Vînd cască Shoei XR-1000 Kagayama TC-2, nouă

Status
Not open for further replies.

Velkan

Moderator
Dat fiind numărul de (viitori) motociclişti pe metru pătrat pe forumul ăsta, postez întîi aici. :biggrin:

E vorba de asta. XL (61-62 cm), nepurtată, cu eticheta pe vizieră şi miros de magazin. Pe fc-moto.de costă vreo 380 de euro la reducere. O las la 1200 de lei, că-s băiat de treabă, iar pentru cunoscuţi mai scădem, la modul discriminant. :wink: Bucureşti (and beyond, pentru anumiţi membri).
 

Attachments

  • shoei-xr-1000-kagayama-tc-2.jpg
    shoei-xr-1000-kagayama-tc-2.jpg
    66.2 KB · Views: 166
Bre, nu înțeleg ce vă plac astea colorate, di ce nu ți-ai luat neagră? :biggrin:

Spor la vânzare, mișto olița :biggrin:
 
Casca neagră se împacă cu soarele dacă nu stai pe loc. Pentru șoferi chiori una portocalie-fosforescentă e cea mai bună, dar din păcate nu se găsesc.

Spor la vânzare, mie îmi e mare (căștile trebuie să fie fixe, nu merge nici măcar o măsură mai mult) și am deja două căști.
 
OT: Am vazut la cineva o casca gri-sobolan pe care are lipite niste sticker-e cu motive tribale din material reflectorizant. Acelasi material il are pus si pe geaca. Noaptea se vede intr-un mare fel, ai orbul gainilor daca nu-l zaresti pe drum.
 
Iei o vesta reflectorizanta de 10 RON sub şa, o tragi noaptea pe tine şi ai rezolvat problema.
 
Mi-am făcut o măsurătoare, dacă nu o dai până prin ianuarie-februarie cred că-ți sunt client :biggrin:
 
Dacă vrei, ţi-o şi păstrez. Discount de fidelitate. :biggrin: Mă interesează doar s-o dau, nu contează cînd, că mi-e mare - cînd am probat-o aveam şi cagula on, şi pleata creţo-lînoasă mai mare, şi a rezultat XL. Cînd am tras-o direct pe dovleacul tuns, stătea cam dubios. :goofy:
 
La moto totul se ia fix pentru ca totul se lasa: bocanci, manusi, casti, etc. Dar costumul sa nu fie stramt. :biggrin:
 
Dacă vrei, ţi-o şi păstrez. Discount de fidelitate. :biggrin: Mă interesează doar s-o dau, nu contează cînd, că mi-e mare - cînd am probat-o aveam şi cagula on, şi pleata creţo-lînoasă mai mare, şi a rezultat XL. Cînd am tras-o direct pe dovleacul tuns, stătea cam dubios. :goofy:

Dizcutăm, momentan stau în dubiu, posibil motorul o să vină după vechea zicală iarna car și vara sanie :goofy:

Oricum aș prefera echipamentul înainte de motor, altfel voi fi tentat să fac tâmpenii :biggrin:
 
Btw, am de dat şi o pereche de d-astea, pe albastru, teoretic S, practic trebuie probate că măsurile delirează grav. Entry-level Teknic, de stradă. Nepurtate.
 
Neo, zi-mi por favor dacă te mai interesează, să ştiu dacă pun anunţuri pe site-uri rivale. :biggrin:
 
Momentan îs în casă, cu gripă :biggrin:

Nu ştiu sincer când o să încep A-ul, deocamdată abia m-am angajat, vine maşina de firmă :smile:D). Bagă un preţ final por favor pe PM să văd dacă pot s-o înghesui pe 15 martie. Cu casca în casă poate-mi trece lenea :biggrin:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top