Articole interesante din presă sau de pe bloguri

Gut. Snapdragon 400 nu e atat de inteligent incat sa fie afectat de porcariile astea. :smile: Me happy. :kul:

"Cortex-A57, the Cortex-A72 and the Cortex-A73 are vulnerable to Spectre, and only the Cortex-A75 is vulnerable to Meltdown. The important thing here is that the Cortex-A53 and Cortex-A55 cores are NOT affected. This is because those two processors cores don’t do out-of-order execution. A large portion of the current mid-range Android handsets use the Cortex-A53 in an octa-core arrangement, including devices with the Qualcomm Snapdragon 630, Snapdragon 626, Snapdragon 625, and all Snapdragon 4xx processors."
 
Last edited:
Am văzut ingineri care se pot exprima mai inteligibil. Deci nu JS a fost peticit. JS este un limbaj. Nu peticești limbajul, ci interpretorul - și atunci vorbim de ultimele versiuni de Firefox și Chrome, din link-urile tale.
 
Am văzut ingineri care se pot exprima mai inteligibil. Deci nu JS a fost peticit. JS este un limbaj. Nu peticești limbajul, ci interpretorul - și atunci vorbim de ultimele versiuni de Firefox și Chrome, din link-urile tale.

I thought the only way to patch JavaScript is to send it back to the Source :biggrin:


 
Finnish firm detects new Intel security flaw

Io unul m-am cam saturat. Sa ma kk in hardware-ul lor si sa-l peticeasca ma-sa si cu tac'su.

Am citit cu atenție un alt articol care explică "exploitul" in detaliu, este o tâmpenie sinistră, practic nu este o vulnerabilitate ci doar eșecul departamentului IT de a schimba parola default de la AMT. După logica asta, orice router scos din cutie cu user şi parolă default are aceeași vulnerabilitate.

F-Secure aveau nevoie de puțină publicitate şi hai hop în trenul care dă peste Intel.


 
DPMDV toata busculada asta cu Meltdown si Spectre e vax de vax in comparatie cu riscul de a te bucura de un ransomware.
 
Eh, 3000£ fb machine.

Dacă îmi dai un link la ceva de compilat o să testez şi mkfile să vedem.


 
Pana la urma care a fost primul proc cu brench prediction de la Intel? Si in ce an a fost lansat? Idem AMD. :confused:
 
Browserele din tablete nu au extensii sau alte chestii de genul care să facă navigarea mai sigură/mai greu de urmărit. Sunt ok, dar doar dacă îți place să câștigi un iPad odată la 15 minute :smile:
 
Back
Top