De unde cumparam? Secrets Revealed

Salutare,

Scormonesc si de vreo ora pe net dupa un monitor/TV (50-60 inch) cu touch screen si nu gasesc pe nicaieri. Ar trebui sa se incadreze in ~ 2000 Euroi.

Help...
 
Last edited by a moderator:
Samsung are niște overlays pentru monitoare, un fel de sticlă cu sistem touch care se pune peste ecranul inițial, dar merge numai pe unele monitoare și costă cam cât bugetul tău doar drăcia aia. Nu cred că are cineva în stoc așa ceva, astea se aduc pe comandă.

Dintre seriile curente văd că http://www.samsung.com/us/business/displays/digital-signage/LH55DBEPLGA/GO suportă așa ceva (probabil pentru încă $1000 sau mai mult).

LE: Vezi aici mai multe modele http://www.touchwindow.com/c/60inchLCDTouchscreenMonitors.html
 
Problema este ca trebuie să găsesc undeva în RO ca se ia prin licitație. Până la urma cred ca o să mă uit la niște table interactive.
 
Ce pana elefantului roz faceti cu asa ceva? Vreti Microsoft Surface Hub? Shipping Jan 2016, pana atunci puteti face caietul de sarcini :smile:
 
Educație man, educație... Din câte îmi dau seama va fi folosit dintr-un simulator/laborator. Eu trebuie să fac specificațiile pentru achiziție.
 
Da un telefon la Microsoft Romania, intreaba-i daca lanseaza Surface Hub si in Romania in ianuarie (sau doar in statele cu apa calda) si cere-le specificatiile exacte ca sa poti face un caiet de sarcini impartial, in care pentru 10% din contract nu se va mai incadra nimeni altcineva :biggrin:
 
Nu o sa fac nici o data chestia asta, ca am fost la multe licitatii la viata mea de partea cealalta a mesei (ofertant) si uram cand dadeam de specificatii tehnice cu dedicatie.
 
Există vreo reglementare oficială cum că produsele vândute în .ro trebuie să aibă încărcător/alimentator potrivit cu prizele noastre? Luai o Nokia N1 de la garaj și vine cu încărcător de China.
 

Attachments

  • IMG_20151106_141736238.jpg
    IMG_20151106_141736238.jpg
    44.7 KB · Views: 20
Face parte din pachet, nu a venit separat, deci nu cred că pot trimite doar încărcătorul înapoi. Mă gândeam că, în situații din astea, îți trimit ei un adaptor de priză sau alt încărcător. Cu ocazia asta mi-am amintit că și Moto G (luat pe canale oficiale, de la EuroGSM) a venit cu încărcător de UK. Pe-atunci nu mi-am bătut capul deoarece aveam câteva încărcătoare prin casă, deci nu l-am folosit. Ăsta în schimb e de 5V/2A, iar ce am eu prin jur sunt 5V/1A.

P.S.: De ce încărcătorul e de 5V și bateria de 3.7? Nu trebuia să fie la fel?
 
De câțiva ani, toate telefoanele vândute în UE trebuie să poată fi încărcate prin USB standard, adică totul e 5V și cu mufă USB (și se încurajează neincluderea unui încărcător în pachet, pentru că poți refolosi altele). Că e 1 sau 2A nu e foarte grav, o să dureze mai mult doar.
 
Ca sa incarci o baterie de 3.7V ai nevoie de peste 4V, cu un incarcator de 3.7V nu ar incarca decat poate cateva procente.

LE.Bateriile de masina la 12 V sunt incarcate la 13.8-14.2V.
 
Last edited:
Există vreo reglementare oficială cum că produsele vândute în .ro trebuie să aibă încărcător/alimentator potrivit cu prizele noastre? Luai o Nokia N1 de la garaj și vine cu încărcător de China.
Asa am patit si io la Xiaomi luat de la garaj.
Am luat legatura cu ei si mi-au trimis si un adaptor a doua zi.
 
Last edited by a moderator:
Acuma că mă uitai prin casă și găsii vreo 4 încărcătoare, parcă mi se pare aiurea să mai iau încă unul... Singurul argument ar fi pentru unul de 2A. Văd eu cât o să dureze încărcatul tabletei cu ce am acum și dup-aia mă hotărăsc.
 
IKEA KOPPLA, 35 lei, 3 porturi USB, maxim 2,4A/port, maxim 3,4A pentru toate porturile cumulat. Încarcă fără probleme 2-3 telefoane simultan, sau o tabletă și un telefon, și toate astea cu o singură priză ocupată.
 
Back
Top