Probleme și sugestii privind funcționalitățile forumului

Unele forumuri lipesc automat postarile succesive ale aceluiasi utilizator, exista optiunea? Se poate activa?
 
A mai fost activată și a ieșit un pic de zăpăceală (era setat prea mare intervalul). Pe undeva pe-aici s-a discutat, dar nici eu nu mai știu ce a rămas :smile:.
 
Unele forumuri lipesc automat postarile succesive ale aceluiasi utilizator, exista optiunea? Se poate activa?
Unele posturi succesive ale aceleiași persoane pot conține idei complet diferite și combinat cu un interval prea mare iese ceva aiurea. Nu cred că umblă cineva după post-count pe XF în 2022 :biggrin:
 
Incerc sa evit sa spamez, mai ales cand am raspuns in posturi diferite la oameni diferiti, fiind obisnuit sa se lipeasca automat.
 
Au. 5% chiar, ca să fiu specific, din latură. Anterior era 50%, ceea ce nu mai lăsa loc pentru vreo latură dreaptă, ieșind cerc. Boooooriiiiiiiiiing
 
E o chetă voluntară pentru costul hostingului la forum, și tot ce primești în schimb e un custom title sub user care să indice că you're my sugar daddy too :biggrin: Se face prin acest „account upgrade”, l-am setat la 10€ pentru 2 ani după o aproximație mai veche a costurilor lunare și cam câți useri suntem activi.
Mă uitam la spreadsheet-ul de XFinanțe de acu' câțiva ani și nici atunci costurile nu erau acoperite complet din donații, și diferența o acopereai din buzunar. Între timp, mă gândesc că prețurile au mai crescut.

Mă întreb dacă nu ar merita să creezi un al doilea nivel de upgrade, ceva de genul 10-15 euro pe an, pentru cei care își pot permite să doneze mai mult, cu același custom title. Plus că s-ar cuveni să îți returnăm "împrumutul".
 
Drăguț că te-ai gândit :love: O să actualizez fișierul după ce mă întorc din concediu. Napkin math actual e 65eur/an hosting + ocazional 55$/an extensie de suport tehnic (n-o fac chiar anual, acum expiră în decembrie, fac un update la ultima versiune înainte să expire și apoi nu o continui decât dacă lansează un major release sau security patch), donațiile 14 sugar daddies * 10eur o dată la doi ani. Deci hostingul este integral acoperit din donații, licența e fonduri proprii care nu va sparge pușculița.

O să pun încă o opțiune de 20eur o dată la 2 ani sau ceva de genul. Important îmi e să nu ies pe profit :biggrin: sau să mă ia Fiscul german la întrebări că ce mișculațiuni fac io aici fără să plătesc impozit și fără să am fundație sau mai știu eu ce.
 
Drăguț că te-ai gândit :love: O să actualizez fișierul după ce mă întorc din concediu. Napkin math actual e 65eur/an hosting + ocazional 55$/an extensie de suport tehnic (n-o fac chiar anual, acum expiră în decembrie, fac un update la ultima versiune înainte să expire și apoi nu o continui decât dacă lansează un major release sau security patch), donațiile 14 sugar daddies * 10eur o dată la doi ani. Deci hostingul este integral acoperit din donații, licența e fonduri proprii care nu va sparge pușculița.

O să pun încă o opțiune de 20eur o dată la 2 ani sau ceva de genul. Important îmi e să nu ies pe profit :biggrin: sau să mă ia Fiscul german la întrebări că ce mișculațiuni fac io aici fără să plătesc impozit și fără să am fundație sau mai știu eu ce.
Întrebarea e care e limita anuală la PayPal, Venmo etc. de la care te raportează la Fisc.

O soluție ar fi să plătim cei 55$ direct, prin rotație, o dată la x ani, aceia dintre noi care putem contribui extra.
 
Drăguț că te-ai gândit :love: O să actualizez fișierul după ce mă întorc din concediu. Napkin math actual e 65eur/an hosting + ocazional 55$/an extensie de suport tehnic (n-o fac chiar anual, acum expiră în decembrie, fac un update la ultima versiune înainte să expire și apoi nu o continui decât dacă lansează un major release sau security patch), donațiile 14 sugar daddies * 10eur o dată la doi ani. Deci hostingul este integral acoperit din donații, licența e fonduri proprii care nu va sparge pușculița.

O să pun încă o opțiune de 20eur o dată la 2 ani sau ceva de genul. Important îmi e să nu ies pe profit :biggrin: sau să mă ia Fiscul german la întrebări că ce mișculațiuni fac io aici fără să plătesc impozit și fără să am fundație sau mai știu eu ce.
Repede, toata lumea 20 EUR la pufi să-l caute Fiscul German :biggrin:
 
Cred că e suficient că se ocupă de forum. Dacă vrea banii în pachețel cu fundă, și nu e mare lucru, why not? El știe cum e în Deutschland.
 
.
 

Attachments

  • fbi-fbiopenup.gif
    fbi-fbiopenup.gif
    282.9 KB · Views: 19
Ăștia nu vin cu mascații să spargă ușa, ci doar îți trimit o scrisoare prin poștă. S-ar putea să fie mai mică bătaia de cap să plătești și basta decât să te iei la trântă cu sistemul birocratic cu întrebări tâmpite gen "da' de ce" :biggrin:
 
Back
Top