1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Jocuri noi, addon-uri, ştiri

Discussion in 'Jocuri' started by Xllerator, Nov 27, 2003.

1. radul

radul Membru Senior

Ma inscriu si eu pentru o buc. daca se poate!

2. lai

lai 370HSSV-0773H

Din pacate jocul o sa ajunga pe aici de abia peste vreo doua saptamani. Pana atunci...

3. Scytale

Scytale Twisted Mentat

Oblivion addon: The Shivering Isles.

Shivering Isles features more than 30 hours of new gameplay and allows you to explore an entirely new plane of Oblivion – the realm of Sheogorath, the Daedric Prince of Madness. Shivering Isles adds to the existing world of Oblivion so you can continue playing with your existing save game/character, or create an all new character just to explore the new content.

Dpmdv 30 de ore noi de gameplay inseamna gameplay plus cateva ore de cascat ochii la grafica. Oblivion a fost singurul joc la care am ramas cu gura cascata (literally), cand am intrat in tabloul ala.

4. Bila

Bila Membru Senior

Si eu. Si m-am oprit din jucat pina apare nVidia 8600 ca sa il pot savura in conditii bune.

5. lai

lai 370HSSV-0773H

Cica este Silent Hunter pe stoc la Ubisoft. Pretul e cam 80 ron. Cred ca pot sa cumpar vreo 3 bucati. Daca e cineva interesat sa dea cu PM-ul sau cu ce o vrea el/ea si vedem cum facem.

6. Gabriela

Gabriela Dominion

American McGee a anunţat pe blogul personal câteva detalii despre viitorul American McGee's Grimm Tales, a cărui lansare este programată pentru anul 2008. Conform unui preview ce va fi publicat în ediţia din iulie a PCGamer, acesta se vrea a fi "a spiritual sequel of sorts to Alice" şi va fi un action/adventure structurat pe 24 de capitole.

7. Scytale

Scytale Twisted Mentat

... in sfarsit dupa cativa ani de lamentari si de secretomanie, Blizzard ne-a lamurit in problema StarCraft II. Cred ca se aud pana aici valurile care se fac in Coreea si Japonia - din cate vad au ramas strans lipiti de franciza (ca in cazul Warcraft), si cum pe net sunt oameni care mai curand si-ar taia limba decat sa zica ca ceva care poarta numele StarCraft e naspa, cred ca o sa fie un succes nebun. Ma duc sa pregatesc drujba, sa am cu ce sa fac partie cand o aparea in magazine.

8. oblio

oblio Membru Senior

Pentru curioşi, nişte filmuleţe din joc: http://media.pc.ign.com/media/850/850126/vid_1997358.html

Per total... interesant. E un pic mai colorat, şi în acelaşi timp un pic mai neclar decât Starcraft. Cam la fel ca Warcraft III vs Warcraft II.
    starcraft-2-20070519000501107.jpg

Pare un pic mai dinamic ca joc, şi vine iarăşi cu nişte idei interesante de unităţi. Iniţial mă gândeam să nu păţească ruşinea - să fi stat 10 ani să aşteptăm ceva ce e deja făcut de nişte amatori în 3 ani :smile: - iată nişte imagini dintr-un mod care face din Warcraft III - Starcraft (Project Revolution):

water_57559.jpg

water_47843.jpg

Totuşi, cred că diferenţa de experienţă şi de forţă de muncă se va simţi.

9. korby

korby The Cleavemaster

Oau, super. De unde se poate lua mod-ul ăsta? :smile:

Evident, dacă e public...

10. oblio

oblio Membru Senior

Din păcate nu e terminat, dar uite încă nişte poze: http://www.wc3campaigns.net/revolution/gallery.php

Pe Youtube era şi un filmuleţ. Ţinând cont că Blizzard va scoate Starcraft 2, sunt 90% şanse ca interesul pentru el să scadă încât să nu fie terminat niciodată acest mod.

Korby, dacă vrei să continuăm discuţia, vezi threadul dedicat din această secţiune :wink:

11. bausto

bausto The year of grace, 2007

Pare interesant, dar de ce ai vrea sa faci SC din WC, in loc sa joci direct SC? :smile:

12. oblio

oblio Membru Senior

Păi e vorba de SC 3D, sunt oameni cărora li se pare mai interesant 3D. Iar SC2 a fost anunţat acum 3 zile, la acel proiect se lucrează de 3 ani.

13. bausto

bausto The year of grace, 2007

My mistake... 3D-ul mi-a scapat din poze :smile:.

14. Velkan

Velkan Moderator

TOMB RAIDER ANNIVERSARY - iunie 2007

Download demo.

L-am încercat şi eu, şi mi-a plăcut (n-am mai avut contacte cu seria Tomb Raider de la 3 încoace, deci schimbările îmi par majore). Nu ştiu care sunt cerinţele de sistem, dar merge bine pe un A64 3000+, 1GB RAM, WinFast 7300GT TDH Extreme în 1024x768 cu AA 4X.

15. Gabriela

Gabriela Dominion

Games Radar a publicat un interviu în exclusivitate cu American McGee, în legătură cu McGee's Grimm. Pe lângă acesta, au fost dezvăluite şi câteva imagini noi din joc.

Un exemplu...

Attached Files:

16. mobutu

mobutu Membru Senior

Stie cineva unde pot face precomanda in Romania la Bioshock Limited Edition sau Bioshock Regular Edition?

17. Velkan

Velkan Moderator

18. Noi informaţii despre Fallout 3 pe computerandvideogames.com citând ultimul număr al revistei Game Informer.

19. Velkan

Velkan Moderator

20. lai

lai 370HSSV-0773H

Lista neoriginala cu joace ce urmeaza sa apara anu' asta.

Age of Conan: Hyborian Adventures
    Age of Conan: Hyborian Adventures – MMORPG; cica vor sa se ia la tranta cu WoW; Multa bafta!

Age of Pirates: Captain's Blood (Q3)
    Historic Action Adventure; alt joc cu pirati.

BioShock (21 August)
    Sci-Fi First Person Shooter; urmasu’ spiritual a lu’ System Shock 2; Multa apa.

BlackSite: Area 51 (21 Septembrie)
    FPS; alieni; neeext.

Crysis (11 Septembrie)
    FPS; FarCry cu alieni; CryEngine 2 tech demo.

Elveon (Q3)
    Action RPG; joc cu elfi si sabiute; grafica misto.

Enemy Territory: Quake Wars (31 August)
    Tactical Shooter Online; mda, sa zicem.

Gods and Heroes: Rome Rising (Q3)
    MMORPG; Inca unu, de data asta cu romani. Neeext!

Hellgate: London (14. September)
    RPG. Facut de niste baieti de lucrara la Blizzard. Promitea mult pana cand au aparut primele filmulete cu gameplay, parerea mea.

Medal of Honor: Airborne (31 August)
    FPS. Medal of Horror meets Brothers in Arms. Mda.

Stranglehold (31. August)
    Action Third-Person Shooter. Regizor: John Woo. Main character: Chow Yun-Fat. Pe bune.

The Witcher (25 Septembrie)
    RPG. Promite mult. Ramane de vazut.

Two Worlds (10. August)
    RPG. Oblivion meets Gothic 3 and sucks.

Alone In The Dark: Near Death Investigation (Q4)
    Horror Action Adventure. Scary. Sau nu.

Assassin's Creed (Noiembrie)
    Action Game. Ubisoft Montreal. Baietii (si fetele) care au facut Printu’ din Persia se dau la jocuri cu asasini si cavaleri medievali. Va recomand sa vizionati interviurile cu producatorul. :biggrin:

Brothers In Arms Hell's Highway (Q4)
    Historic First-Person Shooter. Arma mortala 11.

Clive Barker's Jericho (Q4)
    Horror Action Adventure. Posibil la fel de bun ca Undying. Sau nu.
    Pajina oficiala: Link

Empire Earth III (Q4)
    Historic Real-Time Strategy. Nu stiu, nu-mi place, nu-mi pasa.

Half-Life 2: Episode Two (9. October)
    Sci-Fi First-Person Shooter. The saga continues in Episode Three.

Overclocked (Octombrie)
    Adventure. Naked Chicks. Ploaie. Psihologie. Point and click. Grab your… and double click.

TimeShift (Q4)
    Sci-Fi First-Person Shooter. Timeshtift. Daca e la fel de prost ca demo-ul…

Unreal Tournament 2007 (Noiembrie)
    Sci-Fi First Person Shooter. Pana la UT2020 mai avem de asteptat.

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016