Animale de companie!

Noroc cu ăsta micu ce pot și eu să testez focusing skills. Which kinda lack. :biggrin:
 

Attachments

  • DSC_0198_resize.JPG
    DSC_0198_resize.JPG
    93.4 KB · Views: 34
  • DSC_0181_resize.JPG
    DSC_0181_resize.JPG
    93.8 KB · Views: 59
  • DSC_0200_resize.JPG
    DSC_0200_resize.JPG
    79.4 KB · Views: 29
  • DSC_0002_resize.JPG
    DSC_0002_resize.JPG
    78.9 KB · Views: 33
  • DSC_0206_resize.JPG
    DSC_0206_resize.JPG
    84.2 KB · Views: 40
Ești, într-adevăr, fiindcă focusul e pe nas în acea poză [se face pe ochii subiectului (om, animal, ce-o fi), de obicei], iar urechea e tăiată. :wink: Personal, pe ultima o văd "câștigătoare".
 
Who cares de ureche?
Pe bune acum, am impresia că lumea se pierde în detalii de genul "auăleu, nu se vede un fâţ de ureche" - so what? Uite ce frumos se uită mâţu' :smile:
 
Nu dude, topicul ăsta e "Animale de companie", nu "Photo Technique featuring Animals". Ce dracu, nici aici nu poate omu' să posteze ceva poze cu animala lui că sare careva "dude, you missted a bit of ear"?
Se duce lumea de râpă...
 
Mon ami, tu ai început-o cu o aluzie la critică, iar eu "m-am simțit". Nu pot să cred că nu mai ai voie să spui o părere (culmea, și avizată, oarecum). Chiar se duce lumea de râpă. :wink:
 
Scuze... ideea e că eu am apreciat momentul prins, tu ai apreciat arta fotografică. Sunt sigur că există fotografii foarte artistice care au ca subiect cine ştii ce urâţenii, dar sunt "perfecte" ca artă.
Mi se fâl cât de avizată e părerea ta, fiindcă tu nu mai vezi pădurea din cauza copacilor şi sunt sătul de oameni care apreciază ceea ce nu e nevoie să fie apreciat.
Am mai dat de unii care discutau pe un forum de specialitate că a ieşit cam prost nu'ş ce focus, dar nu vedeau cât de frumos e bebeluşul din poză.
So spare the effort. It does not concern me.
 
Lăsând la o parte infatuarea și egocentrismul ce transpar din răspunsul tău, dacă ție ți se fâl, mie mi se rupe de ce spui tu și de faptul că te pricepi la foto/estetică pân'la genunchiul broaștei. :wink: Egocentrismul tău nu ține loc de simț estetic și, în mod normal, n-ar trebui să-l fâlfâi așa sus, că împrăștie iz de ignoranță. Și ai putea să-ncerci să fii nițel mai ponderat în limbaj, ți-ar prinde mai bine. Asta dacă ai nițel bun simț.
 
Eu ştiu că n-am simţ artistic în fotografie. De-aia pot să mă bucur şi de o poză fără focus perfect :biggrin:
 
True, beauty can be beautiful even without technical perfection. Too much fototarget.ro ruins the soul. :goofy:
 
Crop strâns în timpul unor sărituri pe la 1.8m în aer :smile:
 

Attachments

  • DSC_0015_resize.JPG
    DSC_0015_resize.JPG
    74.8 KB · Views: 47
  • DSC_0013_resize.JPG
    DSC_0013_resize.JPG
    87.8 KB · Views: 46
  • DSC_0014_resize.JPG
    DSC_0014_resize.JPG
    98.7 KB · Views: 41
  • DSC_0012_resize.JPG
    DSC_0012_resize.JPG
    102.4 KB · Views: 45
Duamne, daca si aici apare spiritul lui VyRuZ (parca asa-l cheama :what:) cu centratul pe nushce, orizontul inclinat cu 0,7 grade si crengile afara din poza, n-o sa mai am nici un forum de citit in tara asta...:disperat:
 
Back
Top