1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filme, seriale, actori, popcorn

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Pisoi, Aug 6, 2004.

1. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Bumer 2 mi s-a parut un film interesant care reuseste sa surprinda o frantura din Rusia de azi.

2. dreamer

dreamer Little Devil

Facem acum caterinca, insa cand eram mai mici toti am fost innebuniti dupa filmele cu Arnold si Stallone, nu? :goofy: Imi aduc aminte cat a circulat mitul cum ca ar exista Rambo IV (asta in '95-'96), dar nu il avea nimeni la nici un centru de inchiriere video... :smile:

3. Velkan

Velkan Moderator

Eu mă mir doar că omul are 61 de ani şi o să-i fie cam greu să se bată cu vietnamezii.

4. dreamer

dreamer Little Devil

A recunoscut chiar si el ca a luat nush ce hormoni si steroizi pentru rolul asta, mult mai mult decat pentru Rocky Balboa...

5. fishy

fishy Membru Senior

Cind eram mici ne uitam la "Chiky Chan"...ca era mai comic.

6. Rabbit

Rabbit Nebun

Feast of Love, merită pentru Morgan Freeman, în rest e apă de ploaie. Genul de film cu actori mulţi pe care îi confunzi, cu multe fire epice şi cu nimic special. Înţeleg că se doreşte a fi o meditaţie pe tema iubirii. Mă bucur nespus, iar ei să fie sănătoşi.

7. Rabbit

Rabbit Nebun

Joyeux Noël. Fără cuvinte. Cine zice că e film de război şi sux, să se-mpujte. 10/10. Adio.

1 person likes this.
  8. Velkan

Velkan Moderator

Rambo (2008)

Spre surprinderea mea, nu e o catastrofă. E plin de clişee şi elemente reciclate, dar e absolut urmăribil ca film de acţiune şi-atât. 3/5

PS: Foarte violent.

9. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Foarte violent? Si eu care credeam ca e love story. :biggrin:

10. Velkan

Velkan Moderator

Mă, eu vorbesc de violenţă de-aia de face de ruşine seriile Alien şi Predator. :biggrin:

Încă unul. :smile: Tocmai am terminat primul sezon. Filmul e destul de NC-17 de fel, dar eu nu am reuşit să-l percep deloc aşa, probabil pentru că personajul principal e simpatic chiar şi atunci când face... ce face.

11. fishy

fishy Membru Senior

Rambo...is baaackk. Ah, bine. Fiul lui, aproximativ. (Son of Rambow) :biggrin:

Stie cineva cum se numeste melodia din trailer-ul de la Iron Man?

12. Velkan

Velkan Moderator

13. fishy

fishy Membru Senior

Black Sabbath...super tare melodia.
    Multam Velkan.

14. Azazel

Azazel Barbar

15. fishy

fishy Membru Senior

Un serial de comedie, bun imi puteti recomanda? Parca m-am saturat de atitea spitale (Grey's anatomy / House). Si vad ca Neveste disperate nu mai apare...

16. Thor

Thor Membru Senior

17. fishy

fishy Membru Senior

I'll give it a try. :smile:

18. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

19. Azazel

Azazel Barbar

Cred ca se referea la seriale care se pot vedea "la foc continuu" (consecutiv, pana la 4am daca e cazul). :wink:

Eu asta caut dar nu cred ca exista.

P: fishy, in cazul (extraordinar) in care nu stiai, Desperate Housewives a ajuns la sezonul 4. De la jumatatea lui 3 o ia la vale, 4 e deja plin de propaganda americana ieftina.

20. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Păi se poate vedea şi la foc continuu; a fost filmat între '92 si '99. :wink:
    Eu mă uit la TV pentru că nu prea am timp de ele...