1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Animale de companie!

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by creizi, Jul 28, 2004.

1. war4peace

war4peace Membru Senior

Some people have Vaccum Tubes as pets. Faci discriminări? :smile:

Ontopic: vreau acvariu... :frown:

2. Quark

Quark zis şi Brucan

Bun! Fresh food, good mood. :biggrin: Ce vrei sa cresti in el? Crap?

3. war4peace

war4peace Membru Senior

Nu, Shit. Crap is overrated.
    Un pitic mă fwte la cap de ani de zile că vrea acvariu mare, nu bol de-ăla de vezi în filme; şi băloşesc de fiecare dată când intru în Pet Center-ul de pe Ştefan cel Mare.
    Ce vreau să cresc în el... la modul serios? 4-5 peşti cu totul, că vreau să crească mari. Habar n-am acum... mă mai gândesc :smile:

4. bggboss

bggboss Membru

Muta-te intr-o casa langa lac. :smile: Bataie de cap cu pestii astia.

5. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Ce zici de un ţipar şi nişte meduze? :biggrin: Peştişorii sunt prea banali.

6. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Avem niste pesti destul de mari (15 cm lungime, vreo 5-6 latime ca sunt rotunzi rau de tot) si colorati in acvariu la birou si acvariul e destul de mic, vreo 40l. Daca vrei acvariu din ala mare de se poate pune pe post de perete (1200l) o sa moara cei 5 pesti de singuratate :biggrin:

7. war4peace

war4peace Membru Senior

1200 l e enorm. Pe mine mă interesa ceva pe la 300-400 l. De ordinul 100 cm* 60 cm*70 cm (înălţimea apei) - deci cam 420l maxim.
    Am avut peşti o vreme într-un acvariu micuţ, dar am fost nevoit să-l dau.

8. puterfixer

puterfixer Administrator

Și cu peștii ce-ai făcut? :biggrin:

Amu' am văzut niște acvarii faine la Hornbach, mai-mai să-mi iau și eu unul.

9. war4peace

war4peace Membru Senior

L-am dat cu tot cu peşti cuiva, unei cunoştinţe. Şi când am plecat eu din Alba Iulia, mai rămăseseră doi în viaţă...

10. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Eu ma gandeam la 2 metri lungime x 1.5 metri inaltime x 40 cm latime. De pus la perete, nu trebuie prea lat. Nu e bazin, e decor.

11. war4peace

war4peace Membru Senior

Dude! Stau în chirie... cum dracu mut măgăoaia dacă mă mut de acolo? :smile:

12. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Pai daca stai cu chirie inseamna ca esti nomad? Doar imagineaza-ti ce dragut arata un asemenea acvariu, iluminat din spate si cu pesti tropicali, ceva peisaj pe-acolo, etc.

13. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Încape şi o sirenă în acvariul ăla! :hihi:

14. war4peace

war4peace Membru Senior

În România, dacă stau în chirie chiar însemană că sunt nomad. Contractul e pe un an. Acuma imaginează-ţi ce-ar fi să dai o căruţă de bani pe un acvariu de-ăla imens şi peste 10 luni să fii nevoit... să-l muţi.
    TL;DR: No thanks :smile:

15. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Mâța de companie a cuiva.

Attached Files:

• pis.jpg
      pis.jpg
      File size:
      357.2 KB
      Views:
      47
  16. Quark

Quark zis şi Brucan

Un miel de companie pe la 6..8 Kg pe unde naiba gasesc? Am fost in Metro / Real dar pretul este absolut nesimtit (31 ron/Kg carcasa!). Nu ma deranjeaza sa ma deplasez si in afara Bucurestiului dar nu pana la Sibiu de ex... HELP! :frown:

17. Thor

Thor Membru Senior

Targ pe langa un sat din imprejurimi? Urziceni/Slobozia/Buzau?

18. Quark

Quark zis şi Brucan

Urziceni ma gandeam si eu dar voiam ceva info suplimentar (preturi, conditii igienice, etc..) inainte de a consuma benzina.

19. war4peace

war4peace Membru Senior

La Slobozia era târg destul de OK, dar sincer, banii de benzină dus-întors te scot tot la atâta cât ai cheltui dacă iei din Carfur.

20. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Ai preferinta de sex? Vrei sa fie dresat sau nu? Castrat?