Stand-up comedy

Ch3m1kal

Lethal
Tocmai am vazut George Carlin : Life is worth losing si trebuie sa spun ca am ramas destul de impresionat.
George Carlin e unul din comicii mei stand-up preferati si in acelasi timp recunoscut ca unul din cei mai bun ai tuturor timpurilor, asa ca ma asteptam ca show-ul sa fie bun, dar nu ma asteptam deloc la stilul destul de diferit in este realizat.
Recunoscut pt. stilul sau care imbina glumele inteligent construite si absolut hilare cu comentariul social si cu talentul sau lingvistic, George Carlin ofera fanilor o surpriza, pastrand ultimele 2 elemente dar inlocuind-ul pe primul cu umor mai negru si cu puternice elemente satirice care nu te fac atat de mult sa razi in hohote cat sa zambesti un pic amar, in timp ce realizezi ca (din pacate) are dreptate.
Per total un show excelent, nerecomandat celor fara o foarte buna cunoastere a limbii engleze sau celor "intellectually challenged".

Mai exista si alti fani ai comediei stand-up pe aici ?
 
Ar mai fi Pablo Francisco şi Dave Chapelle.
Nu sunt un fan al stand-up comedy, dar sunt câteva scene care chiar mă amuză :smile:
 
Preferatii mei sunt Adam Ferrara, Pablo Francisco, Carlos Mencia, Lewis Black, Gabriel Iglesias, Greg Giraldo si Zach Galifianakis :wink:!
 
Pablo Francisco, Gabriel Iglesias, D.C.Benny si Dane Cook.
Pentru fanii de comedy show-uri recomand: Montreal Comedy Festival 2004.
 
Extrem de recomandat ar fi si Robin Williams : Live on Broadway si An Evening at the Met.
Sunt doua dintre cele mai bune show-uri stand-up pe care le-am vazut vreodata.
 
Robin pe Broadway este divin. Omului ii trebuie ridicata o statuie pentru spectacolul ala. :biggrin:
 
Ross Noble, Fizzy Logic. Must see.

Nice day, dead easy: stroll around the Zoo in lovely comfortable trousers, looking at monkeys, hearing the sound of children laughing, you know? A great day would be laughing at children being attacked by monkeys in comfortable trousers.
:biggrin:
 
Back
Top