Fumatul și alte vicii

Discussion in 'Dezbateri cu sau fără mănuși' started by Marius '95, Nov 9, 2012.

1. Pache

Pache Administrator Sugar daddy

In Viena, acum cateva zile, intr-un cartier, am vazut ca se fuma lejer si fara griji intr-un barulet/bodega cu vitrina la strada. Din punctul asta de vedere cred ca respectam mult mai bine regulile.

2. jarod

jarod Super Moderator Sugar daddy

Din ce zice aicea, nu e ilegal.

3. Pache

Nu aveam idee ca au luat-o razna in halul asta :smile: De cand romanii au putut implementa 100% aceasta regula credeam ca este fundamentul civilizatiei. My bad

4. radul

radul Membru Senior Sugar daddy

Ăștia aici fumează toți și mai ales în restaurante.Buda o trec la alte vicii! 15435689776532657674705002246243.jpg

5. Quark

Quark zis şi Brucan Sugar daddy

Cat ti-a iesit PSA-ul? :biggrin:

6. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

FYI, it’s irrelevant. Doar urologii mai cred în psa și că Pământul e plat.

7. Neo

Neo Motan agresif Sugar daddy

Da, toți proștii ăia care folosesc PSA pentru screening cred că pământul este plat :smile:

8. Marius '95

Marius '95 Membru Senior Sugar daddy

Eu zic sa mai cititi amandoi inainte sa va dati cu parerea. Q nu, ca el doar facea glume.

Quark likes this.
  9. Neo

Dacă mă trimiți la citit tratate din 1900 toamna scrise de vreun ilustru obscur, mă retrag. De asemenea, logica ta este fenomenală, Pisoi spune că e inutil, eu spun că nu este și tu spui că nici unul nu are dreptate. În mecanica cuantică un electron poate avea până la 32 de stări simultan, dar din păcate situația de față nu este supusă mecanicii cuantice.

Kumar & Clark's Clinical Medicine 9th Edition (2017) spune că este util în screening. Restul e can-can :smile:

10. Quark

Si care ar fi alternativa? Pegging? Spor! :biggrin:

Marius '95 and Styr like this.
  11. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

https://www.cancer.gov/types/prostate/psa-fact-sheet

12. Neo

:biggrin: Fiecare țară cu protocoalele lor. Ideea este că dacă ai semne care ar putea indica un cancer de prostată, un PSA este o modalitate rapidă de a investiga.

Asta cu rutina nu știu că nu am grijă de outpatients, dar e interesant oricum.

Quark - care e problema ta :biggrin:

13. Pisoi

Pisoi Monsieur Pussycat

Plus Kumar and Clark e carte pentru studenți. :tongue:

Neo likes this.
  14. Pache

Am inteles punctul, am inteles ca am daramat dar ce punem in loc? :smile:

15. Neo

[​IMG] [​IMG]

Nu am văzut îmbunătățiri substanțiale la contul din bancă, dar nu mai am probleme cu respirația.

În afară de o infecție care mă lasă, dar nu sunt legate :biggrin:

puterfixer likes this.
  16. Quark

Simpla curiozitate: mi s-a spus ca dupa cancerul pulmonar, urmatorul risc pentru fumatorii înrăiți este cancerul de vezică (urinară) Eu m-am cam mirat, dar mai multi medici mi-au confirmat. True?

17. Neo

Yup.

Un articol în legătură cu asta.

Quark likes this.
  1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
    By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
    Dismiss Notice