La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

Lipsesc ardeii din zeama și carnea are o culoare suspectă. Dar, cum spuneam poate este buna la gust.

Și ca să fiu puțin on topic. Carne lăsată la odihnit.
8ebd2dd68f128fea9733e2af9d48641a.jpg
 
Last edited by a moderator:
A, pai stai putin. Este facuta sa reziste cateva zile in frigider. Daca pui din prima smantana la greu si restul, ti se acreste in doua zile. :smile: Asta e "baza". Dupa ce o incalzesti bine inainte de servire, ii pui smantana, mujdeiul si restul. Si desigur putin gogosar rosu murat, taiat fasii. Nu ardei. :smile:
 
Ca și cum as atasa niște saci de ciment și niște cărămizi și v-aș întreba dacă va place cum mi-am aranjat în camera de zi :smile:
 
Last edited by a moderator:
Ok. Inteleg, se doresc numai poze cu produsul final, pus sub nas, fix inainte de servire. :smile: Culori, plating, zmeura si rucola. :biggrin:
 
Ba, deci daca ai trecut la pro si macelaria aia e a ta, eu iti pup acum picioarele. :biggrin: Noi suntem niste amatori, care intre doua lipituri si trei linii de cod, mai postam cate ceva cu ce facem in bucatarie, cu manutele noastre. Zi de zi. :smile:
 
A, pai stai putin. Este facuta sa reziste cateva zile in frigider. Daca pui din prima smantana la greu si restul, ti se acreste in doua zile. :smile: Asta e "baza". Dupa ce o incalzesti bine inainte de servire, ii pui smantana, mujdeiul si restul. Si desigur putin gogosar rosu murat, taiat fasii. Nu ardei. :smile:

Trolling din greu dar.

Cum adică, fără morcovi? :frown:
 
Last edited by a moderator:
Șunca godacului meu e la meseriaș: usturoiul, zeama de varză, boiaua și fumu' îs pe ea! Numai bună când revin acasă. :hatz:

Ridicat azi slana... făcut safteaua cu nițică pâine de Covasna cu cartofi, d-aia cât capacu' de la veceu. Bună, taică, da' bună! :nuts:
 

Attachments

  • IMG_20170107_161705.jpg
    IMG_20170107_161705.jpg
    81.6 KB · Views: 23
  • IMG_20170107_161749.jpg
    IMG_20170107_161749.jpg
    91.1 KB · Views: 23
  • IMG_20170108_184321.jpg
    IMG_20170108_184321.jpg
    105.2 KB · Views: 23
Same here, azi mi-a adus taica-meu mostre.
Asa de buna ca n-am facut poze si am suferit cand s-a terminat ceapa rosie... :goofy:
 
Vineri. 13. Clatite. Nu pot sa pun poze, astept maine niste zmeura de Madagascar, ca sa ornez. Pana atunci bag in mine, cu dulceata de smochine. Gust placut. :hatz:
 
Eu am mai trântit fo șase kile de cârnați (cam 60 de buc.), că mai aveam niște carne și niște slană în surplus de la răposatul Ghiță.
 
Ati vazut pe undeva vreun studiu adevarat despre unde se acumuleaza toate nenorocirile de hormoni, chimicale si alte cele, pe care le baga astia in puii de supermarket (ca sa le accelereze cresterea, etc...)? In oasele puiului? In ficat? In ce? Sa stiu de ce sa incep sa ma feresc... :frown:
 
Back
Top