1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ultima carte citită

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by unic, May 12, 2004.

1. Quark

Quark zis şi Brucan

Gabriel Garcia Marquez. RIP.

2. Jaffar

Jaffar Wizard

Imbatranim, au inceput sa ne moara idolii :biggrin:

3. puterfixer

puterfixer Administrator

Am început trilogia SF Extinction Point și am devorat prima și a doua carte în câteva zile. Acum sunt la a treia. Autorul și-a făcut foarte bine temele; mai are câteva cărți în tolbă, dar pentru trilogia asta s-a băgat pe net pe niște forumuri de pasionați SF pe nișa postapocaliptică pentru a-i întreba ce le-ar plăcea să citească într-o carte de gen. Și cum i-a ieșit!!! Acțiunea nu se oprește niciodată, twist-urile sunt complet neașteptate, suspansul mă face să nu mă pot opri la sfârșitul unui capitol. Scenariul postapocaliptic este atât de total încât bate orice fel de clișeu bătătorit de filmele de gen. Pur și simplu nu am idee încotro mă poartă, ce se mai poate întâmpla pe pagina următoare, sau dacă măcar mai există vreo urmă de speranță pentru supraviețuitori. 12$ foarte bine cheltuiți.

4. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Tocmai am cumparat si eu primul volum, o sa aflu maine la birou cine plateste pentru asta ca e un cont al companiei de pe care pana acum nici nu stiam ca pot sa cumpar. Apoi vad cum fac cu volumele 2 si 3.

5. puterfixer

puterfixer Administrator

Gata și ultima carte, cu un deznodământ decent. Nu dau spoilers.

PS: cred că pot da împrumut cărțile kindle, parcă avea Amazon opțiunea asta.