1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Stand-up comedy

Discussion in 'Hobby-uri, artă, cultură, știință' started by Ch3m1kal, Nov 8, 2005.

1. Ch3m1kal

Ch3m1kal Lethal

Tocmai am vazut George Carlin : Life is worth losing si trebuie sa spun ca am ramas destul de impresionat.
    George Carlin e unul din comicii mei stand-up preferati si in acelasi timp recunoscut ca unul din cei mai bun ai tuturor timpurilor, asa ca ma asteptam ca show-ul sa fie bun, dar nu ma asteptam deloc la stilul destul de diferit in este realizat.
    Recunoscut pt. stilul sau care imbina glumele inteligent construite si absolut hilare cu comentariul social si cu talentul sau lingvistic, George Carlin ofera fanilor o surpriza, pastrand ultimele 2 elemente dar inlocuind-ul pe primul cu umor mai negru si cu puternice elemente satirice care nu te fac atat de mult sa razi in hohote cat sa zambesti un pic amar, in timp ce realizezi ca (din pacate) are dreptate.
    Per total un show excelent, nerecomandat celor fara o foarte buna cunoastere a limbii engleze sau celor "intellectually challenged".

Mai exista si alti fani ai comediei stand-up pe aici ?

2. war4peace

war4peace Membru Senior

Ar mai fi Pablo Francisco şi Dave Chapelle.
    Nu sunt un fan al stand-up comedy, dar sunt câteva scene care chiar mă amuză :smile:

3. matose

matose Membru

Preferatii mei sunt Adam Ferrara, Pablo Francisco, Carlos Mencia, Lewis Black, Gabriel Iglesias, Greg Giraldo si Zach Galifianakis :wink:!

4. Proof

Proof Membru Senior

Pablo Francisco, Gabriel Iglesias, D.C.Benny si Dane Cook.
    Pentru fanii de comedy show-uri recomand: Montreal Comedy Festival 2004.

5. Ch3m1kal

Ch3m1kal Lethal

Extrem de recomandat ar fi si Robin Williams : Live on Broadway si An Evening at the Met.
    Sunt doua dintre cele mai bune show-uri stand-up pe care le-am vazut vreodata.

6. Velkan

Velkan Moderator

7. lai

lai 370HSSV-0773H

R.I.P.
    Mare om, mare caracter. :smile:

8. Velkan

Velkan Moderator

Lee Mack, Live at the Apollo - #1, #2, #3.

What are you on about? What does it fucking smell like? :rotf:

Ross Noble, Live at the Apollo - #1, #2, #3, #4. Suprarealist.

9. Velkan

Velkan Moderator

Rich Hall, Live at the Apollo - #1, #2. Criminal.

Robin Williams, Robin Live (despre care se vorbea mai sus) - #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9, #10. Must see.

10. L

L factorul uman

Robin pe Broadway este divin. Omului ii trebuie ridicata o statuie pentru spectacolul ala. :biggrin:

11. unic

unic Membru Senior

Pe mine m-au dat pe spate căteva performanţe ale lui Eddie Izzard: Glorious, Dress to Kill şi mail ales Definite Article.

12. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Carlos Mencia si Mr. (or was it Mrs.) Izzard. Si cateodata si Rowan Atkinson in A warm Welcome.

13. Velkan

Velkan Moderator

Jerry Seinfeld, I'm Telling You for the Last Time e prea tare; cu menţiunea că Seinfeld are un stil mai aparte, care nu te dărîmă de pe scaun de rîs. Prea tare, nonetheless.

De asemenea, de văzut Greg Giraldo, care e exact opusul. :biggrin:

14. Velkan

Velkan Moderator

Ross Noble, Fizzy Logic. Must see.

:biggrin:

15. Velkan

Velkan Moderator

16. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

17. Velkan

Velkan Moderator

18. Velkan

Velkan Moderator

19. war4peace

war4peace Membru Senior

E acelaşi set în care cântă el şi cu nişte indieni?

20. Velkan

Velkan Moderator