Windows phone - aplicatii, nu jocuri...

Nu as spune ca le simt lipsa, de fiecare data cand am comparat hartile de pe WP cu cele de pe Android ori au iesit la egalitate, ori cele de pe WP au castigat - ultimul caz acum niciun an, cand un nou magazin Decathlon aparea pe WP iar pe google maps inca aparea ca-i camp acolo. Iar Waze exista si pe WP deci inca odata, nicio pierdere. :biggrin:
 
Iar pentru coclauri avem Open Andro Maps combinat cu Maaloo Outdoor / Geocaching. Iar pt. gestionat sute de POIs avem EasyWaypoint. Nu am gasit nimic la fel de performant pt. Android. :smile:
 
Nu cred ca mai are cineva pe telefon 7.5 sau 8.0. Cand s-o paradi ceva la 8.1... o sa reevaluez situatia. :biggrin:
 
Nu-mi vine să cred cât optimism zace în oameni. Pe lângă cumpărat telefon de la o companie care a inventat muia de licensing şi să te aștepți să funcționeze şi după ce compania nu mai dă doi bani pe platformă şi să crezi că pentru că .1 o să fie bine.

Amazeballs.


 
Stai linistit, chiar vreau sa-mi mai iau inca un telefon, tot "codat" in reteaua Microsoft. Masochist_Je. :biggrin:
 
Fidelule! :thumbs: Mie mi-au plăcut astea pe Win că n-au lag. Erau de luat în seamă înainte de...
 
Last edited:
Niciun telefon high end nu are lag, dar android de buget super redus sunt groaznice :frown:


 
Nici tableta nevesti-mii nu are lag. Ok, nici ieftina n-a fost. Dar androidul tot e groaznic. :biggrin:
 
Nici Redmi Note 3 al meu n-are si nu e chiar high end. Dar tot nu se misca ca un Win. Vorbesc de un amarat de Lumia de doi bani.
 
Exact, Lumia 520, parcă. Sau 525? :what: Ăsta avea 1 GB.
A fost al fiică-mii și a fost tare mulțumită de el. Până i-a crăpat ecranul. :biggrin:
 
Mno, hai ca mi-o picat faianta. :biggrin: Nu, nu va bucurati, un simplu restart si totul a revenit la normal. :smile:
 

Attachments

  • bluebug.png
    bluebug.png
    35.4 KB · Views: 20
Vezi dacă se încălzește tare când îl pui la încărcat, asta e boală tipică pentru cam orice adeziv de faianță. :hihi:
 
Back
Top