1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Întrebări pe care ni le punem de mult

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by takeda, Mar 9, 2004.

1. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Ultimul PATA pe care l-am avut l-am copiat pe un SATA nou, acum cativa ani cand Seagate 7200.7 era nou :smile: , iar viteza de transfer la fisierele mari ajungea la 65 MB/sec. Mai mult pe PATA personal nu am vazut, dar nu am pus mana pe discuri mai noi asa ca nu e exclus sa nu se fi ajuns la 80 MB/sec. Mai mult nu cred pentru ca protocolul are un overhead destul de mare si eficienta e limitata, mai ales daca e "doar" ATA100. ATA133 e necesar nu pentru un transfer de peste 100 MB/sec, ci chiar pentru vreo 80-90 MB/sec.

2. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Pentru viol se dau - parca - 7 ani de puscarie. Pentru violul repetat al limbii romane cat ar trebui sa se dea?

3. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

Nu va exista niciodată o infracţiune care să pedepsească zeci de procente de populaţie. Altfel spus, o faptă penală comisă sau aprobată de un număr suficient de mare de oameni devine parte a "culturii" (a se vedea gang-rape-ul musulman sau minciunile informatorilor comunişti).

1 person likes this.
  4. sabertooth

sabertooth Membru Senior

5. satov

satov Membru Senior

De ce are Azazel doar o steluta ? :-?

6. E mai special. :biggrin:

7. Azazel

Azazel Barbar

Pentru ca 0 stele (5 stele goale) se pot confunda usor cu 5 stele custom. :smile:

8. satov

satov Membru Senior

Daca voiai sa fii cu adevarat cool puneai ca la banned :tongue:.

9. Azazel

Azazel Barbar

Nu-mi pun singur stelele, ăi de sus fac asta, daca era dupa mine imi puneam jumatate de stea. :smile:

10. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Nickului tău i se potrivesc, din câte ştiu eu, mai bine coarnele, decât stelele, nu? :wink:

Link.

11. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Asa e bine? :wink:

Attached Files:

• 1.gif
      1.gif
      File size:
      565 bytes
      Views:
      299
  12. lai

lai 370HSSV-0773H

Marius, vreau si eu avatar cu capace de bere. :biggrin:

13. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Nu stiu sa desenez capace. :frown:

14. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Iti da lai o naveta ca sa te inveti. :biggrin:

15. Azazel

Azazel Barbar

16. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Eu inca n-am inteles. lai, tu vrei avatar sau stelute? Capacele de bere nu incap in loc de stelute ca n-au decat 10 pixeli inaltime. Cu un resize n-o sa se mai inteleaga nimic din ele.

17. power1style

power1style Membru

Marius '95 are dreptate Azazel. Am incercat sa fac niste capace, dar nu se vede bine, mai degraba seamana cu o roata dintata. Cea ce se vede in stanga sus, este o redimensionare la 10x10.

Attached Files:

18. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Aş putea descărca în continuare cu Azureus un torrent început (dar neterminat) cu utorrent? Dar invers? Cum? Mulţumesc.
    Azi am constatat surprins că ambele aplicaţii (Azureus şi utorrent) erau oprite din descărcare). Numai Azureus a dat un soi de mesaj de eroare, ceva de genul portul xxxxx nu e conectat, verifică dacă eşti în spatele unui firewall. Dacă Azureus a reînceput descărcarea, după ce am restartat PC-ul şi, fireşte, aplicaţia, nu acelaşi lucru îl pot spune despre utorrent. Ce se poate să se fi întâmplat? utorrent nu mai găseşte niciun seed, niciun peer, deşi erau sute dimineaţă. Nu dă nicio eroare, doar scrie Descarc. Am verificat dacă e trecut la excepţii la firewall şi este... ce ar putea fi?
    Mă zgârii pe ochi, fiindcă din 31 GB mai aveam vreo 4 GB de dat jos.

19. burebista

burebista Manic Miner

Desi sunt pluta la torente, daca incarci torentul oprit din uTorrent in Azureus si-i dai un hash check ce se intimpla?

20. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Păi şi eu sunt şi mai şi decât tine, de-aia întreb. Până una-alta văd că a reluat şi utorrent-ul treaba inexplicabil, aşa că nu îndrăznesc să fac experienţe pe 31 GB. Dar sigur voi descărca unul mai mic şi voi experimenta.