1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

La cratiţă! Secţiune pentru gurmanzi.

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Quark, Jul 30, 2004.

1. Pentru mine citirea acestui thread la ora 3:30 a fost un sport extrem. Nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu. Chiar acum o sa dau o raita pe la frigider. Felicitari Quark! Pe cand o demonstratie live? :tongue:

2. voodoox

voodoox Membru

Un grătar.... cu gust de corel :smile:

PS: Cine-mi dă un extinctor?

Attached Files:

• foc1.jpg
      foc1.jpg
      File size:
      189.7 KB
      Views:
      787
  3. Zâna Măseluţă

Zâna Măseluţă Membru Senior

Intervin şi eu nesimţit în topic. Ardeii ăia postaţi de Quark sunt de-a dreptul perverşi, nu am mâncat nimic până nu am avut şi eu un castron ... şi da, sarmalele alea în foi de viţă chiar sunt producţie proprie, asistat bineînţeles de un sobor de femei.

Last edited by a moderator: Feb 16, 2016
  4. Xllerator

Xllerator Colţ Alb

As ruga pe cineva sa inchida topicul, nevasta-mea cica vrea ea sa gateasca. :biggrin:

5. Edis0n

Edis0n addiction syndrome

Rog toţi care au postat în acest thread să fie banaţi :drool: :mda:
    Acest post va fi pus şi la "Forum - Propuneri".

6. rdunare

rdunare Membru Senior

Rog pe cei ce salivează să nu viziteze acest topic cu burta goală.

Dedicaţie specială pentru Quark: mâncare la ceaun preparată pe malul mării. Ingrediente? Tot ce am găsit la îndemână sau în satul din apropiere: cartofi, ceapă, ardei gras, mazăre, fidea, apă plată, cârnaţi, afumătură, supă instant la plic şi altele. Pe seară, deşi intraseră în ceaun câteva fire de nisip, a fost bătaie pe ultimii dumicaţi. :biggrin:

Attached Files:

7. Quark

Quark zis şi Brucan

Ejti... mancat! Propun ban for life! :biggrin:

8. Vietnam

Vietnam Guest

Nu este corect am scris o reteta de tort cu piscoturi , ciocolata, ananas si crema de vanilie si cica nu eram inregistrat ...si eram :sad:

9. Quark

Quark zis şi Brucan

Aaa.. pai aici nu postam retete ci numai produsul finit! Plus certificatul de autenticitate, ca este produs de degetelele noastre. :biggrin: De retete nu ducem lipsa...

10. Edis0n

Hombre, mai sunt unii (eu) care vor să slăbească! :mad:
    După ce îmi arunc ochii pe aici, s-a dus o săptămână de postit pe apa sâmbetei :smile:
    Promit că următorul post o să fie ontopic :biggrin:

11. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

Enigma dispariţiei lui Quark (vedeţi că e carne de catâr bătrân, sper că am preparat-o cum trebuie):

Attached Files:

12. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

Cooking for engineers
    (Sursa)

Attached Files:

13. Zâna Măseluţă

Ardei copţi, chiftele şi sos de smântână, dacă tot întrebaţi ...

Attached Files:

14. radul

radul Membru Senior

...Mmm cred ca-ti face colecistul ca trenu-n gara, insa parca as incerca!

15. L

L factorul uman

Cumva imi dai impresia ca esti in casa parinteasca atunci cand faci pozele astea. Nu stiu... "ustensilele si recipientele" degaja un aer cam rustic :biggrin:. Esti sigur ca nu umbli cu cioara vopsita? Just joking...

16. Zâna Măseluţă

La ultima am fost end-user. Dacă fotografiam ce a pregătit eu ieri, aveam acum cele mai frumoase poze cu pâine cu margarină şi sardele, cei mai bine fierţi cremwusti şi cele mai reuşite felii de pâine scoase de un toaster.

17. Edis0n

Un pui mort, câţiva bureţi otrăvitori, pommes-de-terre, quatre-épices, servit cu Chardonnay de Murfatlar 2002...

Attached Files:

18. L

L factorul uman

Si animalul ala de pe tava l-ai facut chiar tu? :biggrin:

19. Edis0n

Nope. Eu nu l-am făcut, doar l-am preparat. :biggrin:
    (Mai ajung şi eu din când în când în bucătărie)

20. L

L factorul uman

Da, si eu mai ajung din cand in cand... sa mananc adica :frown:.