1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

World of Warcraft

Discussion in 'Jocuri' started by Tora, Oct 6, 2004.

1. korby

korby The Cleavemaster

+
    Și nu e prima dată când îmi fac de-astea. Dăfac.

2. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Am patit si eu acum vreo 2-3 ani. Fix de anul nou. Ce am facut:
    1: Bagat, scos, zgatzi si mati.
    2: Trimis vreo 3 mailuri sa-mi dea drumul la cont ca "wasn't me bos".
    3: Sunat de pe skype dupa ce n-au raspuns in 2 zile. Vorbit cu un rep din UK. Foarte de treaba omul. Mi-a dat un-ban contul in juma de ora. Aparent fusese spart si in saptamana de concediu cat fusesem eu acasa chinejii (ca din China erau IP-urile) facusera chestii cu caracterele mele.
    4: Dupa log-in si authenticator si schimbat parola, gasit toate caracterele in curu' gol. Facut ticket la Blizz sa-mi dea aia cacaturile inapoi. S-a rezolvat si asta in 2 zile.

Concluzie: se poate rezolva daca le demonstrezi ca nu esti bulangiu.

3. korby

korby The Cleavemaster

Pai bun. Abuzez de economie, și încă cât... cu asta sunt perfect de acord, dar gold-ul îl folosesc pe rahaturi in-game. Și eram banat dimineața când să plec la servici, dar mergea când am ajuns acasă. Văzând al doilea mail am bănuit că poate a fost un hack, am scotocit toate caracterele, toate sunt la locul lor, parola e tot aia, am și autenticator, etc.

4. bogdan192

bogdan192 Membru Senior

Mai exista si posibilitatea sa te fi logat de pe alt IP decat cel uzual. Din alta tara. Mi-am luat ditai ban-ul de la procesatorul de plati de la MWO cand am incercat sa platesc ceva de pe calcul de serviciu care iese prin IP de Irlanda.

5. Neo

Neo Motan agresif

Nu pricepi, tovarășu' Korby chiar cumpără o grămadă de chestii care se pot lua numai cu cash folosind in-game gold (e.g. SC2, mounts, etc). Deci banul a fost pe bune. Funny thing is they unbanned him =))

6. korby

korby The Cleavemaster

Yeah, I no longer do that, so GTFO and troll somewhere else. Bă, să-mi bag picioarele, a luat-o XF-u' pe arătură de o lună-două. -_-

Ziceam că chiar cumpăr mai mult de o grămadă de chestii pe gold care chiar se vând pe gold, AH stalking and etc.

7. Neo

Neo Motan agresif

Păi Blizz are lag de 1 an +, stai tu calm, cel puțin cu investigarea boților & stuff. Chiar nu trollam.

Chestia este ce a zis Bogdan cu login din altă parte (sau via VPN, mind you) și/sau te comporți prea bot-like cu AH stalking.

Mă rog, chiar mai joacă cineva WoW? :biggrin:

8. korby

korby The Cleavemaster

Joc AH Tycoon. :goofy: Numa' de acasă mă loghez, nici măcar în cont nu intru de pe altundeva pt. că brelocu' e acasă.

9. SCViper

SCViper Membru Senior

Eu m-am reapucat recent, levelez caractere la greu, sa vedem cat o sa ma tina de data asta :smile:

10. Foxter

Foxter Membru Senior

11. Gabriela

Gabriela Dominion

N-a fost chiar așa de "big deal" cum se prezintă acolo, imo. :biggrin:

12. korby

korby The Cleavemaster

Noi nici nu ştiam...