1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Monitor

Discussion in 'Ajutor: PC Hardware' started by ursamajor, Dec 29, 2016.

1. radul

radul Membru Senior

LG ul meu (W2220P) e incă verde, fara zgomote stranii sau alte incidente, dar ii lipsesc USB urile Dell ului... :smile:

miahi likes this.
  2. miahi

miahi Wizzard

U2412M e ok, am avut unul, dar e cam mare pentru ce-mi trebuie (de-aia nu a înlocuit 2209 acum mai mult timp).

3. Foxter

Foxter Membru Senior

Nu ai zis pretul asa ca propun si eu un Eizo:

Eizo EV2450.

Eu am fratele lui in format 16:10 - EV2455 si sunt multumit de el.

miahi likes this.
  4. korby

korby The Cleavemaster

În cazul ăsta nu mai ştiu ce să zic, doar Dell ezistă. :biggrin: P22/2417H am dat tone, n-am prea avut surprize cu ele - doar alea care veneau sparte de FAN. :biggrin: În rest toate bune.

U2414H? Ăsta nu-i 16/10, teoretic încape?

miahi likes this.
  5. miahi

miahi Wizzard

Mda, nu știu ce să zic de P2417H, l-am avut pe masă lângă celelalte două (U2715 și 2209WA), băgate în aceeași placă grafică (chiar am zis să nu fie de la placă) și diferența de calitate a imaginii era chiar mare. Nu am reușit să fac niște poze demonstrative, dar când treceai privirea de la unul la altul se vedea clar că există.

Cred că U2414H e cel mai apropiat de ce vreau eu, că are marginile mai subțiri, ar înălța doar cu 2 cm celălalt ecran. Dacă nu găsesc altceva mai interesant..

Foxter: EV2455 sună și mai bine (pentru că e 16/10 e mai puțin lat decât 2450, și e mai înalt - nu mai arată la fel de dubios când e rotit vertical), dar prețul și faptul că nu există în stoc nicăieri îl mută din zona de impulse buy (~1000 de lei) în zona de cadou de Crăciun :smile:. Adică de banii ăștia aș putea să iau un U2414 și tot îmi rămâne suficient ca să schimb biroul cu totul :biggrin:.

6. Foxter

Foxter Membru Senior

Intradevar, Eizo are monitoare bune cu garantie mare dar tare scumpe, eu am 2000 dat RON pe EV2455 si era la promotie cand l-am luat. Acum vad ca EV2450 e la ~1700.

Si eu am schimbat monitorul tot cand s-a stricat, in cazul meu era un Eizo L985 refurbished fabricat in Decembrie 2003 si a inceput sa bazaie in stand-by in Decembrie 2016.