Articole interesante din presă sau de pe bloguri

miahi

Wizzard
Sugar daddy
Și cum faci dovada plății? Mai știu pe cineva care a plătit taxe online (chestii gen ghiseul.ro) și pe urmă umbla cu dosarul (nu mai era o simplă chitanță, adunase un dosar de hârtii) ca să demonstreze că chiar a plătit taxele. S-a dovedit să site-ul (unei primării) a funcționat doar câteva luni în versiunea în care a nimerit-o el și nu știa mai nimeni de el, așa că nu recunoștea nimeni "chitanțele" pe care le-a primit pe mail.

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Eu am platit la automatele speciale din Selgros / Auchan / etc... si n-am avut probleme. Pui cartea de identitate pe scanner, iti apar pe ecran toate datele personale, bagi cardul, avizezi plata, scoti chitanta si gata.

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
:haha:Abia astept sa-i zic nevestei! Am avut o disputa pe tema asta, ea fuga sa-si declare identitatea la Voda... sa nu piarda numarul prepay. :biggrin:

PS: Pe Orange avem abonamente, pe Voda avem prepay.

ursamajor

צָפְנַת פַּעְנֵחַ
Sugar daddy
Pe mine mă amuză teribil monocromii ăia când mă sună să-mi spună ce am mai câștigat. Îi simți de la o poștă, după limbaj, accent, nici n-ai nevoie să te uiți la număr (dacă îl afișează). Și-mi face o plăcere nebună să-i descânt la final. Mai nou, îi predau și lecții de descântece socră-mii, după ce era să ia o țeapă.

Oricum, dacă chiar nu trece legea, e clar, trăim în țara lui Papură-Vodă... deși deja știu asta.

Last edited:

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
PS: Pe Orange avem abonamente, pe Voda avem prepay.
La ce folosesc abonamente si cartele multiple? Daca as vrea sa pun ceva bombe as folosi cartele prepay de unica folosinta, la care nu ma supar ca pierd numarul :biggrin:

Quark

Zis și Brucan
Sugar daddy
Ca sa nu am abonamente in zece locuri de ex.;
Pentru ca a fost o evolutie istorica (de pe vremea cand de pe Dialog vorbeai numai pe Dialog si de pe Connex numai pe Connex ca altfel te storcea de bani);
Pentru ca prefer ca userii temporari (am vandut o batista pe okazii, ce rost are sa aiba ala numarul meu "bun"?) sa-i tin departe de cei permanenti;
Pentru ca e usor sa-i spui unui sef cretin (care isi inchipuie ca mobilul tau personal e mobil de servici) ca nu mai ai credit si d'aia nu l-ai sunat cand ti-a dat bip;
Pentru ca...
:biggrin:

Thor

Membru Senior
Sugar daddy
Păi de ce îți știe șefu' cel cretin numărul de telefon personal?

ursamajor

צָפְנַת פַּעְנֵחַ
Sugar daddy
Păi, se găsește un "amic" care i-l spune, de pildă. Se află.

ursamajor

צָפְנַת פַּעְנֵחַ
Sugar daddy
Da, știu, e neconstituțională... îngrădește libertatea, aia deja prost înțeleasă.

Neo

Motan agresif
Sugar daddy
Probabil că dacă o înțelegi cum se-nțelege prin Vest deja faci parte dintr-o pătură decadentă a societății și ar trebui să fii împușcat. Adică, cine are nevoie de intimitate în 2014?

AdrianB1

Membru Senior
Sugar daddy
Ecranul de start e clar si limpede: al 4-lea amendament la Constitutia SUA nu se aplica non-americanilor pe teritoriu non-american. Normal, din lipsa de jurisdictie. Asta inseamna ca e un fel de wild west legal, restul e can-can.

Top Bottom