Filme, seriale, actori, popcorn

Posibil să fi fost eu cam biased la primul episod, I'll give it another shot, măcar la primul sezon :smile:
 
Eu v-am spus parerea mea legata de serialele intregi, va sfatuiesc sa va uitat la toate episoadele si abia apoi sa faceti o comparatie intre ele, pentru ca asa cu doar cateva sezoane vazute parerea este intradevar biased.
 
Normal, dacă luăm în considerare faptul că The Brothers Strause cărora li s-a dat regia au realizări impresionante în visual effects şi close to zero ca regizori.
Anyway, am văzut Resident Evil: Extinction. Mai bun decât mă aşteptam. Ar fi chiar câteva faze interesante dacă n-ar fi fost deja folosite în Aliens sau Scanners. Gata, tac.
 
Scuze că aduc vorba din nou de Ratatouille, dar e excepţional. Peter O'Toole contribuie clar la asta, dar nu e totul. Nu e prea lung, nu e prea scurt, povestea "ţine", se poate vedea cu părinţii, cu partenera, cu bunica, cu copii, cu câinele sau... cu hamsterul. :biggrin:
 
Last edited by a moderator:
Ihi. Aia mica-mi zice tati mai pui CD-ul cu soricelul si bucatarul? :biggrin:
Si-l pune tati si-l mai vede a n-a oara cu aceeasi placere ca prima oara... Si tati si aia mica. :smile:
 
O nota de 10 si de la mine pentru Ratatouille, daca mai era nevoie. Poate nu toti sunt convinsi ca merita :smile:.
 
The man from earth - scriitor: Jerome Bixby
Nota: 9/10 pentru idee.
Cum poti sa afli adevarul despre ceva ce nu cunosti cu adevarat? Despre multi si multe stim din carti scrise de altii sau din auzite. Se pare ca adevarul ar sta doar in lucrurile cunoscute de noi personal si exista situatii cind nici atunci nu esti sigur.
Un film despre astfel de intrebari. Interesant.
 
Back
Top