De unde cumparam? Secrets Revealed

ATTO. Cu mentiunea ca cititor USB2 @ Win XP. Nimic spectaculos.
 

Attachments

  • ScreenHunter_01 Jan. 04 16.23.gif
    ScreenHunter_01 Jan. 04 16.23.gif
    15.4 KB · Views: 18
Cine stie de unde pot cumpara un adaptor de la 2.5 la 3.5 pentru SSD care mentina pozitia corecta a mufelor? Ce am vazut pana acum sunt facute doar pentru montarea intr-un locas 3.5 exact pe centru sau sunt facuta la "ochimetru", fara sa il poti folosi intr-un rack.
 
Găsise cineva așa ceva pentru montarea într-un HP microserver, vezi dacă nu e discuția pe thread-ul despre serverul ăla.
 
Este ceva de la Orico, da' e peste 100 de lei. Se poate face la imprimantă 3D, sunt scheme pe 'net. :smile:
 
Cu tăvile cauciuc pentru portbagaj are cineva ceva experiențe? Tot pun căruciorul cu rotile pline de zăpadă și noroi în portbagaj și aș vrea o tavă care pare mai usor de curățat și de scos afara decât mocheta din portbagaj.

Am găsit vreo 2-3 firme care vând și bineînțeles că nu răspund la mailuri. So if you got info share it.
 
Eu pot doar să zic că e bine cu tavă de-aia în portbagaj, dar eu am căpătat-o cu mașina; vezi să fie un pic zimțată pe partea de sus, să nu se plimbe apa de colo-colo, și să fii atent dacă speli mocheta să nu pui tava imediat, că se usucă foarte greu sub tavă.

Zic să încerci pe okazii/olx, pentru că-s tot felul de oameni simpatici care fac sau intermediază astfel de plastice. Pentru Polo am găsit preșuri făcute foarte bine, s-au potrivit excelent.
 
Eu am luat presuri de aici, vând și tăvi de portbagaj, despre calitatea preșurilor numai de bine, numai că mi s-au părut scumpe și obligatoriu a trebuit să cumpăr setul de 4, la bucată nu dadeau. Un amic si-a luat tava pentru portbagaj, tot așa, multumit de calitate.
 
Boon, comandat una premium, cică mâine ajunge. Merci de ajutor, o să revin cu impresii.
 
Pe frigul ăsta las-o la cald ceva timp derulată , ca să își revină la formă, înainte de a o monta.
 
Eu am una originala de la producator. E relativ tare, ramane in forma, dar daca insisti se deformeaza si revine, dar trebuie putina forta.
E foarte bine sa o ai, majoritatea lichidelor raman in cuva formata de ea daca nu curge cu galeata. Bonus e aderenta bine si fiind facuta pe forma pot sa pun peste ea o plasa elastica cand conduc mai sportiv sa nu zboare tot ce am pe acolo.
A mers perfect cu un ornament metalic pentru bara in portiunea deasupra careia este portbagajul (hatchback) ca acolo se zgarie cel mai des.
 
Aduce cineva in .ro carcase Silverstone? Vreau sa-mi fac un HTPC si am vazut la Silverstone niste carcase interesante.
Ar fi alte variante de cumparat din Romania, caut o carcasa HTPC, care sa aiba spatiu pentru o sursa ATX, cam asa ceva sau asa!?
 
Pe vremuri cind eram conectat cu hardware-ul TQC erau importatori directi (si unici parca) la Silverstone.
Sincer acum nu mai stiu care si cum sunt. :frown:
 
Back
Top