Is this fun or what? :D

Ce prieteni sadici ai :biggrin:
Acum serios, de ce nu ar merge? Iti pui un W10 cu VMWare Player in el in care rulezi linistit poate chiar si un Windows 95.
 
Poate pune un hypervizor si ruleaza in VM-uri tot ce vrea, izolare totala intre ele. Imagineaza-ti ce inseamna ca fiecare aplicatie sa poata sa aibe sistemul ei de operare, curat, imaculat. In 16 GB chiar rulezi vreo 10 masini cu XP sau chiar vreo 30 cu Win 98.
 
Sau așteaptă să poată rula Win98 în docker. Nu cred că mai durează mult. Pune un linux minimal și e mai puțin overhead decât cu VM-uri.
 
Ce-i aia "docker"? Din ce vad pe site-ul ala e un fel de wrapper care sa faca aplicatiile buggy neportabile portabile. De ce sa nu folosesti direct aplicatii bune si portabile?
 
Sau poate vrei să distribui un pachet de mai multe aplicații care să ruleze împreună, configurate, cu toate dependințele...
 
Ai dreptate, Docker ar fi excelent in Linux unde nu exista conceptul de portabilitate sau posibilitatea de a avea programul, datele si setarile in acelasi director.
 
Cred ca tocmai a mancat (citez): "O ciuperca urat mirositoare, dar comestibila". :biggrin:

LE: Si nu e "Fatuca ce-a scris articolul", ci e fatuca care a scris articolul. Mai macaragiule... :biggrin:
 
Zice lumea că devin obligatorii de săptămâna viitoare. Asta înseamnă că sunt deja completate, și absolut toată lumea are acces la ele, sau că medicii de familie vor începe săptămâna viitoare să scrie date pe-acolo, și cândva anul viitor (dacă nu crapă des aplicația) vor termina?

Dacă toată lumea are acces înseamnă că-s pe Internet, nu? Adică în câteva zile va fi baza de date pe torrents.
 
miahi ai acces si acum daca-ti da medicul matricea de logare. Teoretic deja ar trebui sa ai niste date adunate acolo ca DES-ul era oarecum semi-functional de ceva vreme dar nu era obligatoriu de varsat date-n el de medici.

Din pacate cuarcu' iar are dreptate. Practic PIAS-ul n-a mers toata saptamina, cind cardurile, cind SIUI-ul erau pe jos (acum e SIUI-ul varza) si astia vor sa bage si DES-ul pe aceleasi echipamente/soft? Sincer nu vreau sa ma mai duc de luni la job ca e munca in zadar sa mor io. :climb:
 
Am băgat un CNP random și am apăsat butonul, a stat vreo 30 de secunde să-mi zică doar că nu există, mama lor de indecși pe baza de date :smile:.
 
Poti sa bagi si CNP bun ca tot e in balarii. Aseara mi-a zis ca nu poate face conversia CNP in CID dupa ce a stat fo' 2 minute sa rumege.
Ma rog, de luni incolo viata mea o sa devina si mai interesanta cu DES-ul asta. :nuts:
 
Back
Top