1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Articole interesante - Linux

Discussion in 'Software și sisteme de operare' started by creizi, Oct 19, 2003.

1. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

OT: Cine mama lui Tanenbaum a plătit pentru reclama aceasta:

Attached Files:

2. Styr

Styr Follower of the old ways

As zice ca M$, da` ma abtin. :biggrin:

3. Styr

4. Styr

The Top 50 Proprietary Programs that Drive You Crazy and Their Open Source Alternatives
    Probabil trebuia postat altundeva, da` mie imi place aci :tongue:

5. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Nu, nu e nevoie sa postezi altundeva. La "Articole interesante - Linux" se incadreaza foarte bine.
    Articolul face parte din seria "Vai, dar ce faine sunt programele Microsoft comparativ cu alternativa!"

6. Styr

Mai ales daca nu platesti pt ele, sau cum? :biggrin:

7. Velkan

Velkan Moderator

Siiigur că da.

8. fishy

fishy Membru Senior

9. sabertooth

sabertooth Membru Senior

De obicei este cam invers, fishy.

10. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

De obicei nu e invers. :wink:

Cu ce s-a inspirat lumea Windows din Linux? E cam greu să iei un soft GPL şi să îl transformi în closed-source.

11. sabertooth

sabertooth Membru Senior

Scuze m-a luat gura pe dinainte. A fost un reflex.

12. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

Pentru conformitate, dacă e vorba de cod, atât Microsoft (TCP/IP) cât mai ales Apple (Mac OS X) au supt cu curaj de la ţâţa BSD.

13. Styr

10 Linux commands you’ve never used

14. florin

florin Membru Senior

15. miahi

miahi Wizzard

Nu e chiar aşa de grav, dar tot necesită o tonă de muncă pentru verificări. Iar ăia care generează root certificates pe o maşină fără urandom o merită. Pentru ceva important există de-astea.

16. IceCub

IceCub Membru Senior

17. Foxter

Foxter Membru Senior

Ce am primit azi de la forumul ubuntu:

Hello,

You are receiving this message because you have an account registered with this address on ubuntuforums.org.

The Ubuntu forums software was compromised by an external attacker. As a result, the attacker has gained access to read your username, email address and an encrypted copy of your password from the forum database.

If you have used this password and email address to authenticate at any other website, you are urged to reset the password on those accounts immediately as the attacker may be able to use the compromised personal information to access these other accounts. It is important to have a distinct password for different accounts.

The ubuntuforums.org website is currently offline and we are working to restore this service. Please take the time to change your ubuntuforums.org account password when service is restored.

We apologize for any inconvenience to the Ubuntu community, thank you for your understanding.

18. korby

korby The Cleavemaster

The fcuk happened? Eu am primit ceva similar dela Simple Machines Community Forum.

19. miahi

miahi Wizzard

Eu am primit de la Apple Developer website, dar ăia nu zic ce au expus și ce ar trebui să faci.

E vară, ce să facă și studenții...

20. maxu

maxu Membru Senior