1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Animale de companie!

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by creizi, Jul 28, 2004.

1. Sergent Rico

Sergent Rico Membru

Apăi ăia numa' bandă de motociclişti nu s-or numi! Să te laşi bătut de nişte pisici... Sissies!

2. Mistral

Mistral Alien

Pe pisici le poti invata sa faca tot ce vor ele.

Last edited by a moderator: Aug 12, 2014
  3. Neo

Neo Motan agresif

Noroc cu ăsta micu ce pot și eu să testez focusing skills. Which kinda lack. :biggrin:

Attached Files:

4. war4peace

war4peace Membru Senior

Poza a doua e absolut bestială.
    Disclaimer: sunt clei ca şi photography critic :smile:

5. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Ești, într-adevăr, fiindcă focusul e pe nas în acea poză [se face pe ochii subiectului (om, animal, ce-o fi), de obicei], iar urechea e tăiată. :wink: Personal, pe ultima o văd "câștigătoare".

6. war4peace

war4peace Membru Senior

Who cares de ureche?
    Pe bune acum, am impresia că lumea se pierde în detalii de genul "auăleu, nu se vede un fâţ de ureche" - so what? Uite ce frumos se uită mâţu' :smile:

7. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

8. Neo

Neo Motan agresif

9. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

10. miahi

miahi Wizzard

11. war4peace

war4peace Membru Senior

Nu dude, topicul ăsta e "Animale de companie", nu "Photo Technique featuring Animals". Ce dracu, nici aici nu poate omu' să posteze ceva poze cu animala lui că sare careva "dude, you missted a bit of ear"?
    Se duce lumea de râpă...

12. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Mon ami, tu ai început-o cu o aluzie la critică, iar eu "m-am simțit". Nu pot să cred că nu mai ai voie să spui o părere (culmea, și avizată, oarecum). Chiar se duce lumea de râpă. :wink:

13. war4peace

war4peace Membru Senior

Scuze... ideea e că eu am apreciat momentul prins, tu ai apreciat arta fotografică. Sunt sigur că există fotografii foarte artistice care au ca subiect cine ştii ce urâţenii, dar sunt "perfecte" ca artă.
    Mi se fâl cât de avizată e părerea ta, fiindcă tu nu mai vezi pădurea din cauza copacilor şi sunt sătul de oameni care apreciază ceea ce nu e nevoie să fie apreciat.
    Am mai dat de unii care discutau pe un forum de specialitate că a ieşit cam prost nu'ş ce focus, dar nu vedeau cât de frumos e bebeluşul din poză.
    So spare the effort. It does not concern me.

14. ursamajor

ursamajor Toruk Makto

Lăsând la o parte infatuarea și egocentrismul ce transpar din răspunsul tău, dacă ție ți se fâl, mie mi se rupe de ce spui tu și de faptul că te pricepi la foto/estetică pân'la genunchiul broaștei. :wink: Egocentrismul tău nu ține loc de simț estetic și, în mod normal, n-ar trebui să-l fâlfâi așa sus, că împrăștie iz de ignoranță. Și ai putea să-ncerci să fii nițel mai ponderat în limbaj, ți-ar prinde mai bine. Asta dacă ai nițel bun simț.

15. war4peace

war4peace Membru Senior

Eu ştiu că n-am simţ artistic în fotografie. De-aia pot să mă bucur şi de o poză fără focus perfect :biggrin:

16. dreamer

dreamer Little Devil

True, beauty can be beautiful even without technical perfection. Too much fototarget.ro ruins the soul. :goofy:

17. war4peace

war4peace Membru Senior

Thank you!

18. Neo

Neo Motan agresif

Crop strâns în timpul unor sărituri pe la 1.8m în aer :smile:

Attached Files:

19. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Duamne, daca si aici apare spiritul lui VyRuZ (parca asa-l cheama :what:) cu centratul pe nushce, orizontul inclinat cu 0,7 grade si crengile afara din poza, n-o sa mai am nici un forum de citit in tara asta...:disperat:

20. war4peace

war4peace Membru Senior

We WILL resist! We WILL prevail :smile: