame.

2. WizzBall

WizzBall Membru Senior

3. Ch3m1kal

Ch3m1kal Lethal

Sau locaţie metro.
    Sper doar să nu fie la fel de buggy ca open beta-ul, că altfel e jale.

4. Gabriela

Gabriela Dominion

5. Gabriela

Gabriela Dominion

Pentru fanii Oblivion pasionaţi de vampiri...

Oblivion Add-on: The Vile Lair
    Da, ştiu povestea, bani, nu merită, stuff. Just the info anyway. :tongue:

6. lai

lai 370HSSV-0773H

And we're back:
    John Romero, aka nenea Doom, Quake sau id Software ne anunta ca lucreaza la un MMOG in cadrul noului studio deschis de el, Splipgate Ironworks. Probabil ca se plictiseste rau dupa ce a plecat in 2001 de la id pentru a forma Monkeystone Games (companie axata pe jocuri pentru mobile) pentru ca mai apoi sa semneze esecul Gauntlet: Seven Sorrows alaturi de Midway Games San Diego. Prea multe detalii despre joc nu a dezvaluit. Mor de curiozitate, voi nu?:biggrin:
    Next:
    Saptamana aceasta a avut loc la Hilton Metropole (Brighton, UK) Develop Industry Excellence Awards (un fel de oscar european pentru jocuri :biggrin:). Marele premiu a fost castigat de Bizarre Creations, o companie din Liverpool, producatoarea jocului Geometry Wars: Retro Evolved (un joc arcade pentru Xbox Live), joc ce a fost decernat cu premiul "Best Use of Online". Lista completa de castigatori aici.
    La capitolul financiar: Nintendo a dat lovitura in Europa cu consolele sale portabile DS, reusind sa vanda 10 zile de la lansarea europeana peste 200.000 de bucati. La care daca adaugam consolele DS Lite lansate cu ceva timp in urma se ajunge pe la 5 milioane de bucati vandute. O fi bine?

7. lai

lai 370HSSV-0773H

Cartoon Network MMO. :biggrin:
    Cei de la Cartoon Network probabil erau îngrijoraţi în privinţa faptului că minorii din ziua de azi nu petrec îndeajuns timp în faţa calculatorului aşa că împreună cu Grigon Entertainment or să caute adânc în pivniţa cu idei şi vor veni cu un nou joc online menit să lipească toţi kinderii de scăunele. Bineînţeles că se vor respecta standardele impuse de Children's Online Privacy and Protection Act. XXL Channel cand lansează un MMORPG?
    Nu prea are legatură cu jocurile, dar sună bine: nVidia va motoriza următoarea generaţie de Ipod-uri. Se confirmă astfel zvonurile cum că Apple lucrează pe ascuns pentru transforma viitoarele Ipod-uri in sisteme portabile de divertisment total - muzică, filme, poze si pare-se jocuri. Se preconizează deci o păruială între Apple, Sony şi Nintendo din care va câştiga Google ce va deţine apoi monopol mondial asupra... tot!
    Şi ceva ce trebuie văzut neapărat: Half Life 2 Episode Two trailer. Ăştia-s nebuni, maică!

8. war4peace

war4peace Membru Senior

M-am chirât în link-ul tău, dar n-am găsit filmuleţul :frown: În schimb, am găsit altundeva un trailer care m-a lăsat mai rece ca un mort în vârf de Himalaya.
    ...Poate n-am văzut ce trebuie :smile:

LE: Da, eram chior. Gata, am dat de ce trebuie :smile:

9. korby

korby The Cleavemaster

Sony Online Entertainment achizitioneaza licenta Unreal 3.

More info: aici, aici sau aici.
    Despre engine-ul Unreal 3: aici şi aici.
    Şi un filmuleţ de ~ 2 minute, aici.

10. |nrg|

|nrg| Membru Senior

Expansion Pack!

The Battle for Middle-Earth II -- The Rise of the Witch-King - Preview
    E.A.`s website

11. Styr

Styr Follower of the old ways

Oblivion - Spell Tomes - DLC4.
    My magic grows stronger every day...

12. Gabriela

Gabriela Dominion

MultiTES4: Multiplayer Oblivion
    Deocamdată e abia la versiunea alpha şi merge doar cu două caractere active.

13. Styr

Styr Follower of the old ways

Broken Sword: The Angel of Death
    George Stobbart, ancient mysteries, old school adventure, Slayerish name, sa speram va iesi ceva bun.
    Azi ar trebui sa apara, oficial. :biggrin2:

14. Scytale

Scytale Twisted Mentat

Captain's log, stardate 77021.1. The Enterprise has been recalled to sector 0-0-1, where a swarm of newbs, dweebs, weeds and geeks have just passed the Starfleet Academy's entrance exam. While reports from Starfleet Tactical - concerning the upcoming influx of commisioned officers - are optimistic, Starfleet Intelligence is concerned with cultural background of the new cadets. It seems many of them have migrated from extensive fantasy communities, and manifest significant cultural bias towards unknown species such as "Elf", "Orc" or "Tauren". There are even reports of Romulan and Klingon cadets shedding their differences aside, and exchanging comprehensive information on something called "Azeroth"...

Din articolul de pe Memory Alpha:

Star Trek Online (STO or ST: O for short) is the name of a massively multiplayer online roleplaying game (MMORPG) being developed and eventually published by Perpetual Entertainment. With the game currently in the first production stage, beta testing is slated to begin in summer 2007 and a tentative launch in early 2008. The official website for the game is scheduled for launch soon, though a development blog already exists, and PE will be releasing the teaser site soon.

15. mobutu

mobutu Membru Senior

Last edited: Oct 17, 2006
  16. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

EA îşi bate joc de cumpărătorii Battlefield 2142, inserând adware în joc.
    Cică serveşte realismului jocului. What a BS!

17. bausto

bausto The year of grace, 2007

In acest joc ai rolul unui client interesat de produsele lor?

Edit.
    Deci nu e caz singular si atitudinea "mananci rahat sau nu joci jocul" nu o sa faca decat sa incurajeze pirateria.

18. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

http://battlefield2142.ea.com/battlefield/bf2142/

Personal, mă voi gândi de 3 ori înainte de a mai da banii pe un joc EA. Reclama combinată cu sweatshop-urile - prea mult.

19. hulubei

hulubei questionable intruder

În curând cred voi arunca computerul la gunoi şi mă voi întoarce în munţi, dar numai după ce ard câmpiile şi otrăvesc fântânile. Sau până la urmă care este problema dacă îmi prezintă jocul şi după mărimea la chiloţi, de fapt totul e înspre binele meu, micuţa furnicuţă dispensabilă la imperiu. Cred că totul este o conspiraţie.

Becham, Becham! ».«

20. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

Deci tu eşti ăla!

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016