1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filme, seriale, actori, popcorn

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Pisoi, Aug 6, 2004.

1. war4peace

war4peace Membru Senior

2. molia

molia Membru

Free Jimmy: animatie, bun daca intri si tu in atmosfera plina de fumuri de joint
    Thank You for Smoking: stil narativ care te forteaza sa zambesti, indiferent daca in timp ce il vezi tii plamanii in palme dupa un pachet de Rothmans sau nu.
    Futurama: la modul in care se dezvolta (?) societatea in ultima vreme, tind sa vad si eu viitorul la fel de... armonios. Ca observatie, mi l-au recomandat razand cu lacrimi oameni care n-au citit/vazut SF-uri in viata lor.

3. Rabbit

Rabbit Nebun

Balanţa de Lucian Pintilie. Nu-s mare amator de filme româneşti şi este primul film văzut cu această semnătură. Încă unul care descrie cu lux de amănunte societatea pre-89, dar într-un stil hilar, de comedie neagră ce este. Uneori simt nevoia şi de astfel de filme, aşa că a fost binevenit.

Poate că ar fi interesat şi romanul lui Ion Băieşu, cel după care a fost realizat filmul. Sau nu.

4. SCViper

SCViper Membru Senior

Confirm, Shoot'em up e foarte distractiv, vazut miercuri in mall :smile:.

5. fishy

fishy Membru Senior

6. Dexter: Un serial despre un ucigaş în serie, poliţist de meserie; mi-au trebuit vreo 2 episoade să mă obişnuiesc cu stilul filmului însă nici acum, la sezonul 2, nu pot spune cu mâna pe inimă că îmi place să mă uit la intro. Actorul principal a mai jucat şi în Six feet under şi face şi aici o treabă nemaipomenită în opinia mea.

7. satov

satov Membru Senior

Dexter e fenomenal. Prolly my favorite series of all time. Desi probabil nu toata lumea l-ar gusta, e highly recommended din pmdv. A, and I felt right at home cu stilul filmului inca de la inceput :biggrin:.

8. Velkan

Velkan Moderator

9. Cosmin_C

Cosmin_C melomaniac

Resident Evil: Extinction. Incepe (iar) cu Milla despuiata, continua cu Milla ceva mai imbracata, la un moment dat se termina si te trezesti sa inchizi monitorul si boxele. 3/10 pentru partea vazuta pana am adormit, in ciuda sunetului dat tare. Noapte buna.

10. sabertooth

sabertooth Membru Senior

11. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Into the West
    Mini-serial de 6 episoade, vestul salbatic, indieni de genul celor din Dances with Wolves, filming locations f. bine alese (peisaje superbe) si Steven Spielberg. Asta spune tot.

12. jarod

jarod Super Moderator

Cum se face că Next (care a apărut de vreo 6 luni în cinema) o fi în 6 decembrie pe Pro TV?

13. war4peace

war4peace Membru Senior

Poate n-a avut rezultatul scontat în cinema-uri; nu ştiu... În orice caz, e un lucru bun că apare pe micile ecrane aşa repede.

14. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Am vazut Next aseara pe Protv (cred). Interesant cum au imbinat viitorul cu prezentul si cu trecutul
    Mi-au placut efectele de la cabana, sau ce era aia, cand fuge fraieru la vale (Chris :tongue: ) cu masina, vreo 3 carute si 2 copaci dupa el.

Vazut Futurama: Bender's Big Score. Dragut. :|

Last edited: Nov 30, 2007
  15. Velkan

Velkan Moderator

Dude, spoiler! :frown:

16. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Mai urmareste cineva Prison Break, seria a 3-a? Prima a fost extrem de captivanta, a doua a inceput sa o lalaie incat nu stiu daca are rost sa incerc pe a 3-a.

17. fishy

fishy Membru Senior

E buna partea a 3-a. Alta inchisoare, alte aventuri, alte cele...

18. satov

satov Membru Senior

Bugu si altii spuneau prin alte parti ca nu s-ar merita .. acu daca va uitati mai puneti pareri si aici, eu abea am inceput sezonul 1 si sa stiu si eu unde sa ma opresc :goofy:

19. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Am vazut pana la episodul 3 inclusiv (seria 3, desigur). Tot cam asa o lalaie, dar ceva mai dramatic parca. Eu zic ca merita.

20. florin

florin Membru Senior

Seria 3 devine ceva mai interesantă pe parcurs, dar oricum nu se compară cu cele anterioare.