De unde cumparam? Secrets Revealed

Ăsta este cazul tău personal, tu colaborezi cu un cardiolog. Acum, suntem pe secțiunea publică a forumului și vine cineva și citește și face ce am spus eu (automedicație după ureche sau după joacă). Nu este ok. Ești de acord, sper.
Atunci nu mă mai cita și expune-ți generalizările ca atare.
 
Pai nu te supara, dar de vreo 2 pagini incoace lumea isi expune generalizarile iar tu ii contrazici cu cazul tau personal. Chiar nu observi nimic in neregula la treaba asta? Tu macar ai observat ca nu esti intr-o discutie privata, sau ca acest topic nu este despre tine ci despre sfaturi generalizate?

Asta e ce am observat eu de pe margine, citind acest topic dealungul zilei de fiecare data cand aparea un post nou, dar fara sa dau reply.
 
Vezi postarea anterioară. Poa' să-și expună și teza de doctorat, dar nu ca răspuns la ce susține altcineva. Fie și cazul lui personal.
Tu ai observat că topicul e despre cumpărături, nu despre altceva? N-ai o problemă cu asta? :wink:
 
Cel mai prost tensiometru care mi-a trecut prin mână a fost un Omron. Cel mai bun încă este un AFK. De fiecare dată când mai duc capra la raze, îl compar cu ce măsoară ăla în halat alb. Și mereu citirile corespund.
Dar nu generalizez ca toate Omron sux și toate AFK rulz.
 
Cel mai prost tensiometru care mi-a trecut prin mână a fost un Omron. Cel mai bun încă este un AFK. De fiecare dată când mai duc capra la raze, îl compar cu ce măsoară ăla în halat alb. Și mereu citirile corespund.
Dar nu generalizez ca toate Omron sux și toate AFK rulz.
Păi probabil nu ai avut doar unul pe mână și de aceea te abții de la generalizări de genul.
 
Caut un iPhone SE 128GB pt ziua sotiei dar nu mai gasesc la nici un magazin reputabil, Am vazut la Evomag si am comandat ca sa imi zica ca furnizorul nu il mai are in stoc.

Pe compari.ro mai sunt cativa care vand asa dar ori sunt niste necunoscuti ori curg plangerile cumparatorilor ca sunt tepari si de fapt vand telefoane stricate, refuza garantia si altele de genul asta, La Orange si Flanco mai au doar variante econditionate.

Vreo recomandare de magazine de unde sa iau asa ceva?
 
Din păcate e foarte greu să găsești telefoane mai vechi la magazine "normale" pentru că scapă de ele în diverse moduri când sunt discontinued (de obicei la prețuri reduse, ex: orange face un fel de trageri la sorți interne pentru cumpărat telefoane mai vechi rămase în stoc, uzual la preț sub 50% din prețul de piață). Unele sunt cumpărate de magazine mai amărâte care încearcă să facă un ban "cinstit" vânzându-le la prețul vechi. Așa că ce găsești acum e mai gray market cu tot cu problemele atașate (garanții and stuff).
 
Multumesc de explicatie.

Oh well, atunci tabara Apple mai piede un client si tabara Android castiga unul in Februarie 2020 cand WhatsApp nu mai supporta iOS 7.1.2.

Iphone SE implinea cateva criterii importante, cost cat de cat OK si suport pt iOS 13 (criteriile mele), marime mica, jack 3.5 si iOS (criterile sotiei).

Sa vedem daca Motorola/Lenovo scoate generatia G8 pana in Februarie 2020.
 
Multumesc de explicatie.

Oh well, atunci tabara Apple mai piede un client si tabara Android castiga unul in Februarie 2020 cand WhatsApp nu mai supporta iOS 7.1.2.

Iphone SE implinea cateva criterii importante, cost cat de cat OK si suport pt iOS 13 (criteriile mele), marime mica, jack 3.5 si iOS (criterile sotiei).

Sa vedem daca Motorola/Lenovo scoate generatia G8 pana in Februarie 2020.
S-ar putea să scoată un urmaș pentru el Apple acum în Septembrie, deci nu aș abandona ideea încă. Există piață pentru ele fără probleme. Dacă soția vrea iOS, o să arunce cu Androidul după tine.

De asemenea, Whatsapp este un jăg, încearcă Signal ca înlocuitor.
 
Fred

Da, zice ca sunt prea dotat. :biggrin:

Lasand gluma la o parte, e obisnuita cu folosirea iPhone 1 si Iphone 4, telefoane mai micute.

Neo
Termenul de cumparare e pana in februarie 2020, daca nu e cadou de ziua ei, poate fi cadou de Craciun. De aruncat cu Androidul dupa mine nu cred ca va fi cazul, se descurca cu el ok cand foloseste telefonul mamei mele un Moto G4 Play, e mai mult o treaba de convenienta folosirea iOS.

Quark

Daca nu scoteau supportul WhatsApp pt iOS 7.2.1 sotia mea ar fi folosit inca 5 ani cel putin iPhone-ul 4 pe care il are acum. Am mentionat ca iPhoneul 4 a inceput sa fie folosit doar pt ca iPhone-ul 1 nu supporta WhatsApp?

Desi retelele sociale nu ne intereseaza, trebuie sa folosim (eu si sotia) o aplicatie ca sa tinem legatura cu rudele mele si ale ei.
 
Merge, dar e trist să folosești 10 aplicații de chat. WhatsApp, signal, telegram, fb chat, Skype plm
E trist dar n-ai ce face cand vine vorba de rude, adica persoane care abia se descurca si cu whatsapp dar fiindca e raspandit n-o sa convingi pe nimeni sa foloseasca signal.

BTW, mai foloseste cineva skype? Il foloseam la lucru pana sa apara slack, acum toti l-au adoptat si fug de skype ca de raie.
 
Bai, maica-mea are 65 de ani, taica-mi-o 69 de ani si comunicam de vreo 2 foarte bine pe wire. Si de pe telefoane si de pe pcs.
 
Pus Signal. Am fix patru contacte disponibile, toate de pe XF, dintre care pe 3 îi văd și pe Telegram. Deci 100% useless for me. :biggrin:
 
Back
Top