1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Articole interesante din presă sau de pe bloguri

Discussion in 'Discuții cotidiene' started by Pisoi, Jan 27, 2006.

1. Quark

Quark zis şi Brucan Sugar daddy

Eu as sugera sa te rogi.

2. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Io m-aș duce până spre Z80. :hihi:

3. Quark

Gut. Snapdragon 400 nu e atat de inteligent incat sa fie afectat de porcariile astea. :smile: Me happy. :kul:

"Cortex-A57, the Cortex-A72 and the Cortex-A73 are vulnerable to Spectre, and only the Cortex-A75 is vulnerable to Meltdown. The important thing here is that the Cortex-A53 and Cortex-A55 cores are NOT affected. This is because those two processors cores don’t do out-of-order execution. A large portion of the current mid-range Android handsets use the Cortex-A53 in an octa-core arrangement, including devices with the Qualcomm Snapdragon 630, Snapdragon 626, Snapdragon 625, and all Snapdragon 4xx processors."

Last edited: Jan 12, 2018
  4. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Da, dar tu trebuie să schimbi iar bateria. :hihi:

5. Marius '95

Marius '95 Membru Senior Sugar daddy

6. puterfixer

puterfixer Administrator Sugar daddy

Am văzut ingineri care se pot exprima mai inteligibil. Deci nu JS a fost peticit. JS este un limbaj. Nu peticești limbajul, ci interpretorul - și atunci vorbim de ultimele versiuni de Firefox și Chrome, din link-urile tale.

Neo and lauru'_balauru' like this.
  7. Neo

Neo Motan agresif Sugar daddy

I thought the only way to patch JavaScript is to send it back to the Source :biggrin:

8. Quark

9. Neo

Cred că este mai simplu sa listeze care nu sunt vulnerabile :biggrin:

Quark likes this.
  10. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Păi, la alea care nu sunt vulnerabile le-au uitat numele, la cât de vechi sunt. :hihi:

11. Neo

Am citit cu atenție un alt articol care explică "exploitul" in detaliu, este o tâmpenie sinistră, practic nu este o vulnerabilitate ci doar eșecul departamentului IT de a schimba parola default de la AMT. După logica asta, orice router scos din cutie cu user şi parolă default are aceeași vulnerabilitate.

F-Secure aveau nevoie de puțină publicitate şi hai hop în trenul care dă peste Intel.

puterfixer and burebista like this.
  12. Quark

DPMDV toata busculada asta cu Meltdown si Spectre e vax de vax in comparatie cu riscul de a te bucura de un ransomware.

ipman likes this.
  13. miahi

miahi Wizzard Sugar daddy

Quark likes this.
  14. Neo

Eh, 3000£ fb machine.

Dacă îmi dai un link la ceva de compilat o să testez şi mkfile să vedem.

15. Quark

Pana la urma care a fost primul proc cu brench prediction de la Intel? Si in ce an a fost lansat? Idem AMD. :confused:

16. Neo

Idk, Pentium Pro? ^^

17. IceCub

IceCub Membru Senior Sugar daddy

Intel Pentium.

18. ipman

ipman Membru Senior

FB merge foarte bine si pe tablete. Computerul e deja overkill in ziua de azi.

19. Neo

Browserele din tablete nu au extensii sau alte chestii de genul care să facă navigarea mai sigură/mai greu de urmărit. Sunt ok, dar doar dacă îți place să câștigi un iPad odată la 15 minute :smile:

20. miahi

miahi Wizzard Sugar daddy

Stai să corectez
    Există viață și după Apple :smile:

ipman likes this.