Ce telefon vreau?

La uindozake n-ai foarte mult de săpat. Sapi cam cât pentru un șanț. La Android ai fi avut de săpat cât pentru un canal colector. :hihi:
 
Sa nu bagi aparatul de sudura :biggrin:
Settings - start+theme - Show more Tiles pe on, o sa arate foarte misto start screen-ul.
 
Merg OK Windozele pe ăia 512MB. Jocuri, nu-l văd să folosească. Și alea ce cer mai mult nici nu-i apar în Store.
 
Trecem peste. Alta nazbatie: conform producatorului, singura modalitate de a baga in telefon o melodie pe post de ringtone este de a o copia din calculator in telefon si specifica clar ca NU merge sa o copiezi de pe uSD in folderul "ringtones" din telefon (folosind iaca un manager de fisiere). Desi daca transferi din PC in telefon, tot in folderul ala o pune. Adica pune mah Win8 daca vrei sa-ti cante Zappa cand te suna soacra. :zbang:

LE: solved. Se instaleaza Ringtone maker, se deschide fisierul de pe uSD, se slaveaza in ringtones. Uf...
 
Last edited:
Fara sa incerc sa produc o discutie windoze vs android, nu pot sa nu remarc ca o gramada din problemele astea cretine chiar nu exista in android. :mda:
 
Ei nu. Stai să vezi distracție atunci când, de la un reboot la altul, Androidul ba vede, ba nu vede mp3-urile puse drept ringtone customizat și stocate pe partiția utilizator. Și odată sună nievasta cu o melodie suavă cum ai vrut tu, peste două zile sună cu melodia default la care răspunzi cu sictir și ți-o iei pe coajă :biggrin: Bun root-ul la ceva, injectezi ringtone-ul direct în partiția sistem.
 
Exact! Sau când scoți cardul. Mă trezeam că trecea pe melodia chinezească default.

Pai tu vrei sa nu sune deloc sau cum? Normal sa daca ai scos cardul el face umount la partitie.
Ringtonurile & stuff se tin in memoria telefonului.
 
Chiar și în memoria internă am avut de suficient de multe ori situația că, la boot, nu se inițializează ceva la timp și atunci referința spre fișier nu funcționează. Doar partiția sistem e 100% sigură.
 
Pai tu vrei sa nu sune deloc sau cum? Normal sa daca ai scos cardul el face umount la partitie.
Ringtonurile & stuff se tin in memoria telefonului.
Am formulat eu incomplet, scuze. Doream să sune reținând setările mele, chiar dacă scoteam cardul, fiindcă la reintroducerea cardului pierdea setările.
 
Fara sa incerc sa produc o discutie windoze vs android, nu pot sa nu remarc ca o gramada din problemele astea cretine chiar nu exista in android. :mda:
Stai sa vezi iOS, sa setezi un mp3 ca ringtone este o operatie care se face exclusiv cu manualul langa tine, la cat ai de butonat pe acolo...
 
Pot si eu sa aflu de ce in "My Wallet" a aparut dintr-o data si fara sa solicit eu optiunea "Plateste PE factura ta Orange"? Am dezactivat absolut toate update-urile automate, etc... Ieri nu era acolo!
 
Poate aplicația e doar o fereastră de browser (embedded) care încarcă tot conținutul de pe un server, și atunci nu ai control asupra opțiunilor afișate. Multe aplicații funcționează în acest mod, de la comenzi de pizza la aplicația Lufthansa.
 
Samsung Galaxy S2 mort (ecran fisurat, touch mort), trebuie inlocuit.

Optiunea 1: inlocuit direct cu altceva. Cu ce? Nou, ceva fiabil, Android, fara chinezarii, preferabil cu interfata cat mai standard (pe cat se poate), ieftin (max. 1000 lei nou).
Optiunea 2: inlocuit cu un alt telefon pe care il am, dar atunci am nevoie de inlocuitor pentru asta. Ce se cere de la el: Android, performante generale macar la nivel de S4 si sa fie in stare sa sustina o convorbire telefonica in timp ce face tethering WiFi la conexiunea de date mobila activata. Fara ecran prea mare, limita de pret 1500 lei.
 
Se va achizitiona la liber sau ceva de pe la operatori?
Eu unul as lua un Xiaomi Mi4i si decizi tu pe care il inlocuiesti din cele 2. :smile:
 
Back
Top