De unde cumparam? Secrets Revealed

Poate cineva sa-mi confirme ca un tuner Astrometa (d'ala cu DVB-C / T / T2 si DAB) poate inregistra OK ce vine pe cablu, adica sa decodeze corect si 256QAM?
 
As vrea si io o surubelnita d'aia cu acumulator. Insurubez/desurubez suruburi de fo' 2-3 ori pe an si atunci doar daca nu se ocupa nevasta-mea. :biggrin:
Da' am zis ca un barbat trebuie sa aiba una d'asta la casa lui nu? Mai vine fo' mobila de la Ikea, mai cade un tablou, etc. :angel:
So ce sa caut? In principiu as vrea sa se invirta in ambele sensuri, poate si cu reglat de viteza/forta, sa tina acumulatorul ala, sa fie fiabila, ieftina si devreme acasa.
Asa ceva e OK?
 
Chestiile astea mor odată cu acumulatorul. Am dus deja două la boxă, spre mumificare. Pe a treia nu o mai cumpăr, că nu vreau să bag acum bani în Makita / Hitachi. Și noname nu mai cumpăr, că nu mai am loc la boxă.
LE: toate fac ce vrei tu. Probabil alea vaporene au și jocuri, GPS, nivelă laser, tuner DVB-T, giroscop, etc... :biggrin:
 
Nu lua cu acumulator. They suck. #1 bateria aia e un spârc care trebuie încărcat când vrei s-o folosești, după o vreme moare, și pentru 2-3 utilizări pe an e irosire. #2 n-are forță pentru nimic, nici viteză, e efectiv bună doar pentru lenea de a nu învârti manual o șurubelniță.

Mi-am luat o mini bormașină cu fir lung de la lidl, merge și ca șurubelniță. Are reductor de turație pentru șurubărit, are limitator de forță, are putere să strângă foarte bine, firul lung dă flexibilitate de mișcare aproape cât un acumulator, și a fost juma' de preț față de aia cu baterie. Recomand cu foarte mare căldură.
 
Eu am mers pe varianta de a cauta una din gama pro second-hand. Pana acum nu am dat gres.
Bateriile cu litiu nu mai au problema auto-descarcarii, dar costa. Asa ca depinde de ce buget vorbim.
 
Noi folosim aici la asamblare sisteme niste Heinner VSA-001 de cativa ani, au facut mii de sisteme si inca merg gigea. Nu stiu cum tin acumulatorii daca nu e folosita cu lunile, la noi mai mult de 2-3 saptamani nu aveau pauza, iar in acest interval pareau sa ramana incarcate - au niste LED-uri care-ti semnalizeaza nivelul de incarcare. Varfurile din pachet sunt mediocre, iar extensia magnetica sub orice critica, eu mi-am luat altele de la Witte. Am tot cochetat cu ideea de a-mi lua una acasa, dar am deja mai multe manuale care-mi plac foarte mult, ma descurc cu ele acasa.

Evita modelul VSA-003 ca sunt foarte departe de fratele mai mare la calitate.
 
Nu lua cu acumulator. They suck. #1 bateria aia e un spârc care trebuie încărcat când vrei s-o folosești, după o vreme moare, și pentru 2-3 utilizări pe an e irosire. #2 n-are forță pentru nimic, nici viteză, e efectiv bună doar pentru lenea de a nu învârti manual o șurubelniță.
Cred ca ne cumparam noi chestii gresite.
Ma tot uit pe iutub la diverse canale de DIY (mai ales auto) si aia folosesc aproape in intregime power tools cu acumulator; si chestiile alea par foarte puternice, suficient cat sa taie caroseria unor masini sau sa dea gauri in foi de otel.
 
Pentru utilizare intensa as lua ceva gen Makita, daca nevoia nu justifica costul atunci as ramane la surubelnita (ceea ce am si facut).
 
Cred că se referă la un Lidl din Munchen. :hihi: Dar ajung probabil și la noi, peste un an. Ce nu se vinde la ei. :biggrin:
 
Back
Top