Windows phone - aplicatii, nu jocuri...

"Sales decreased sharply after the introduction of Windows 10 in 2015."
Deci au un talent uimitor sa-si dea cu dreptu-n stangu'. Dar deja ne-am obisnuit. :smile:
 
Mda, se pare ca toti dezvoltatorii au oprit motoarele (no more updates la aplicatiile existente). Personal nu pot spune ca ma deranjeaza, deoarece aplicatiile pe care le folosesc sunt deja la maturitate. Plus ca fiind fan xp, asta e stilul meu de a fi. Living in the past. :biggrin:
LE: Acum sa vad de unde cumpar cativa acumulatori originali, sa fiu asigurat pentru urmatorii ani. :tongue:
 
Nu e o alternativa viabila, Acumulatorii cu litiu se uzeaza si fara a fi folositi din pacate.
Le va creste rezistenta interna in timp pana inevitabilul se va produce si ...
 
Unul probabil are sens, dar mai multe seturi chiar n-are rost.
Dar probabil poti pastra carcasa unuia si apoi sa-i inlocuiesti celula artizanal in timp, daca merita efortul.
 
Când va fi sa folosească al doilea set va fi nedeplasabil și-și va alimenta telefonul la rețea. Asta dacă mai vede. :hihi::dracu::tongue:
 
Intrebare catre cei care detin tel. cu Win: ati mai primit vreun update la aplicatiile instalate? Cand? La mine nu s-a mai anuntat niciun update de cateva saptamani... Doar curios, nu ma deranjeaza, dar sa nu fie iar ceva de la mine...
 
Orice developer normal ar închide șandramaua când singurul punct de distribuție, care oricum mergea prost, zice că se va duce naibii.

Suportul pentru WP de la MS a fost întotdeauna destul de dubios, așa că nu s-au înghesuit foarte mulți. La mai mult de un an de la lansare, ca să publici ceva pe Store dintr-o țară bananieră, cum ar fi România, trebuia să știi pe cineva la Microsoft suficient de sus cât să-ți pună o pilă, pentru că altfel nu ți se aproba înregistrarea. În același moment la Google și Apple rezolvai tot în câteva minute/ore.
 
Sau precum spunea un dezvoltator de aplicatii: "Microsoft is making every effort to throw the developers sticks between the legs." :frown:
 
In ultimele 2 saptamani am primit update la OneNote si OneDrive. Acum vreo luna la cam toata suita office. La Win 10 de asemenea un update acum cateva saptamani, nu mai stiu sigur cand, in toamna asta. La aplicatii non-microsoft nu am mai vazut vreun update de luni bune - ce-i drept nu am foarte multe, dar vreo 20 tot se aduna.
 
Fiind programe M-oft, probabil ca au scos updates pentru Win10. La mine de ex. Onedrive e V4.17. Poti sa te uiti de curiozitate ce versiune e la tine? O afiseaza in Settings.
 

Attachments

  • wp_ss_20171025_0001.png
    wp_ss_20171025_0001.png
    37.6 KB · Views: 12
Win10 cred. Si updates la aplicatiile proprii Moft. Probabil ca in curand vor inceta si alea.
 
Back
Top