De unde cumparam? Secrets Revealed

Acum prețul e 26 de lei, 40 în stoc furnizor. S-ar putea să te sune să vă lămuriți :smile:.
 
Mod de rezolvare al problemelor de stoc caranda.ro: "Ne pare rău, acumulatorul comandat nu e în stoc momentan, dar dacă vă trebuie urgent, sunați la acest număr de telefon și vorbiți cu dl. inginer X de la fabrică, să vă recomande un model cât mai apropiat". Normal că mai iei de la ei și data viitoare.
 
Mai, de unde cumpar si eu niste halate d'alea "de doctor", in care se infofolesc medicii in spitale? D'alea din bumbac, mari, grele, visinii, calduroase, pana la glezne, etc...? In comert nu exista si pace. Sa incerc la magazinele de tehnica medicala? E vreo firma specializata care vinde numai catre spitale? Mai usor gasesc vesta antiglont decat halat d'ala. :frown:

:beer:
 
Sunt niste magazine de tzoale doftoricesti la Universitate, spre Unirii pe dreapta. Nu stiu ce marfa si preturi au, insa poti incerca dqca ai drum prin zona.
 
Io am luat un halat alb până la genunchi de la o firmă ce confecționează așa ceva pentru cabinete medicale. Da' de-alea flaușate, ca paltonu' - niet. Nu găsești mai bine un halat de baie prin hipermarketuri? Sintetic, e drept...
 
Sau la SH. Dacă ai noroc le găsești noi-nouțe. Fiică-mii de pe-acolo i-am luat halate pentru laboratoare, unele subțiri, altele ceva mai groase din bbc. Alea din hypermarketuri, de baie, din fleece, sunt niște porcării. După baie, ai impresia că ai intrat la saună, dacă îmbraci unul, în loc de răcorire, cum era efectul bumbacului. A apus epoca bumbacului odată cu "chinezizarea" economiei mondiale.

PS: știu, există o aversiune justificabilă (dar nu totdeauna) față de SH-uri. Dar sunt SH-uri și SH-uri. În BR sunt vreo două care vând solduri de pe-afară: țoale, practic, noi-nouțe.
 
Mai, de unde cumpar si eu niste halate d'alea "de doctor", in care se infofolesc medicii in spitale? D'alea din bumbac, mari, grele, visinii, calduroase, pana la glezne, etc...? In comert nu exista si pace. Sa incerc la magazinele de tehnica medicala? E vreo firma specializata care vinde numai catre spitale? Mai usor gasesc vesta antiglont decat halat d'ala. :frown:

:beer:
Eu mi-am luat acum vreo 4-5 ani, înainte să plec în UK, de la un magazin de tehnică medicală dintre Universitate și Unirii - cum mergi dinspre Universitate spre Unirii, era pe o străduță pe dreapta, nu mai știu exact pe unde. Problema este că deși îl mai am, nu îl folosesc, cel puțin nu la spital, pentru că ăștia sunt retardați și spun că-i halat de baie :rotf:. Doi la mână, era singurul model de pe acolo și este de o calitate execrabilă, 100% poliester. Bine că mi-ai adus aminte să-l arunc, dacă-l pun pe mine după baie se simte oribil.

Sau la SH. Dacă ai noroc le găsești noi-nouțe. Fiică-mii de pe-acolo i-am luat halate pentru laboratoare, unele subțiri, altele ceva mai groase din bbc. Alea din hypermarketuri, de baie, din fleece, sunt niște porcării. După baie, ai impresia că ai intrat la saună, dacă îmbraci unul, în loc de răcorire, cum era efectul bumbacului. A apus epoca bumbacului odată cu "chinezizarea" economiei mondiale.
Halat de spital sau de laborator (nu d-ăla călduros de care zice tovarășul Quark) încă se mai găsesc din bumbac 100% din câte știu. Cel puțin acum vreo 2 ani mai erau. Oricum, cel puțin prin UK "moda" prin spitale este să nu mai porți halat alb "de doctor", ci ai uniforme (scrubs). Sincer, eu le prefer, pentru că dacă vomită vreunul exploziv pe tine îl scoți, tragi un duș și aia este. Halatul ăla clasic pe sub care ai cămașă + cravată este total neconvenabil într-o situație de genul :biggrin:
 
Sincer, eu le prefer, pentru că dacă vomită vreunul exploziv pe tine îl scoți, tragi un duș și aia este. Halatul ăla clasic pe sub care ai cămașă + cravată este total neconvenabil într-o situație de genul :biggrin:
Recomand astea. :hihi:
 
Merci pt. sfaturi. Da, ma refer la halatul "de iarna", ala cu care stai si in -10 grade si ti-e bine. :smile: Musai 100% BBC, nu vreau nici sa miros si nici sa scot fulgere ca Zeus. De la Universitate spre Unirii pe bulevardul mare (Bratianu)? Sau fix vis-a-vis de BNR - Str. Eugeniu Carada - unde isi construise BRD cladirea aia "boltita"? Acolo era un magazin mare, dar parca acum e o carciuma in locul lui.

LE: Astea sunt de mare angajament. :biggrin:
 
Faceți mișto, dar am devenit expert la vomit dodge :biggrin:

Da, ăla "de iarnă", după cum spuneam, vezi postul precedent, acum 4-5 ani nu am mai găsit decât din 100% poliester. Era un magazin de tehnică medicală, numele îmi scapă, nu era pe Brătianu efectiv, ci pe o străduță laterală. Dacă au făcut cârciumă acolo, ghinion.

Mai era un magazin pe la gară afaik, pe Dinicu Golescu între Witting și Mircea Vulcănescu, cum mergi dinspre gară undeva pe dreapta, mi-am luat o grămadă de pense și chestii de-acolo și primul stetoscop decent, să fie vreo 6-7 ani? Pff cum a trecut timpul. S-ar putea să aducă. Dacă nu, întreabă un doctor care-i îmbrăcat cu un d-ăla de unde l-a luat, este ceva mai simplu :biggrin:
 
LE: Astea sunt de mare angajament. :biggrin:

Pentru făcut burgeri din vită nebună cu ebola sau cum :biggrin:

Halatul medical e din bumbac subțire, și e scurt. Dacă vrei gros, ăla e halat de baie. Se mai găsesc din bumbac, de verificat lungimea. Am găsit aici o ofertă bogată, sau poate la firmele care vând produse din bumbac pentru industria hotelieră (gen asta).
 
Halatul de spital românesc e gros și lung, cu buzunare adânci și la îndemână. Într-un timp a fost util că aveam un fleece de aceeași culoare, îmi făcea loc lumea prin spital :biggrin:.
 
Vezi aici, s-ar putea sa aiba.

Vin si eu cu o intrebare - cum naiba suporta placa respectiva 10 porturi SATA3 in conditiile in care interfata este PCI Express x2 2.0 deci throuput maxim de 1000 MB/s?
 
Merg pe premisa ca e putin probabil ca toate hardurile sa faca transfer simultan - pentru asa ceva iti trebuie un controller serios.
 
Back
Top