Întrebări pe care ni le punem de mult

Singurul avantaj la Premium este backup&sync între mai multe device-uri. Iar premium-ul a costat 55$ pentru 3 ani, adică 5 cenți pe zi. Mi se pare un preț foarte rezonabil pentru lenea de a nu ține minte conturi și parole, și a le sincroniza între PC, netbook, laptop și telefon.

Celelalte funcții premium nu sunt active în România - masked cards, masked phones, etc.
 
Am incercat si eu acu vrei luna sa fac upgrade la premium din browser si nu mi-au acceptat cardul nicicum, le-am trimis un mail si mi-au raspuns sec ca nu e available outside US. Acum am vazut ca pot sa iau premium din play store, 1 an a fost 19$ cu ceva reduceri.
 
Am si io o intrebare timpa.
Un prieten n-a avut ce face si mi-a facut cadou un GPS Tomtom. La cit ma pricep io am vazut ca are harta pentru .ro dar e de prin 2011 toamna. Are si voce in romana pe deasupra.
Cum dreq pot pune o harta mai din zilele noastre pentru tarisoara noastra draga?
Partea proasta e ca amicul il avea de la altcineva si nu mai stie user si parola pentru update-uri oficiale asa ca banuiesc ca ar trebui sa caut ceva neoficial ca sa zic asa.

In principiu eu am folosit/folosesc mobilul cu HERE maps si sunt multumit dar am zis ca daca tot mi-a venit asta moka sa vad daca pot scoate ceva din el.
Pot?

Multam'.
 
Am incercat in trecut sa ajut un prieten care avea aceeasi problema dar am renuntat fiindca. Oricum gasesti ce te intereseaza AICI, dupa ce iti faci cont. :wink:

PS: pana la urma prietenul a renuntat. Cei de la reprezentanta i-au cerut 100 EUR pentru update.
 
Mda, am mai citi una alta si pe acolo si prin alte parti si se pare ca modelul meu e din ala jmecher la care nu se poate face nimic neoficial. De fo' 5 ani de cind au trecut de pe Fat32 pe Linux (sau ceva de genu') inca n-au reusit sa-l "sparga".

M-am prins aseara dupa ce am citit citeva tutoriale ce am de facut. L-am conectat la calculator si ciuciu new device. Nu merge decit cu programul lui Myconnect sau asa ceva si nu vad nimic.

Acu' cred ca stiu de ce mi l-a facut cadou prietenul meu. :biggrin:
 
Am o singura harta Europe scrie acolo. Da' e din 04.2011.
M-am uitat aseara pe site la ei si o harta e undeva intre 35-45 £. Thanks but no thanks.
 
Asta e, unele vremuri si unele aparate "apun" din diverse motive. Din pacate aceasta a apus ... demult. Cateodata goana dupa bani si lipsa de viziune sunt platite de catre client prin faptul ca aparatele trebuiesc inlocuite.
 
In ce sens se retrage? Nu mai produce updates la soft? La harti? Se dezinstaleaza de pe telefon fara acordul meu? Sau Win10 vine fara Here?
 
La cât de ieftine sunt jucărelele astea, dacă ai WP și n-o să mai fie suport HERE, îți iei o tabletă ieftină cu Android și rezolvi problema navigației. Numai și pentru asta și merită.
 
Nemernici. Probabil ca din cauza asta au eliminat la wp8.1 posibilitatea de a tine hartile pe card. Pe Android m-am jucat cu Mapfactor care e fix pix la rutare comparativ cu Here. Te duce pe coclauri. O sa trag de ce am in prezent pe telefon pana in panzele albe. :frown:
 
Back
Top