Is this fun or what? :D

aQpMeBr_700b.jpg


:biggrin:
 
Pai ma bucur ca intr-o dimineata acum cateva luni m-am trezit ca ma cauta un baiat cu ochi albastri sa ma intrebe cum stam (la locul de munca - institutie de invatamant) cu securitatea informatica, daca avem proceduri & shit.
Ca sa nu mai spun ca Romania a fost insarcinata de catre NATO cu securitatea informatica a Ucrainei...

Si nu ca ma bucur neaparat, dar mi se pare ironic.
 
Aa, nu, eu mă refeream la ăia ce comentează acolo. Nu știu cât o fi de râs chestia cu atacul informatic (personal n-o găsesc), dar e trist să vezi cât s-a cocălărit țara asta, dacă ajung infractorii să primească felicitări.
 
Halal hackeri, s-au intersectat niște idioți care au dat o poală de bani pe un site făcut aiurea fără nici un fel de mentenanță, cu niște script kiddies care au găsit și ei un tool de injectat cod într-o vulnerabilitate cunoscută și nepeticită de primii idioți. Boooooriiiiiiiing.
 
Pai sunt multe astfel de exemple unde milioane de euro se scurg in buzunarul unor firme care scot niste aplicatii absolut jenibile si inutilizabile. Se mai cer diskete la finante? :smile:
 
Nu se mai, acum au prins șpilul cu trimitere electronică pentru care obligatoriu toată suflarea privată trebuie să-și cumpere certificate de semnătură electronică. O industrie de tocat banii noștri. 19 milioane și ceva de cetățeni rezidenți, din care 4 milioane angajați în regim privat, din care 1 milion cu venituri (brute) peste 1000 lei. Wheeee!
 
Este o exagerare în sensul că nu-i ok să te așezi cu cele 100kg+ pe orice telefon care-i băgat în buzunarul de la spate (sau față) dacă ai blugi moderat strâmți, dar asta este o treabă de bun simț. Când are 0.7mm și-i din aluminiu ar trebui să fie foarte evident.

Oricum, iPhones s-au vândut cu tona, deci nu prea mai contează decât că lumea pare să facă un hobby din a face mișto de ce au alții (de obicei strugurii, meh meh meh), ceea ce se apropie periculos de capra vecinului (made in Ro), ceea ce-mi face o scârbă oribilă de internet în general. Acum am văzut și împunsătura cu Nikon, da, ursamajor, clar Nikon face aparate nașpa și tu vezi în reviews ce alții nu văd, cum rupe-n două Canon 550D un Nikon D800, la fel și iPhone 6 au camere verze și un Yeti a fost văzut în Insula mare a Brăilei fugărind o prepeliță care a fost confundată cu o egretă. Papagalii au aplaudat oricum.
 
Back
Top