De unde cumparam? Secrets Revealed

Pur si simplu nu inteleg cum apar banii virtuali din nimic. La astia clasici macar stiu ca-s sustinuti de economie/rezerve bancare/aur/whatever dar astia virtuali se nasc din algoritmi. Dafuq? :what:
Nu sunt bani, sunt "ceva" pe care niste oamenii dau bani sau produse, precum dolarii sau euro: nu au nimic in spate, etalonul aur s-a desfiintat de 40-50 de ani. Poti sa le spui credite galactice daca vrei, toate sunt vaporware.
 
Ma rog, pentru mine cryptocurrency e doar specula cu nimic.
Si banuiesc ca tot balonul asta crypto-whatever o fi fost inventat de americani ca numa' aia sunt in stare sa miste munti de bani care nu exista si sa se si imbogateasca cu bani reali din ingineria asta.
 
Eu cred ca in acel PDF exista ceva ce exploateaza Adobe Reader si ma trezesc cu un *ware de minat banuti la mine in PC fara ca eu sa am habar ca sunt gazda pentru asa ceva.
 
Pentru câteva minute a fost un GTX 1070 în stoc la garaj; preț cu 25% mai mare decât normal. Mai sunt două modele cu "în stoc peste 2 zile", dar prețurile arată cam așa:

1070.png

Ethereum e în scădere zilnică, poate totuși se termină și nebunia asta; chiar vroiam și eu un 1070, dar acum și pe amazon sunt cu eticheta "this item dispatches in 1 to 3 weeks".
 
A se citi si intelege corect: bancile vor folosi tehnologia blockchain care e folosita si pentru bitcoin, nu vor folosi bitcoin. E ca si cum si spune ca folosesc computere precum si producatorii de pr0n, nu ca se apuca de facut pr0n. Sau de minat bitcoin.

Hmm, se pare ca macar ideea de baza
Vezi un filmulet despre ideea de baza: https://anders.com/blockchain/
 
Din păcate Ethereum nu vrea să moară (a crescut iar), așa că o să fie destul de tristă perioada următoare. Pe la noi nu prea se mai găsesc nici 1060-uri, și cele care se găsesc sunt cu >40% mai scumpe.
 
Să fie ei sănătoși, mie mi-a ajuns azi placa și am și reușit să închid carcasa cu ea înăuntru. Cu tot cu transport până aici a fost puțin sub 2300 RON.
 
Unde gasesc un cablu de calitate buna USB 3 to type C? De genul asta ar fi ideal: https://www.anker.com/products/A8169091 - am unul de 1 metru si sunt incantat, dar chinezii de unde l-am luat pe ala nu au si mai lungi. In Romania am vazut ca Cel.ro are niste produse Anker, dar nu cablurile astea.
 
Il am pe cel ne-braided. Este ranforsat cu kevlar in interior, probabil ca trebuie sa fii foarte insistent ca sa-l strici. Dar nu imposibil.
 
Back
Top