Filme, seriale, actori, popcorn

Facem acum caterinca, insa cand eram mai mici toti am fost innebuniti dupa filmele cu Arnold si Stallone, nu? :goofy: Imi aduc aminte cat a circulat mitul cum ca ar exista Rambo IV (asta in '95-'96), dar nu il avea nimeni la nici un centru de inchiriere video... :smile:
 
A recunoscut chiar si el ca a luat nush ce hormoni si steroizi pentru rolul asta, mult mai mult decat pentru Rocky Balboa...
 
Feast of Love, merită pentru Morgan Freeman, în rest e apă de ploaie. Genul de film cu actori mulţi pe care îi confunzi, cu multe fire epice şi cu nimic special. Înţeleg că se doreşte a fi o meditaţie pe tema iubirii. Mă bucur nespus, iar ei să fie sănătoşi.
 
Rambo (2008)

Spre surprinderea mea, nu e o catastrofă. E plin de clişee şi elemente reciclate, dar e absolut urmăribil ca film de acţiune şi-atât. 3/5

PS: Foarte violent.
 
Mă, eu vorbesc de violenţă de-aia de face de ruşine seriile Alien şi Predator. :biggrin:

Cati fani Dexter sunt pe aici? :smile:

Încă unul. :smile: Tocmai am terminat primul sezon. Filmul e destul de NC-17 de fel, dar eu nu am reuşit să-l percep deloc aşa, probabil pentru că personajul principal e simpatic chiar şi atunci când face... ce face.
 
Un serial de comedie, bun imi puteti recomanda? Parca m-am saturat de atitea spitale (Grey's anatomy / House). Si vad ca Neveste disperate nu mai apare...
 
Cred ca se referea la seriale care se pot vedea "la foc continuu" (consecutiv, pana la 4am daca e cazul). :wink:

Eu asta caut dar nu cred ca exista.

P: fishy, in cazul (extraordinar) in care nu stiai, Desperate Housewives a ajuns la sezonul 4. De la jumatatea lui 3 o ia la vale, 4 e deja plin de propaganda americana ieftina.
 
Păi se poate vedea şi la foc continuu; a fost filmat între '92 si '99. :wink:
Eu mă uit la TV pentru că nu prea am timp de ele...
 
Back
Top