1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Vînd cască Shoei XR-1000 Kagayama TC-2, nouă

Discussion in 'Alt tip de publicitate' started by Velkan, Sep 10, 2008.

1. Velkan

Velkan Moderator

Dat fiind numărul de (viitori) motociclişti pe metru pătrat pe forumul ăsta, postez întîi aici. :biggrin:

E vorba de asta. XL (61-62 cm), nepurtată, cu eticheta pe vizieră şi miros de magazin. Pe fc-moto.de costă vreo 380 de euro la reducere. O las la 1200 de lei, că-s băiat de treabă, iar pentru cunoscuţi mai scădem, la modul discriminant. :wink: Bucureşti (and beyond, pentru anumiţi membri).

Attached Files:

2. Marius '95

Marius '95 Membru Senior

Ghinion, n-am capul asa mare.

3. Neo

Neo Motan agresif

Bre, nu înțeleg ce vă plac astea colorate, di ce nu ți-ai luat neagră? :biggrin:

Spor la vânzare, mișto olița :biggrin:

4. Velkan

Velkan Moderator

Bre, casca neagră nu se împacă cu soarele. Şi cică nici cu şoferii mai chiori. :biggrin:

5. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Casca neagră se împacă cu soarele dacă nu stai pe loc. Pentru șoferi chiori una portocalie-fosforescentă e cea mai bună, dar din păcate nu se găsesc.

Spor la vânzare, mie îmi e mare (căștile trebuie să fie fixe, nu merge nici măcar o măsură mai mult) și am deja două căști.

6. Thor

Thor Membru Senior

OT: Am vazut la cineva o casca gri-sobolan pe care are lipite niste sticker-e cu motive tribale din material reflectorizant. Acelasi material il are pus si pe geaca. Noaptea se vede intr-un mare fel, ai orbul gainilor daca nu-l zaresti pe drum.

7. Azazel

Azazel Barbar

Iei o vesta reflectorizanta de 10 RON sub şa, o tragi noaptea pe tine şi ai rezolvat problema.

8. Velkan

Velkan Moderator

1000 de lei.

9. AdrianB1

AdrianB1 Membru Senior

Pune anunțul pe www.motociclism.ro, ai șanse de mii de ori mai mari să găsești un motociclist în căutare de cască.

10. Azazel

Azazel Barbar

Asta vroiam sa-i zic si eu dar...

11. Velkan

Velkan Moderator

Probabil nu-s prea mulţi mobrişti cu capul XL. :biggrin:

12. Azazel

Azazel Barbar

Adevarul e ca pe louis.de primele casti care dispar sunt XXS si XS.

13. Neo

Neo Motan agresif

Mi-am făcut o măsurătoare, dacă nu o dai până prin ianuarie-februarie cred că-ți sunt client :biggrin:

14. Velkan

Velkan Moderator

Dacă vrei, ţi-o şi păstrez. Discount de fidelitate. :biggrin: Mă interesează doar s-o dau, nu contează cînd, că mi-e mare - cînd am probat-o aveam şi cagula on, şi pleata creţo-lînoasă mai mare, şi a rezultat XL. Cînd am tras-o direct pe dovleacul tuns, stătea cam dubios. :goofy:

15. Azazel

Azazel Barbar

La moto totul se ia fix pentru ca totul se lasa: bocanci, manusi, casti, etc. Dar costumul sa nu fie stramt. :biggrin:

16. Neo

Neo Motan agresif

Dizcutăm, momentan stau în dubiu, posibil motorul o să vină după vechea zicală iarna car și vara sanie :goofy:

Oricum aș prefera echipamentul înainte de motor, altfel voi fi tentat să fac tâmpenii :biggrin:

17. Velkan

Velkan Moderator

Btw, am de dat şi o pereche de d-astea, pe albastru, teoretic S, practic trebuie probate că măsurile delirează grav. Entry-level Teknic, de stradă. Nepurtate.

18. Velkan

Velkan Moderator

Neo, zi-mi por favor dacă te mai interesează, să ştiu dacă pun anunţuri pe site-uri rivale. :biggrin:

19. Neo

Neo Motan agresif

Momentan îs în casă, cu gripă :biggrin:

Nu ştiu sincer când o să încep A-ul, deocamdată abia m-am angajat, vine maşina de firmă :smile:D). Bagă un preţ final por favor pe PM să văd dacă pot s-o înghesui pe 15 martie. Cu casca în casă poate-mi trece lenea :biggrin:

20. Velkan

Velkan Moderator

800 lei. :goofy: