Întreruperi programate pentru mentenanță

Discussion in 'Colțul administrativ' started by puterfixer, Aug 13, 2010.

1. Neo

Neo Motan agresif Sugar daddy

2018 :biggrin:

2. puterfixer

puterfixer Administrator Sugar daddy

Sunt și acum, probabil le folosești în editorul de răspuns și ți se par normale - Ctrl-B pentru bold, Ctrl-I pentru italic, undo, redo, remove formatting, format bullet/numbered list... Cu mai multe butoane-n toolbar o să fie mai multe shortcut-uri. La toolbar-ul curent nu pot să adaug butoane (de exemplu pentru strike) decât dacă-mi bag nasul prin ceva .js obscur; versiunea nouă pare să folosească un editor wysiwyg ceva mai flexibil.

ipman likes this.
  3. puterfixer

S-a făcut update la forum. N-am sărit la versiunea majoră 2.x ci am rămas pe 1.5.x pentru ca schimbările să fie minimale, da' să avem toate actualizările de securitate și de GDPR (pe care le-au finalizat cu o zi înainte de deadline, pana mea).

Ah, și am schimbat și versiunea de PHP folosită, de la anticul 5.4 am activat 7.1, că e semnificativ mai rapid (printre altele).

Urmează să pun și versiunile actualizate ale temelor și plugin-urilor, când oi apuca.

Quark likes this.
  4. Quark

Quark zis şi Brucan Sugar daddy

1.5.x forever! :smile:

5. puterfixer

Forever-ul ține până la terminarea perioadei de mentenanță, când devine EOL și va fi obligatoriu înlocuit.

ipman likes this.
  6. Quark

Quark zis şi Brucan Sugar daddy

^ Dislike. :tongue:

Apropo, pe Winphone se vede urat:

Attached Files:

7. puterfixer

Mă așteptam, încă n-am apucat să pun actualizările temelor, și am o zi tembelă rău...

8. puterfixer

Deci da, încep să mă calce pe nervi niște limitări din XenForo 1.5.x pe care-l avem acum (care se apropie de end of life), și care au fost rezolvate și îmbunătățite în 2.x. Crecă voi face un upgrade curând. Mai întâi unul de probă, așa, cu backup și tot dichisul, și dacă se zbârcește revenim și mai băgăm o fisă mai încolo.

Ce-i nou (și cum arată): https://xenforo.com/community/threads/whats-new-in-xenforo-2-0.133426/

1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice