1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Filme, seriale, actori, popcorn

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Pisoi, Aug 6, 2004.

1. Posibil să fi fost eu cam biased la primul episod, I'll give it another shot, măcar la primul sezon :smile:

2. SCViper

SCViper Membru Senior

Eu v-am spus parerea mea legata de serialele intregi, va sfatuiesc sa va uitat la toate episoadele si abia apoi sa faceti o comparatie intre ele, pentru ca asa cu doar cateva sezoane vazute parerea este intradevar biased.

3. lai

lai 370HSSV-0773H

Mie imi e dor de Futurama. Astept filmu'. :frown:

4. LNT

LNT Meşter Strică-Tot

Da, era misto serialul. Filmul va fi lansat pe 27 noiembrie 2007 si se numeste Futurama: Bender's Big Score! Abia astept. :biggrin:

5. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Samsara, 7.4.

O poveste de dragoste intre un lama si o femeie totul petrecandu-se in Himalaya.

6. Spawn

Spawn Membru Senior

7. Spawn

Spawn Membru Senior

Kagemusha. Kurosawa. Shadow Warrior. De excepţie.

8. Velkan

Velkan Moderator

Aţi ratat cumva trailer-ul AVP: Requiem? Conţine mai mult gore în două minute decât am văzut în toată cariera. :goofy:

9. Spawn

Spawn Membru Senior

Normal, dacă luăm în considerare faptul că The Brothers Strause cărora li s-a dat regia au realizări impresionante în visual effects şi close to zero ca regizori.
    Anyway, am văzut Resident Evil: Extinction. Mai bun decât mă aşteptam. Ar fi chiar câteva faze interesante dacă n-ar fi fost deja folosite în Aliens sau Scanners. Gata, tac.

10. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Das Leben der Anderen 9/10

Un film de exceptie. Un film care pentru cei care au trait perioada respectiva va fi dureros de realist.

11. Neo

Neo Motan agresif

Deci rulează :biggrin:

Io vreau să văd "I am legend". Pare bun. Pare prea bun. :biggrin:

12. Velkan

Velkan Moderator

Resident Evil: Extinction (2007) - Nu vă pierdeţi timpul cu aşa ceva. N-are poveste, n-are acţiune, n-are efecte, n-are horror, n-are decât Mille, şi oricât de bine ar suna asta :smile:kul:smile:, nu-i destul. Next.

13. Spawn

Spawn Membru Senior

Scuze că aduc vorba din nou de Ratatouille, dar e excepţional. Peter O'Toole contribuie clar la asta, dar nu e totul. Nu e prea lung, nu e prea scurt, povestea "ţine", se poate vedea cu părinţii, cu partenera, cu bunica, cu copii, cu câinele sau... cu hamsterul. :biggrin:

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016
  14. burebista

burebista Manic Miner

Ihi. Aia mica-mi zice tati mai pui CD-ul cu soricelul si bucatarul? :biggrin:
    Si-l pune tati si-l mai vede a n-a oara cu aceeasi placere ca prima oara... Si tati si aia mica. :smile:

15. bausto

bausto The year of grace, 2007

O nota de 10 si de la mine pentru Ratatouille, daca mai era nevoie. Poate nu toti sunt convinsi ca merita :smile:.

16. fishy

fishy Membru Senior

Daca tot suntem la capitolul asta, anime intra in categoria asta?
    Cel mai comic serial anime vazut de mine si de care nu ma pot satura este Hanada Shonen-shi.

17. miahi

miahi Wizzard

Se va căuta. Cel mai funny văzut de mine rămâne Fumoffu.

18. fishy

fishy Membru Senior

The man from earth - scriitor: Jerome Bixby
    Nota: 9/10 pentru idee.
    Cum poti sa afli adevarul despre ceva ce nu cunosti cu adevarat? Despre multi si multe stim din carti scrise de altii sau din auzite. Se pare ca adevarul ar sta doar in lucrurile cunoscute de noi personal si exista situatii cind nici atunci nu esti sigur.
    Un film despre astfel de intrebari. Interesant.

19. lai

lai 370HSSV-0773H

Vazut Shoot'em up. Tot ce pot sa e spun e asta: i loled. :biggrin:

20. SCViper

SCViper Membru Senior

Stardust - foarte bun, recomand calduros :smile:.